Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kémiát vagy fizikát szeretitek...

Fizikakedvelő kérdése:

Kémiát vagy fizikát szeretitek jobban?

Figyelt kérdés
Érdekelne a háttérben ok is. Válaszokat előre is köszönöm!

2019. ápr. 23. 16:38
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
@7 ez OKTVt jelent vagy vmi más versenyt is? (nemtudom kémiából mennyire vannak komolyabb versenyek gimiben)
2019. ápr. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kémiát


Lehet, hogy idiótán fog hangzani, de egyszerűen nem a fizika logikája szerint gondolkozom, képtelen vagyok megérteni. Ezt valahogy úgy kell elképzelni, hogy van egy egyszerű példa, legyen az bármi mágnesesség/erőhatások témakörben. A saját válaszom sosem lett helyes, de amint elmagyarázták természetesen már megértettem. S mindig de mindig. Mert valahogy a másik végéről fogtam meg a dolgot. Nem a fizika a suta, hanem én, de ezen sosem tudtam felülkerekedni.

(Különben hétköznapi életben jól tudom hasznosítani a fizikát. Fura...)

Több fizikatanárom volt, egyiket se utáltam, nem ilyen alapú az anti-talentumom.


Ezzel szemben a kémiát imádom, értem és szeretem egyszerre. Ha új dolog is jön szembe sosem kínai, számomra nincsenek logikai bukfencek. Nem tudok olyat mondani, ami nehézséget okozott volna benne.


Szóval én a saját képességeim miatt szeretem jobban a kémiát, meg talán azért, mert érdekesebbnek is találom, fontosabbnak.


A szükséges fizikai tudást tapasztalatok alapján is megszereztem és nem érdekelt a magyarázata (pl hosszabb erőkarral könnyebb a munka).

2019. ápr. 24. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
#12:S mi a kedvenc területed:)
2019. ápr. 24. 19:45
 14/19 anonim ***** válasza:

A fizikát értettem és szerettem.

A kémiát nem értettem, nem is szerettem.

2019. ápr. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 dq ***** válasza:
2019. ápr. 26. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 dq ***** válasza:

De amúgy igen, a fizika nekem soha semmilyen nehézséget nem okozott.

A feladat szövegéből teljesen egyértelmű volt hogy milyen egyenleteket kell felírni, azokat megoldani meg tényleg nem nagy művészet – mondjuk az OKTV szintig, vagy valamivel föléig.

Kémiából sosem értettem semmit, csoda hogy nem buktam meg, egyszer meg kéne tanulnom rendesen.

2019. ápr. 26. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

@15 tejóég mi ez a link, aranyat ér a kibontakozott eszmecsere benne.....


Nagyon vicces :D

2019. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

12-es vagyok.


Nem igazán tudom megválaszolni. Minden területen van valami, ami megfog. Talán amikor bioszon merülünk bele a bőven kémiás tananyagba. Mindig lenyűgöz, hogy az élettelen atomok és molekulák, hogy viselkednek "élőként" (inkább hogyan alkotnak élőt) Kémián pedig örülök mindennek, mint majom a farkának, mert élmény érteni ezt a tudományt.

2019. ápr. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Fizika❤
2020. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!