Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a tudomány jelenlegi...

Mi a tudomány jelenlegi álláspontja, hogyan építették a piramisokat?

Figyelt kérdés

Nem hiszek abban, hogy idegen lények építették őket, de abban sem, hogy emberek fel tudták vinni az 50 tonnás köveket. Ja, meg a Níluson úsztatták tutajjal az 5 kamion súlyával megegyező kősziklákat. És hogyan faragták ki a gránitot, amikor még a vas szerszámokat sem ismerték?!

Direkt tettem a tudományhoz a kérdést, mert érdekelne a véleményetek.



#piramis #építés #tudományos megközelítésben
2018. aug. 18. 23:24
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 Pombe ***** válasza:
43%
Köszönöm.
2018. okt. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
33%

#31 Válaszadó!

"A piramisok pedig hasonlóan működtek, mint a Tesla-tekercs "

Építsünk versenyben Tesla-tekercset!

Még benne vagyok egy lakás felújításban, be kell fejeznem egy váltóáramú mérőhidat stb., stb. Talán decemberben talán hozzá tudok fogni.

Muszáj előnyt adnom neked, mert te még a Tesla-féle rezonancia transzformátor (röviden Tesla-tekercs) működésével sem vagy tisztában.

Biztonsági feltétel: A berendezés nem zavarhatja a légiforgalmi frekvenciákat.

Működési feltétel: A berendezés legalább 5 percig menet-beégés, vagy más alkatrész kigyulladása nélkül működjön. Legalább 1 cm hosszú szikrát produkáljon.

Vállalod a kihívást?

- - - -

Bizonyára azt gondolod, vaskalapos konzervatív vagyok, aki nem nyitott az új dolgokra. Ebben IS tévedsz.

[link]

Ez egy dupla, övcsat típusú nullponti energia kicsatoló. Évekkel ezelőtt készítettem Egely Gy. elmélete alapján, annak ellenőrzésére.

Érdekes hangokat produkált, de többlet energiát nem :(

- - - -

#41 Pombe!

Erről eszembe jut a szomszédom macskája.

" - Ez a macska nagyon szereti a fokhagymát. Egy pici fokhagymáért képes megenni egy arasznyi kolbászt."

:)

2018. okt. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 Pombe ***** válasza:
62%

Gézengúz-2(#52): " - Ez a macska nagyon szereti a fokhagymát. Egy pici fokhagymáért képes megenni egy arasznyi kolbászt."


Hogy téged idézzelek: "Hehehe!"


***


Amúgy - bár névvel nem fémjelzi megjegyzéseit -, sejtésem szerint a #31-es barátunkat mintha jól ismernéd - felteszem valamely fizika-rovatból. Persze az is lehet, hogy minden önjelölt fizika revizor hasonló szellemi mintát hagy maga után tanulságos örökség gyanánt a világháló így még gubancosabbá vált útvesztőjében.


No, de nem akarván rosszat a #31-es lelkes kutatónknak, kívánom, hogy legyen vele a piramis-térerő! :)

2018. okt. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
2018. nov. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
0%
2018. nov. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 Pombe ***** válasza:
82%

@54 ; @55


[link]


Még a hülye is látja, hogy az a "buborék" egy lótusz"tőből" nyílik, és kb. egy óvodás számára is nyilvánvaló, hogy a "buborékon" belül csak egy tipikus kígyóábrázolás van.


Mi a francnak csináltak volna egy ilyen ordenáré nagy böszme villanykörtét, és benne egy össze-vissza kígyózó izzószállal a szupertechnikusaid??? Ráadásul csak ilyen ősrégi lámpamegoldást ismertek? A lótusz és a kígyó is együtt teljesen megszokott ókori egyiptomi teremtésszimbólum.


Most komolyan gond nélkül beszopod, hogy csak azért, mert ilyen buborék alakúra csinálnak a kísérletezők egy elektromos lámpát, az bármire is bizonyíték??? Olyan alakú izzót lehet csinálni amilyet csak akarsz. El tudom képzelni, hogy téged már hányszor vertek át a pénztárnál... :DDD


[link]


A komáid egyszerűen hazudnak, amikor azt állítják, hogy nem találtak kormot odabenn (idézve a cikkből): "A lerakódott korom mennyiségéből ítélve "többszáz évnyi korom rakódott le""


De amikor először láttam a falakon az egyiptomi festményeket, jeleket, már akkor tudtam 9-10 évesen si, hogy nyilvánvalóan volt annyi eszük az egyiptomiaknak, hogy nem az egész építmény befejezése után mázolták ki a koromsötét termek falait, hanem először azoknak még nem volt meg a teteje, és így egyszerűen a szikrázó napsütés bőven elégséges fényt biztosított a munkához, de még a mennyezetet is előre lefesthették, mielőtt a helyére rakták.


A paleoasztronautika és múltcivilizáció hívők annyira elvakultak, hogy még minimálisan se képesek a logikájukra hagyatkozni, és az ősi idegeneket hirdetők olyan baromságot etetnek be a lelkes követőikkel, amit nem szégyellnek, és nem szégyellnek semmit se.


Itt olvashatod, hogy az sem igaz, hogy ne lehetne füstmentes fáklyákat csinálni, és éppen az egyiptomi rajzokon láthatjuk, hogy az ilyen lángot használó lámpákkal világítottak az ókoriak.


Tényleg soha nincs nektek olyan igényetek, hogy legalább egy pillanatot szánjatok rá az életetekből más véleményének is a megismerésére? Mondjuk szakemberek véleményére? 1 perc alatt rátaláltam a cáfoló cikkre.


Soha nem jut eszetekbe, hogy nem sülthülye, képzetlen Danikenek és szenzációhajhász újságírók, meg bukott építészek fantáziálgatását kellene készpénznek venni? Ha otthon villanyszerelésre van szükség, akkor is az iskolázatlan, és többszörösen is bizonyítottan és szó szerint sikkasztó, tolvaj, csaló Daniken véleményére fogsz hallgatni??? (asszem ő volt az első, aki ezt a lámpakörtés sületlenséget hírdette, miután a bűnügyeiből kikeveredett).


Most komolyan azt várod, hogy a hasonló sok bolondériát is elemezzük ki a filmedből? Itt van ez másodiknak:

[link]


Erre már nem emlékeztem, hogy mi is lehet, de az nyilvánvaló a fej- és a mögöttes testforma alapján, hogy itt egy halról van szó, de annak kétségkívül nincsenek ilyen kiterjedt szárnyai. Itt 5 perc eredménytelen kutatás után (pontosabban csak repülőgéphívő oldalakat találtam - szanaszét szennyezitek az Internetet) megálltam kissé gondolkodni, hogy rossz keresőszavakat használok?


Azután a homlokomra csaptam, és elszégyelltem magam (ti miért nem?). Repülőhal. Így már azonnal jött a cáfoló cikk is:


[link]


És persze, hogy a szobor alapján tudtak készíteni repülőképes modellt, mivel ezzel egyúttal egy olyan halnak is elkészítették az utánzatát, ami tényleg hosszan tud repülni... :DDD


Na! Ugyanilyen ostobaság az összes többi felvetés is a filmedben. :D

2018. nov. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 Pombe ***** válasza:

Na, mi va'?


Elfáradtak a paloasztonautika, szenzációsmúltciviliz. hívők? Még mindig 100%-on áll a megjegyzésem, és nem 50% alá tendál?


Megfeledkeztek rólam... :( - eltűnök az emberiség emlékezetéből.. jaj... brühühühü

2018. nov. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
77%
Nyugi, mindjárt jönnek a Star Wars homoksiklók, meg a helikopter hieroglifák! :)
2018. nov. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 Pombe ***** válasza:
100%

@58


Oh. Igazad lett. Nagy kő esett le a szívemről. 80%-ra esett vissza az #56-om. De azért továbbra is aggasztónak találom ez a lagymatag százalékesés... :(

2018. nov. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

# 56

"Még a hülye is látja, hogy az a "buborék" egy lótusz"tőből" nyílik, és kb. egy óvodás számára is nyilvánvaló, hogy a "buborékon" belül csak egy tipikus kígyóábrázolás van.


Mi a francnak csináltak volna egy ilyen ordenáré nagy böszme villanykörtét, és benne egy össze-vissza kígyózó izzószállal a szupertechnikusaid??? Ráadásul csak ilyen ősrégi lámpamegoldást ismertek? A lótusz és a kígyó is együtt teljesen megszokott ókori egyiptomi teremtésszimbólum."


Mindenben neked van igazad. Én legalábbis neked adok igazat és a többi magadfajtának. Ezt most őszintén mondom. Minek vitatkozni és veszekedni meg hasonló, mikor jobb a békesség, ugye?


Amúgy jó érzéssel tölt el, mennyi sok okos ember él közöttünk, akik logikusan, következetesen és felvilágosultan gondolkodnak. Akiknek vannak saját gondolataik, és még véletlenül sem a mások begyepesedett dogmáihoz kötik az ebet (akár a karóhoz).


Köszönöm neked - és a többi hozzád hasonlónak - hogy vagytok. Mert a ti környezetetekben érezheti magát az illető IGAZI, GONDOLKODÓ, TELJES ÉRTÉKŰ EMBERI LÉNYNEK.


Megérte visszajönni és elolvasni a hozzászólásokat. Máris jobb lett a napom. Köszönöm nektek! 🙂

2018. nov. 13. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!