Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szent-Györgyi Albert tényleg...

Szent-Györgyi Albert tényleg grammszámra falta a C vitamint?! Mi igaz ebből?

Figyelt kérdés

Anyagismeretet tanító tanár tett róla említést. Most indult tanfolyamon, melyen részt veszek, Ő tanított volna, de elege lett abból a szélhámosságból, hogy 1000Ft-os órabérért járt le volna másik városból tanítani nyugdíj előtt 1 évvel, 6 szakmával és 6000Ft-os órabérű mellékkereset mellett (tehát ami nem suli).

Egyetlen egy alkalom volt - neki az utolsó, nekünk az első -, amit tanított, így ez alatt kb. elmondott mindent, ami csak az eszébe jutott.

Elkeseregte azt is, hogy a C-vitamin szükségletet mennyire flegmán kezelik az emberek, sőt dohányzással ezt is teljesen hazavágják...

És hát lényeg a lényegben, hogy benyögte, hogy Szent-Györgyi Albert valami... 4 grammot (asszem) "evett" egy nap. Meg említett egy másik díjazott kémikust, hogy Ő meg 7-et.

o.O


Most valóban??!!

Szent-Györgyi Albert pont azért fedezte fel a C-vitamint - legalábbis laikus körökben ez a legenda terjed - mert utálta a paprikát, meg a többi hülye zöldséget (egyet is értek vele), annyira, hogy inkább nekiállt boncolgatni, minthogy meg kelljen enni.

Hát akkor hogy az istenbe evett volna négy !GRAMMOT! ??!!

Nem volt akkor még pezsgőtabletta, nem voltak gyógyszertárak, mindenféle anyagkivonatot árulva....


Akkor meg?!

Ez nem csak a marketing része volt?!

Mert van egy sanda gyanúm, hogy Ő még annyit se evett, amennyit én akkor ennék egy nap, ha az ebédemet ráadásul a mekiben töltöm.



2017. nov. 12. 00:02
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Nem lényeges, hogy 94 évesen halt meg???


Nagyon szívesen szednék, olyan mások által hatástalannak tartott készítményt, ami 93 éves koromig egészségesen tart!

2017. nov. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Oké.

Akkor csak azt mondja meg nekem valaki, hogy mégis ezeknek a csudijó csudiegészséges embereknek honnét volt olyan vastag a pénztárcájuk, hogy napi 5, 10, 15 EZER milligramm C vitaminnal dobálóztak?

Hogy készen megvették a C-vitamin kivonatot, vagy maguk csinálták, szerintem sokat nagyon nem változtat. Ha maga is csinálta : akkor is napi szinten elosztva durván sok kilogramm paprikához kellett hozzájussanak, amit mind-mind elpancsoltak C-vitaminnak.


A Nobel-díj jár egy kis anyagi támogatással... de annyira sokkal azért nem, hogy az megváltás legyen. A kutatókat meg annyira nem biztos, hogy megfizetik.


-----------


A másik meg : Eléggé furcsa szemléletmód egy óriási jelentőségű díjjal kitüntetett kémikustól - aki így elvileg aztán tényleg tisztában van a dolgok értékrendjével, a nagyságrendekkel, a dolgok okaival s matematikai precizitású elméletével -, hogy a C-vitamint tekintse az egészség ultimate kulcsának és egy igen túlzó mértékben ajánlja.


Attól tartok, a biológia egy "picit" összetettebb annál, minthogy én bekapok 5 tabletta C-vitamin kivonatot, s nem leszek rákos.

....

Persze.... bizonyos szempontból könnyebb szidni azt a csúnya gyógyszeripart, hogy minek bonyolítják túl a dolgokat... de valahogy a megérzésem mindig az, hogy ők sem jókedvükben csinálják. =(

2017. nov. 14. 15:29
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor csak azt mondja meg nekem valaki, hogy mégis ezeknek a csudijó csudiegészséges embereknek honnét volt olyan vastag a pénztárcájuk, hogy napi 5, 10, 15 EZER milligramm C vitaminnal dobálóztak? "


Gyógyszertárban tudsz venni c-vitamin port, 20 dekás kiszerelésben, kábé egy ezresért. Ha napi 2 grammot tömsz magadba belőle, az akkor is 3 hónapig bejárja, 3 hónapra egy ezres szerintem ne sok embernek megterhelő azért, hogy fele-harmada annyiszor legyen náthás meg influenzás mint egyébként.

Szent-Györgyiék meg örültek, hogy azt a sok megmaradt paprikát ami nem kelt el, nem a komposztálóba kellett beleborogatni, hanem annál jövedelmezőbb célra is fel lehetett használni (Szeged környékén akkoriban kábé minden második háznál termesztettek paprikát).


"A Nobel-díj jár egy kis anyagi támogatással... de annyira sokkal azért nem, hogy az megváltás legyen. A kutatókat meg annyira nem biztos, hogy megfizetik. "


Azért nem jön olyan nagyon rosszul az a kb. negyed milliárd forint ;-) A kutatók meg vannak annyira okosak (ma már legalábbis), hogy valamennyi azért csak csurran-cseppen nekik a gyártók hasznából is.

2017. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Tom Benko, én szívesen olvasom a válaszaidat, de itt most hadd vitatkozzak veled. Hogy egy 94 éves embernek a halálakor rákja volt, az még korántsem jelenti azt, hogy abban halt meg.

A kutatókat meg hagyjuk ki a szórásból. Mitől lesz híres egy kutató? Ha SOKAT publikál. Nem pedig attól, hogy igazat. Miért is tenné? Minden kutatást valamely érdekcsoport finanszíroz, nyilvánvaló tehát, hogy csak az ő szájízüknek megfelelő eredménnyel zárult kutatásért fognak akármilyen díjhoz hozzájárulni.

40 éve egy bizonyos Ansel Keys pl a napraforgólobbi megbízásából készített tanulmányt a növényi olajok hasznáról az állati zsiradékokkal szemben. Az egész mr akkor több sebből vérzett, mégis keresztülverekedték valahogy, és ez a tévhit azóta is egyre szedi az áldozatait. Most tartunk ott, hogy az USA már elismerte a koleszterinmizéria káros mivoltát, de hazánkban még mindig riogatják vele a népet.

2017. nov. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Tom Benko ***** válasza:
35%
@11: Azt nem állíthatod, hogy a C-vitamintól élte meg a 94 éves kort. Másrészt a probléma nem is a korával van, hanem az állítással, miszerint a C-vitamin megelőzi a rákot.
2017. nov. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Egy apróságot felejtesz el kérdező. Pontosan azt, amit számon kérsz tőlük. Nevezetesen, hogy ők komplexen szemlélték a világot, nem olyan egyszerűen, hogy hoppá, bekapok 2 (5, 10, 100 vagy akármennyi) gramm C vitamint és kész. Nem, ez életmód kérdése. Például én gyerekkorom óta eszem a c vitamint citrom és más formában. Meg mézet. Na már most, azt nem állítom, hogy soha nem voltam influenzás, soha nem fáztam meg, de azt igen, hogy az egyébként sok dologban hasonló életmódon élő ismerőseim legalább tízszer annyiszor voltak dögrováson. És ennyi elég is.
2017. nov. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Tom Benko ***** válasza:
@Miquel: Pauling a rák _ellen_ szedte. Ennek ellenére rákos volt a halálakor. Valóban, nem biztos, hogy a rákba halt bele, de erősen valószínűsítem. Sőt, az életrajza alapján még inkább valószínű.
2017. nov. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!