Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudomány jelenlegi...

Mi a tudomány jelenlegi álláspontja, hogyan építették a piramisokat?

Figyelt kérdés

Nem hiszek abban, hogy idegen lények építették őket, de abban sem, hogy emberek fel tudták vinni az 50 tonnás köveket. Ja, meg a Níluson úsztatták tutajjal az 5 kamion súlyával megegyező kősziklákat. És hogyan faragták ki a gránitot, amikor még a vas szerszámokat sem ismerték?!

Direkt tettem a tudományhoz a kérdést, mert érdekelne a véleményetek.



#piramis #építés #tudományos megközelítésben
2018. aug. 18. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 Pombe ***** válasza:
82%

"Amúgy jó érzéssel tölt el, mennyi sok okos ember él közöttünk, akik logikusan, következetesen és felvilágosultan gondolkodnak."


Nem! Ez nem logikus gondolkodás kérdése, hanem a tudásé.


Nem találhatod ki logikusan, hogy az ókori Egyiptomban a teremtés szimbólumai a lótusz és a kígyó volt. Ehhez könyveket-, kutatási eredményeket kell elolvasnod, és iskolákat kell kijárni..stb. Ha ez nincs, akkor bármit elhitethetnek veled, még azt is, hogy a kígyó az egy izzószál, csak azért, mert az izzószál hirdető direkt nem mutat neked erről nagyított képet.


Erich von Däniken, az elnyomott szegény ember, ezt a parkot építette meg abból a pénzből, amit belőletek kicsalt:

[link]


Mikor tudna ennyi pénzt összeszedni egy olyan kis egyiptológus, aki nem hajlandó eladni a gerincét a népszerűség oltárán?


Miért éri meg az egyiptológusnak leplezni az UFO-kat, amikor még a bolond is látja, hogy sokkal jobban jár anyagilag és népszerűségileg is az, aki azt hirdeti, hogy UFO-k vagy titkos múltbéli civilizáció építette a piramisokat???


És ehhez még csak arra sincs szükség, hogy iskolákat járjon ki az ilyen UFO hírdető, csak annyit kell állítania, hogy ő rettentően sokat kutatott, meg hogy őt elnyomja a hivatalos tudomány, és máris emeli magasba a vállán a szenzációra éhes nép, miközben a nép még a legismertebb egyiptológusok neveit se ismeri, sőt, az ókori egyiptomiakról sincs semmi ismerete, de arra máris vevő, hogy a valóban munkát végző és kutató embereket megköpdösse.

2018. nov. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:

Ami a következőket illeti:

"Ehhez könyveket-, kutatási eredményeket kell elolvasnod, és iskolákat kell kijárni..stb."

„UFO hírdető, csak annyit kell állítania, hogy ő rettentően sokat kutatott, meg hogy őt elnyomja a hivatalos tudomány, és máris emeli magasba a vállán a szenzációra éhes nép, miközben a nép még a legismertebb egyiptológusok neveit se ismeri, sőt, az ókori egyiptomiakról sincs semmi ismerete, de arra máris vevő, hogy a valóban munkát végző és kutató embereket megköpdösse.„


A válaszom erre:

"Csak abban a statisztikában hiszek, amit én magam hamisítok" - Winston Churchill.


Azaz sokmindent írhatnak le a mindenféle „tudományos iratokban” amiket manapság „egyetemi szintű tudósok” tettek közzé. Az átlag proli úgyis csak azt fogadja el valóságnak, amit más hivatalos szinten lévő „tudósok” bemagyaráznak a fejébe – holott több mint valószínű, hogy az egész hazugság és megtévesztés (ugyanúgy igaz ez az ilyen Erich fon Däniken félékre is).


DE NEM AZÉRT, MERT AZ ÁTLAG PROLI BUTA. Hanem azért, mert lusta ahhoz, hogy a saját agyát használja gondolkodásra, ergó a saját gondolatai helyett a másokéra hagyatkozik.


Éppen emiatt az átlag ember alapszinten nem túl művelt, ezért jobban hajlik afelé, amit a „hivatalos - és nem hivatalos - tudomány” állít - mivel lusta művelődni, ergó egyéni, önálló gondolkodásmódot kialakítani. Mert alapszinten lusta ahhoz, hogy önerőből utána olvasson néhány dolognak (legyen az csak köznapi fizika, matematika, kémia stb.) hogy művelje saját magát és pontosabb képet kapjon a világról, amiben él. Itt most nem az „UFO hívőkről” meg a hasonszőrű egyénekről van szó. Itt a „logikus gondolkodásmód” a lényeg. Azaz, az a nézet, amit az ember a saját agyában megalkot magának, a „hivatalos” és „nem hivatalos”, emberek által alkotott forrásoktól függetlenül – amennyiben az illető képes az ésszerű gondolkodásmódra.


Nagyon leegyszerűsítve: az értelmes ember nem az „UFO hívők”(sic!), de nem is az „egyetemi tudósok” gondolatait vallja a magáénak. Hanem azokat, amelyeket a független, száraz tények alapján alakít ki magának – ergó a SAJÁT GONDOLATAIT. (Logikus konzekvenciák alapján.) Nem kell ehhez „egyetemi szintű” szaktudás. Elég az illető saját tudása, és a valós tényekhez igazított helyzete. Hogy ne hagyja magát senki által sem manipulálni, sem megtéveszteni, és lássa meg a fától az erdőt. Csakis a saját józan eszére hagyatkozzon.


Amúgy ha már itt vagyunk, tisztázzuk már, mit jelent az „UFO” fogalma. Angol betűszó: Unidentified Flying Object, magyar jelentése: „azonosítatlan repülő tárgy”. Tehát minden olyan tárgy, amit az ember az adott pillanatban az illető nem tud azonosítani. Az emberek többsége mondja hogy „ilyen-olyan ufó hívő” közben fogalmuk sincs arról, hogy akkora baromságot mondanak, mint ide lacháza.


Nem UFO, hanem a Földön kívülről származó idegen, intelligens életforma. Röviden: Földönkívüli élőlények.

Nem „földönkívüliek”, mert az is „fals” megnevezési mód – ugyanis „Földön kívüli” lehet mindaz, amely fizikálisan nincs kapcsolatban a Föld nevű bolygóval. Emiatt Földön-kívülinek tekintendő a Nap, a Hold a csillagok és minden más a Világegyetemben, mert nincsen közvetlen fizikai kapcsolatban a Földdel.


Hiába vitázunk örökké a mindenféle "filozofálgatásokról". A vége úgyis csak az örökös „egymásra köpködés lesz. Közben senki nem agyal el azon, mi a helyzet a száraz tényekkel – azaz magával a fizikai VALÓSÁGGAL.


Erich von Däniken lehet hogy „felvilágosult elmének” tűnik sokak szemében, ugyanakkor az ellenkezője mások szemében - lévén képes volt pénzért eladni magát (mint holmi qurva).

Engem soha nem az érdekelt, hogy Ő (vagy más) mit gondolt. Engem az érdekel hogy ÉN mit gondolok (ha rendelkezésre állnak a szilárd, fizikális tények, amik alapján már lehetnek gondolataim az adott témával kapcsolatban).

2018. nov. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 Wadmalac ***** válasza:
100%

a tudomány az esetek többségében nem törekszik saját népszerűsítésére bulvárlapok oldalain, nem törekszik átlagember számára is "ehető" ismeretterjesztésre, sajnos nagyrészt az elefántcsonttorony lakóinka szól, alapból csak az "értőket" szólítja meg.

Ezért az átlagembernek unalmas, kezelhetetlen, követhetetlen.

Bezzeg az áltudományos clickbait.

Az árad orrba-szájba, közérthető hangnemben, sőt, szórakoztatóan szenzáció-aromával átitatva tálalva, mert profitorientált.

A tudomány átlagemberek irányába NEM profitorientált. Ezért nem is marketingképes, nem is populáris.

Vannak itt-ott hangok, kutatók, tudósok, akik próbálkoznak ezzel, de sajnos kevesen vannak és a hangjuk elvész a bulvárlapokban semmivel sem hiteltelenebbnek feltüntetett áltudomány zajában.


Ez olyan, mint a fast food. Gyorsan, könnyen, kényelmesen ehető, kutyát sem érdekli, hogy egészségtelen.

2018. nov. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 Pombe ***** válasza:

#62: "Engem soha nem az érdekelt, hogy Ő (vagy más) mit gondolt."


Elhiszem. Most már...


Bántottalak, gúnyoltalak, lerohantalak, de te megőrizted a hidegvéred. Én erre képtelen lettem volna.


Olykor úgy is esik, hogy van mit irigyelnem a vitapartneremben. :)

2018. nov. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 Pombe ***** válasza:

"Ez olyan, mint a fast food. Gyorsan, könnyen, kényelmesen ehető, kutyát sem érdekli, hogy egészségtelen."


Megjegyeztem... :D

2018. nov. 15. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!