Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szúnyogcsípés utáni viszketés...

Szúnyogcsípés utáni viszketés elleni "orvosság"?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy a a szúnyogcsípés utáni viszketés érzés, egy természetes válaszreakció az ember szervezetétől, az idegen fehérjékre. Nem lehetne egy olyan vegyületet (vénásan beadni, injekció) létrehozni, ami egy kis időre felmondja a szervezetnek ezt a funkcióját, azaz hogy XY vegyületre ne lépjen fel válaszreakció? Konkrétan mintegy allergia elleni gyógyszer. Ha tudja az ember, hogy eléggé szúnyogjárta helyre megy, akkor beadja magának ezt a vegyületet (akár filmtablettaként) és éli vidáman az életét. Semennyire sem vagyok érintett ezen a területen, csupán érdekel, hogy ez kivitelezhető lenne-e. :)

2016. aug. 16. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
A Tyrosur gélt ajánlom, az jó rovarcsípésre. Egyébként pedig az illetőt ugyanúgy ellepnék a szúnyogok, és miután kiment a hatás, vakarózhat rendesen.
2016. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Wadmalac ***** válasza:

Antihisztaminok elvileg használnak.

Én spec vagy a vietnami kistégelyes balzsamból, vagy lóbalzsamból szoktam egy cseppet rátenni.

2016. aug. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 EagleHUN ***** válasza:

Allergia miatt szedek antihisztamint (vény nélkülit gyógyszertárban kaphatót) Augusztustól Novemberig.

Ilyenkor a csipések jóval kevésbé viszketnek és dagadnak be, mint mondjuk Június, Júliusban.

Szóval le lehet állítani a szervezet ezen reakcióját!


Ha meg valami megcsípett és viszket vehetsz rá fenistil gélt, vagy szedj lándzsás útifű levelet és dörzsöld be vele mindkettő segít!

2016. aug. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nemrég olvastam egy kutatóról, aki eldöntötte, hogy kialakítja a természetes immunitását a szúnyogcsípésre.

Ehhez (és most nem tudok pontos értéket adni, csak nagyságrendileg) valami 50.000 szúnyogcsípést gyűjtött be egy év alatt, mire teljesen megszűnt a csípés utáni viszketés.

Ja és azt hiszem egy-két hónap alatt meg is szűnt az immunitása.

2016. aug. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a szúnyog által termelt véralvadásgátló pH-értéke miatt van. Ezesetben szódabikarbóna oldat is segíthet.
2016. aug. 20. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2016. aug. 21. 16:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!