Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Feketelyuk és idő kapcsolata?

LeonScottKennedy kérdése:

Feketelyuk és idő kapcsolata?

Figyelt kérdés

Azt már tudjuk, hogy lehetséges a jövőbe utazni, ha elég erős gravitációs hatásnak vagyunk kitéve, mivel a gravitációs mező meggőrbíti a téridőt, és a közelében számunkra lassabban telik az idő, ami nekünk két perc, az lehet, hogy máshol 200 év.

Lehetséges lenne ennek a mintájára létrehozni mondjuk egy szerkezetet, ami téridő görbülést generálna, és ha bemész mondjuk 2 percre, akkor 20 évvel utaztál előre?

Illetve másik érdekes kérdés, hogy tegyük fel, megyek űrhajóval a Tejútrendszer középpontjába, a szupermasszív feketelyukunkhoz. A szupermasszívoknak ráadásul a gravitációjuk is jóval erősebb, tehát a téridő is jobban meggörbül. Tegyük fel hogy Thanos vagyok és megvan a Végtelen Kesztyűben mindegyik Végtelen Kő, tehát meg tudom magam védeni attól, hogy kozmikus spagettivé váljak a feketelyuk közelében. Ha teszek egy pár kört elég közel a feketelyukhoz, akkor lehetséges, hogy a galaxis több milliárd évvel későbbi állapotát láthatom? Vagy ami maradt belőle az Andromédával való egyesülés után? Azért elég menő lenne nem?


2018. máj. 10. 08:47
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:
2018. máj. 16. 17:57
 22/22 Wadmalac ***** válasza:
Láttam azt a kérdést, de maga a kérdés szerintem nem válaszolható meg normálisan (a világegyetemre egyéb ismert jó analógia szerintem nem található), az elmélyülő vitába meg nem szívesen mászom bele. De ha lesz ott valami érdekes, majd közberöfögök. :)
2018. máj. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!