Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 89 éves korában elhunyt Oláh...

89 éves korában elhunyt Oláh György Nobel-díjas kémikus, ismertétek a munkásságát?

Figyelt kérdés
Őszinte részvétem tisztelőinek!

2017. márc. 9. 21:40
 1/3 Ozmium42 ***** válasza:
Tanultam róla szerves kémiából.
2017. márc. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%

Nagy vonalakban igen. Ő már gazdag emberként kapta meg a Nobel-díjat, az olajiparban pénzre tudta váltani a felfedezéseit.


Egy évben kapott Nobelt Harsányi Jánossal. A legenda szerint a TV egymás után adta le a velük készült interjút.


Harsányié ment le előbb, és megkérdezték benne, mekkora pénzdíjjal jár a Nobel. Harsányi mondta, x dollárral, de mivel John Nash-sel és még valakivel megosztva kapta, annak a harmada y dollár z cent ami adózás után ennyi és ennyi, persze ez még mindig nagyon komoly összeg, és milyen jól jön ez neki most.


Utána jött az Oláh Györggyel készült interjú, a beszélgetés közepén ugyanaz a kérdés: mekkora a pénzdíj? "Nem tudom, a csekket az asszonynak adtam, vegyen magának valami szépet..."

2017. márc. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Walter_Dornberger ***** válasza:
100%

ismereteim szerint egyik kedvenc témája volt többek közt az olaj utáni időkben a szerves kémia metanol alapú ellátása, és a hétköznapi élet (közlekedés) fenntartása.

A metanolt a levegő széndioxid tartalmából és vízből állította volna elő.

A környészek, környezetvédők figyelmébe:


Sok oldal a wiki is sokat ír a tüzelőanyag cellás dologról, azonban kimarad hogy honnan lesz a metanol?


A folyamat energiaigényét direkt nukleáris fűtésű reaktorokban végezte volna, (a gőz és villany lépések kihagyásával) és ezzel a hagyományos vegyipar és kőolaj ipari infrastruktúra számára dolgozott ki alternatívát az olaj utáni időkre.

(Műegyetemen előadáson hallottam ezt)

R.I.P., nagy tudós és nagy ember volt!

2017. márc. 11. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!