Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kezdjem el előlről...

Hogy kezdjem el előlről tanulni az egész mateket?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és az ELTE BTK karára járok és nem érzem azt, hogy itt lenne a helyem, nem szeretem. Számítógépekhez elég jól értek, és csak a programozóként tudom elképzelni magamat, mert úgy érzem, hogy mást nem szeretnék. Hetedik osztályig kitűnő voltam matekból, akkor kaptam egy számítógépet és onnantól kezdve semmit nem tanultam, amit most nagyon bánok; és akkor elvesztettem a fonalat matekból, és azóta nem ment, épphogy olyan jegyeim voltak, hogy ne bukjak meg. Hogy kezdjem el előlről tanulni az egész mateket? Milyen könyveket ajánlanátok? Van esélyem arra, hogy meg tudok tanulni/érteni mindent, ami egy emelt/középszintű érettségihez szükséges?

2016. szept. 26. 12:57
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyenek a mai érettségik én központi felvételit írtam jó pár éve. Akkor még az integrálás / deriválás / mátrix számítás hasznos volt :)

De a Scharnitzky volt a leghasználhatóbb akkor is.

2016. szept. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Akkor hetedikig kell visszamenned, de az Obádovics is hasznos már a hetedikeseknek is. Vedd elő a régi könyveidet, kezdd azokkal, mert gyökvonás, szinusz, logaritmus nélkül sem fogsz te a programozó szakra készülni.
2016. szept. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Csak épp ez a baj, hogy nincsenek régi könyveim, mert nálunk nem kell megvenni a könyveket, hanem mindenki a könyvtárból kapja, és épp ezért nem tudom, hogy mivel kezdjem el ezt az egészet.
2016. szept. 26. 22:19
 14/20 anonim ***** válasza:

A helyzet az, hogy az említett szerzők mind kitűnő könyveket írtak, de azok nem tankönyvek. A tankönyvnek az a sajátossága, hogy feltételez egy adott tudást, és arra alapozva, módszeresen ismerteti a következő témakört. Az külön tudomány, hogy miképpen, milyen felépítésű módszertannal lehet eredményesen tanulni.


Ezért én nem tudok hatásosabb módszert elképzelni, mint az iskolai tankönyveket. Minden más, beleértve a példatárakat is, elsősorban a tudáskiszélesítésére, elmélyítésére alkalmas, nem az elsajátítására.


Tiszteletre méltó az elhatározásod, kevesen vállalkoznak ilyesmire. Tudnod kell, hogy ez nagyon nagy akaraterőt igényel, hiszen közben ezer más dolgod is van. Én azt mondanám, vedd elő a hetedikes tankönyvet, kezdd ott. Olvasd, oldj meg hozzá példákat, értelmezd, próbáld mindig megfogalmazni a saját szavaiddal. Semmiképp se a könyv szavaival, az magolás és káros. Ha már következtetni tudsz, a példákat megoldod és meg is tudod magyarázni (mondjuk egy képzeletbeli kötekedőnek, aki azt mondja, hibás), akkor elsajátítottad, érted. Léphetsz tovább.

Feltehetően a hetedikes könyvet akár egy hét alatt kivégzed, hiszen azt még tudod. Minél tovább jutsz, annál nehezebb és tovább tart. Ezért szükséged van motivációra. Minden fejezet után dicsérd meg magad. Gondold végig, mit tanultál, mennyit haladtál, és hogy közeledsz a jelenhez. Ennek számbavétele azért fontos, mert ez ad erőt a folytatáshoz. Amire igen nagy szükséged lesz. És folyamatosan légy tisztában azzal, olyasmit csinálsz, amit nagyon kevesen. És ha "utolérted magad", nagyon kevés emberrel találkozhatsz, aki ilyesmivel büszkélkedhet. Ez adjon elégedettséget, hiszen ez viszi tovább az embert.

Sok sikert!

Ami az egyetemi tanulmányok folytatását illeti, az majd magától el fog dőlni, ahogy haladsz előre. Akár informatikus is lehetsz, sőt, fejlesztő informatikus.

2016. szept. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, igyekezni fogok :)
2016. szept. 27. 21:21
 16/20 anonim ***** válasza:
Előbb helyesen tanulj meg írni... "mateket"
2016. szept. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Magyar vagyok, kárpátaljai magyar. Egyáltalán nem vallom magam ukránnak.
2016. szept. 27. 23:17
 18/20 anonim válasza:
0%
Senkit nem izgat minek vallod magad 😉😂
2016. szept. 28. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Mojjo ***** válasza:
89%

@19: de igen, érdekel minden normális embert. Vondd le önállóan a következtetést, hogy akkor mit is jelent, hogy téged nem érdekel. Amúgy sokszor megerősített megfigyelés, hogy egy fórumon használt indokolatlan smiley-k száma fordított arányosságban van az adott fórumozó szellemi képességeivel. Bár lehet ez a mondat már bonyolult neked.


@Kérdező: én kérek elnézést. Sajnos mindenhol, így itt, Magyarországon is vannak idióták. Szégyen, de ez van. Sajnálom, hogy egyből bele kellett botlanod egybe.

2016. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Persze mert te pont sokat értesz hozzá 😉

Nyugodtan éled majd az életed a megkeseredett nyomorult Magyarországon, persze ez normális, megszokott dolog otthon, de meg is erdemled

2016. szept. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!