Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudomány jelenlegi...

Mi a tudomány jelenlegi álláspontja, hogyan építették a piramisokat?

Figyelt kérdés

Nem hiszek abban, hogy idegen lények építették őket, de abban sem, hogy emberek fel tudták vinni az 50 tonnás köveket. Ja, meg a Níluson úsztatták tutajjal az 5 kamion súlyával megegyező kősziklákat. És hogyan faragták ki a gránitot, amikor még a vas szerszámokat sem ismerték?!

Direkt tettem a tudományhoz a kérdést, mert érdekelne a véleményetek.



#piramis #építés #tudományos megközelítésben
2018. aug. 18. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 Pombe ***** válasza:
77%

Gézengúz-2(#38): "" A gránit egy kiváló áramvezető." - Hehehe!"


Hát, valamikor régebben láttam egy videót a Youtube-on, ami valami ősi technikák címen futott, és ott egy fickó jól megáztatott gránitdarabokat csapvízben, majd gyorsan rárakta a folytonosság méréspontba állított digitális multiméter két mérőzsinórját, és persze a műszer elkezdett sípolni, és alacsony ellenállásértéket mutatott a kijelző. A kísérletező roppant boldog volt...


Nem pontosan értem, hogy ez mire bizonyíték Tesla és piramis ügyben - vagy arra gondolnak, hogy az ókori egyiptomiak állandóan locsolták a Királyi kamrát, mert kezdetben az valójában kertészeti bolt volt, és a szarkofág meg növényláda? Ebben az esetben a piramis csak cégére volt egy jól menő országos kertészeti szakáruház-láncnak, lévén, hogy hogy igencsak sok piramis van Egyiptomban (az se érthető, hogy minek foglalkozik a plebsz csak azzal az egy szem Nagy Piramissal, ugyanis mellette pl. a Menkauré piramis bár kisebb, de valójában sokkal kifinomultabb technikával épült meg, mint a Kheopsz piramis).


Amúgy a gránitot bizonyára Tesla is így használta váltóáramú vezetőnek a kísérleteiben... tiszta sor... :D

2018. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 Pombe ***** válasza:
77%

"Á, szerintem 30 névről felpontozta magát."


De rólunk se feledkezett el... :D

2018. okt. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 Pombe ***** válasza:
77%

Ja...


Ez a Menkauré piramis oldala...


[link]


Itt látható, hogy Menkauré rájött, hogy a piramisa még nagyobb térerőt gerjeszt, ha az ő piramisát nem turai mészkővel (pardon, bizonyítottan betonból) borítja, hanem még azt is gránittal fedi be.


Ez a franc tudja milyen erőműnek a tuti receptje. Mégis valami gikszer belecsúszott a dologba, mert bár itt is látható, hogy hihetetlen pontossággal illeszkednek a már elkészül gránitlapok egymáshoz, ámde a még nem becsiszolt nyers lapok is ott vannak, vagyis a munkálatok félbeszakadtak.


Nyilvánvaló, hogy Tesla elő-szelleme megunta az ókori egyiptomi körutazást, és nem segített tovább az ősemberi szinten álló óegyiptomi parasztoknak, akik nélküle már nem tudták tovább olyan pontosra összecsiszolni a gránitot, így lógó orral visszamentek a Nílus mellé földet túrni.


Menkauré ekkor megmérte a piramisa körül gerjedt térerőt, de így az sajnos még a tizedét se érte el a vártnak. Az ókor egyik legnagyobb drámája akkor ért a csúcspontjára, amikor a kudarc miatt végletekig elkeseredett Menkauré a piramisa tetején megírta a világirodalom egyik legszebb búcsú- és sírversét, majd levetette magát a mélybe... :( - brühühühü


Kétségkívül most érkezett el az idő arra, hogy megidézzük egy nagy szellem megállapítását a #31-ből: "Aki még ezután is kételkedni mer, az tényleg az ősember szintjén áll még szellemileg és valószínűleg elfelejtett agyat növeszteni az evolúció folyamán."

2018. okt. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 Pombe ***** válasza:
70%

Ja...


Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy a gránitlapok pontos összecsiszolása azért nagyon fontos, mert különben a fluxusvonalak nem tudnak gránit és gránit között törésmentesen záródni, hiszen mindenki tudja, hogy elég egy kis légrés, és ezek a fránya fluxusvonalak nagy része a légrésen kiterjed, másképpen szóródik.


Ezért alkalmazott szintén jól összecsiszolt gránitdarabokat Dr. Emmett L. Brown is a korszakalkotó felfedezésében, vagyis a fluxuskondenzátorban. E zseniálisan megalkotott szerkezet gyakorlati alkalmazásának sokrétűségét követhetjük nyomon a "Vissza a jövőbe" című 3 részletben megtekinthető nagyon dokumentumfilmben.


Hiába no! Minden összepasszol...

2018. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 Pombe ***** válasza:
65%

hozzá tenni - helyett - hozzátenni...


Itt sem hagyhatunk légrést, ugye, mert a fluxusvonalak... na

2018. okt. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 Pombe ***** válasza:
70%

Na, elemezzünk tovább a #31-ből:


Írod(#31): "Honnan szerezték az egyiptomiak azt a tudást, amivel ezeket az építményeket létrehozták és üzemeltették? (Nyilván nem a kisujjukból szopták.)


Nekem úgy tűnik, hogy igen. A Nagy Piramis előtt 150 évvel még csak masztabákat építettek, majd megjelent az első több egymásra épült masztaba, ami később lépcsős piramissá vált. Nekem ez szimpla fejlődésnek tűnik, ami a kisujjból szopás alapján történik mindenhol a világban. Te nem ezt tapasztalod?


Az első világűrbe indított űreszközt, a Szputnyik–1-et 1957-ben lőtték fel. Vonjunk ki 1957-ből 150 évet, ami 1807 lesz, és pontosan ekkor történt meg az az eylaui csata, ahol Napóleon először vesztett csatát. Ebben az időben még lovak hátán nyargaltak az emberek, és pukkantós ágyúkkal lövöldöztek, meg kardot ráztak nagy bőszen, ám 150 év múlva már kijuttatta ugyanez az ember a gépezetét az űrbe.


Szerintem reális, hogy ennek tükrében az ókori egyiptomiak egyáltalán nem szorultak 150 év folyamatos piramisépítés közben semmilyen külső segítségre ahhoz, hogy egyre és egyre korszerűbb piramisokat építsenek. És nyilvánvaló, hogy a végén emiatt milliószor jobban értettek még nálunk is a piramisépítéshez, hiszen a későbbi modern korokban egy deka piramist nem építettünk soha!!! Magyarázd már el, hogy mitől lennénk mi ebben jobbak minden tapasztalat és tudás nélkül???

2018. okt. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 Pombe ***** válasza:
77%

Írod(#31): "Úgy tűnik, a Nagy Piramis a föld rezgését használta un. bemeneti „energiaforrásnak”, amely a kőtömbök rezegtetésével a „piezoelektromosság” elven emlegetett módon kelti az elektromosságot illetve a mágneses teret. Az elektromos feszültséget gránittal bélelt aknák vezetik fel a piramis felső részeibe a földalatti kamrákból. A piramis aljában keletkező elektromágneses mező pedig koncentrált formában jut el a felsőbb rétegekhez... "A burkolat pedig (a faragott, magas magnézium tartalmú mésztufa) tulajdonképpen a "szigetelés" szerepét tölti be. Ugyanis a vizsgálatokkal bebizonyították, hogy a piramisok külső burkolata rendkívül magas szigetelő tulajdonságokkal rendelkezik."


***


Nem gondolod, hogy ennek alaposan ellentmonmd az, hogy Menkauré piramisának külsejét viszont gránittal burkolták? Ráadásul ez a piramis később épült, mint a Nagy Piramis, tehát lehet, hogy eszerint rohadtul nem sikerült jól az a szigetelés, és mégis jobb kívülre is gránitot tenni? Vagy Menkauré korára meghülyültek az egyiptomiaknak segítő idegen mérnökeid, vagy az agyonfejlett múlt civilizációból származó egyiptomi parasztok, akik amúgy beérték piramisépítés után járó fizetség gyanánt hagymával, sörrel és ilyesmikkel?"


Úgy tűnik tehát, hogy Egyiptomban igen-igen nehezen jöttek csak rá, hogy a piramis belsejét, meg külsejét is gránittal kell kitömni a tök jó erműműködéshez (vagyis nem igaz, hogy a külsején hasznos lenne a mész-szigetelés), meg azt is kihagyták a számításból, hogy szükséges még "természetes kisebb nagyobb vízgyűjtők" (#31) sokasága is, ugyanis a Nagy Piramis előtt épült piramisok szinte mindegyike egyszerű tömör kőrakás, mindenféle vízgyűjtők és gránithalmozás nélkül. Járatokat, kamrákat is készítettek ide ezek a szerencsétlen félretájékoztatott egyiptomiak, de hatalmas baklövésként eleinte nem a piramis belsejébe-, hanem egyszerűen a föld mélyébe, a piramis alá, mellé.


Nyilvánvalóan félreértettek valamit a hatalmas technikai tudással rendelkező segítők tervrajzain, vagy az idegen segítők közül éppen csak azok a mérnökök értek rá akkor, akik negyedszeri nekifutásra se tudtak diplomát szerezni az idegenek egyetemein...


De azután később sikerült delegálni erőműépítésre jobb idegeneket, akik már majdnem jó piramis-erőművet hoztak össze, bár az is végeredményben csapnivalóra sikeredett.


Itt van a Nagy Piramisnál régebbi Mejdúmi piramis, ahol itt-ott vályogtéglát használtak a pimasz építők, akik a piramisba szánt drága gránitot a feketepiacon adtál el... sajna, ma is ismerősek az ilyen sikkasztásos történetek...


[link]


Itt már majdnem sikerült az erőműműködéshez szükséges kamrát a piramis belsejében jó helyre helyezni, de így is csak az aljába került, nem a magjába (ahogy te hívod). Ráadásul először lépcsős piramist hoztak össze (Hamis piramisnak is nevezik), ami semmire se jó erőmű gyanánt, ezért a fejükhöz kapva, utólag hordtak rá annyi anyagot a lépcsős piramisra, hogy az végre valódi piramisként nézzen ki. Ám ezt is nagyon szarul csinálták, mert az egész később leomlott a piramis tövébe, és most is ott meredezik ki a lépcsős forma a kudarcot mutató nagy törmelékhalomból.


Van mellette újabb próbálkozásként egy olyan úgynevezett kisebb szatellit piramis (mellékpiramis), ami feltehetőleg formailag már átmenetet képezett a valódi és a lépcsős piramis között.


[link]


Ha jól megnézed, bár a sírkamra itt is a föld alá sikeredett, de ez már nagyon hasonlít a Nagy Piramis sírkamrájára, és ami nagyon szembeszökő, az a Nagy Galériával való nagy hasonlatossága. Sajnos az általad emlegetett nagy energiaképződés így hasztalanul belemegy a földbe, és nem az egyébként teljes mértékben szigetelőanyagból, és áramvezető nélkül álló piramisba.


Nem térnék ki minden piramisra, csak nagy léptékben haladok, de a Hamis piramis után épült Tört piramis (Dahsuri piramis) eredeti építési terve alapján az nagyobb lett volna, mint a Nagy Piramis. Ezt Sznofru építtette. Itt az idegen segítség még mindig nem állt a helyzet magaslatán, mert ezt a piramist is elba**ták, és így az erőmű funkciója is bedöglött, ugyanis a piramis alapzata megroskadt az egész piramissal együtt, tehát az eredeti oldal-emelkedési szöget laposabbra kellett törni, hogy kisebb súlyterheléssel és így sokkal kisebb magassággal be lehessen idő előtt fejezni az építkezést. Emiatt ez a piramis nagyságban csak a negyedik helyre szorult. Természetesen Sznofru is emiatt öngyilkos lett bánatában, csak előtte még csinált egy-két gyereket (köztük Kheopszot is), meg még néhány piramist, pl. köztük a Vörös Piramist is, ami után épült meg a Nagy Piramis. Sznofru rituális öngyilkossága előtt még azért húzott fel egyre jobbra sikerült piramisokat, hogy bizonyítsa az utókornak, miszerint azért nem volt ő teljesen hülye a témához...


[link]


Ez a Tört piramis belseje, ami már erőműműködés szempontjából majdnem telitalálat, de hát itt is ugye hibák tömkelege az építésnél, és nincs vízgyűjtőterület se. Csak 150 év folyamatos próbálkozás után tudták összehozni nagy nehezen azt, amit már elsőre is megcsinált volna egy jól képzett idegen mérnök, de hát a Föld-bolygón végzendő munkálatokat az idegenek nagyon alul fizették, így ide a habókos és félnótás amatőr idegen erőmű-vész-test-építők jöttek csak.


Tegyük hozzá, hogy igazán a Nagy Piramis is szarul sikerült, de már sokkal kevésbé, mert itt is elcseszték az alapozást, mivel a tehermentesítő gránitgerendája megrepedt, nem bírva el a rossz méretezés miatti nagy súlytöbbletet, és az egész piramis minden oldallapja is kissé megroskadt, de azért egyben maradt, valamint nem sikerült a gránitmagot se a piramis súlypontjába helyezni tökéletesen, így nem igazán érthető, hogy ki tudott volna nagy erőteret mérni a piramis körül (ahogy te azt tényként állítod), ennyi sajnálatos hiba után...


Szóval nekem határozottan úgy tűnik, hogy az egyiptomiak igenis a sok-sok kisujjból szopás útján szerezték be azt a tudást, ami szükségeltetett a Nagy Piramis megépítéséhez, és tök jól nyomonkövethető az előző piramisok és masztabák felépítése és fejlődése alapján, hogy bizony saját tapasztalatszerzés hátán kristályosodott ki az egyre és egyre jobb piramisépítési technológia működése.


Na, mára ennyi.

2018. okt. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom.

Szerintem kellene egy fórum, ahová csak a hülyék írnak, normális embernek ott csak olvasni lehetne, ha valami miatt megkívánja.

És ugyanígy kellene egy másik fórum, ahova csak normális emberek írhatnak, és a hülyék csak olvasni mehetnének oda, ha esetleg szeretnének javítani magukon.


Mondjuk az első lehetne itt az ezotéria, a második a tudomány fórum.


De amíg ez a keveredés van (mind az írók, mind a témák összevissza), addig csak egy hatalmas katyvasz lesz az egészből.

...és mivel a hülyék sokkal többen vannak, valamint könnyebb a dolguk (minden alkalomra illő zagyva szöveget bárhol bármikor 1 perc alatt lehet találni), és ráadásul erkölcsi aggályaik sincsenek (lásd: több belépés) - addig sajnos a színvonal nem fele-fele lesz, hanem mindenütt a béka hátsója alatt.


Én nem örülnék, ha az én oldalamon ilyesmi történne.

2018. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 Pombe ***** válasza:
58%

@31-eske.


Na jó.


Nincs kedvem válaszok nélkül vitatkozni, így rövidre fogom... amennyire lehet... :)


A betonügy.


Még ha igaz lenne (nincs bizonyítva amúgy), akkor sincs különösebb jelentősége. Az ókorban a rómaiak is rájöttek már, hogy betont miképpen kell csinálni. Az igazán nagy durranás a vasbeton lenne, és egy magasfokú civilizáció ilyet is alkalmazott volna. Mellesleg ez az erőmű üzemet se zavarta volna, ugyanis az általad vezetőnek tartott gránit és a külső burkolat között iszonyú vastag szigetelőanyag van amúgy is. Nagyon kevés olyan része van a piramisnak, ahol tényleg hihetetlenül pontosak a kövek illeszkedése. Az elsöprő többség hányaveti módon kifaragott "puha" (member II rétegből) mészkőmagok egymásra tolva, és rengeteg helyen egyszerűen törmelék tölti ki a tereket.


Villámbecsapódáskor tapasztalható térerő a piramis körül.

Semmilyen ilyen hiteles térerőmérés nem történt a piramisok körül. Szimpla mese-mese mátka az egész. És az egész piramis cakkum pakk nem jó vezető. Ellenkezőleg! Egy nagy darab szigetelőanyag az egész, és nem csak a Kheopsz piramis, de az összes többi is. Ha létezne ott villámbecsapódással egyenértékű piramis-térerő, azt bárki könnyedén kimérhetné, még egy turista is, vagyis tagadhatatlan tény lenne a létezése, ráadásul minden rádió és mobiltelefon állandóan recsegne ott. Komplett hülyeségnek tűnik az állításod, már csak azért is, mert már egy halom ilyen erőmű épült volna már.


Szerinted nincs köze a piramisnak a halottkultuszhoz.

Valóban nincs írás a szarkofágon, meg a piramisban, mint ahogy a Kheopsz piramis előtt készült piramisok egyikében sem, ugyanis hogy "telefirkálják" hivatalos formában is a falakat, szarkofágokat, csak jóval a Kheopsz piramis megépítése után jött divatba, és így vannak olyan szarkofágok is az átmeneti időszakban, amin csak kevés írás van, majd később a szarkofágokon is egyre több. A halotti kultusz rettentően erős volt Egyiptomba, olyannyira, hogy a szegények a testük mumifikálását - pénz hiányában - inkább egyszerűen a sivatagra bízták, mert észrevették, hogy a száraz homok jól tartósít. Az uralkodók mindegyike rettentően fontosnak tartotta a saját mumifikációját, a szarkofágokat stb. Mitől lett volna más Kheopsz? Az a láda meg szimplán úgy néz ki mint egy szarkofág, akkor már miért kellene mást gondolnunk róla? A Kheopsz piramis mellett ott van a halotti komplexum (Völgy-; Halotti templom), vagyis a kiterjedt sírmezők és csatlakozó kultikus építmények a piramiskörzetet halotti várossá teszik. Később is erre a területre nagy előszeretettel építettek be mindenféle sírkamrákat és akár szarkofágokat is: [link]


Ha bemész egy hatalmas temetőbe és találsz a közepén egy nagy épületet, amin nincs semmi írás, meg amiben van egy olyan láda, ami tökre olyan, mint egy koporsó, akkor neked az a logikus gondolat, hogy az az egész épület egy erőmű??? :DDD


Ilyen hülyeséget is csak a piramidióták tudnak kitalálni.


Bagdadi elem - hülyeség. Kicsit szakavatottabb helyeken utána nézel, ha érdekel a miért, vagy megkérdezhetsz engem is erről.


A domborműveken lámpa - katasztrofális hülyeség. Mint az előbb...


#31: "Egyáltalán hogyan voltak képesek mérnöki és milliméteres pontossággal megtervezni és felépíteni ilyen épületeket"


Olyan tudással, ami neked nincs, ezért misztifikálod túl a dolgot, pedig nem egy nagy durranásról van szó:


[link]


Idézve Gesztesi Albert csillagásztól: "Mindkét itt ismertetett módszerrel az eszközök méretének helyes megválasztásával és több mérés átlagolásával tized ívpercnyi pontossággal kitűzhető a csillagászati északi irány. Ez messze meghaladja a piramisok és más építmények tájolási pontosságát"


Vagyis még csak az sem igaz, hogy az a piramis olyan földöntúli pontossággal lenne belőve. Sikerülhetett volna akár jobbra az akkor rendelkezésre álló eszközökkel is.

2018. okt. 26. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 Wadmalac ***** válasza:
71%

Szórakoztató volt Pombe cáfolati szőnyegbombázása.

Ha ez nem elég a piramisztikusok leállítására, akkor nincs hatásos ellenszer, séta van át az ezó rovatba.

2018. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!