Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ha csak polgárira vagyok...

Ha csak polgárira vagyok hivatalos, kell nászajándék?

Figyelt kérdés
Volt osztálytársam esküszik, suli óta sajnos nem is találkoztunk (5 éve), néha beszélünk online. Csak a polgárira hívott meg, utána családi vacsora lesz csak, nem lagzi. Illő lenne ilyenkor nászajándékot adni? vagy csak gratulálni?
2019. szept. 23. 12:54
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Nem.
2019. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elég gratulálni.
2019. szept. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%
Ismerősömék voltak ugyanígy, ők egy üveg minőségibb pezsgőt vittek a párnak.
2019. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Odamégy, végigülöd a szertartást és a végén gratulálsz. Ennyi.
2019. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
18%
Én az ilyenre el se mennék. Mi értelme van annak, hogy megnézed, hogy adja össze őket az anyakönyvvezető? Ez az egész csak arról szól, hogy minél több embernek mutogathassa magát ingyen a csaj...kár a gőzért, max. 3 év és elválnak.
2019. szept. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

# 5/5 Időpont tegnap 21:07


Szar lehet ilyen megkeseredettnek lenni.

2019. szept. 24. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
9%
Végülis van abban valami amit az 5 mond, a kérdező is írta hogy 5 éve nem is látta.
2019. szept. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A volt osztálytársad valamiért meghívott (szeretetből vagy dicsekvésből), de mindegy is.

1. Elmész, végigülöd, gratulálsz (nem kell nászajándék).

2. Nem mész el, kimented magad írásban, gratulálsz a párnak.

2019. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%

Odamész, leülsz a HÁTSÓ sorok valamelyikében, ha úgy adja a helyzet, akkor legyen nálad egy táska, benne egy üveg valamivel, ami nem fényűző,ultraelegáns és méregdrága üveg Dom Perignon (palackonkénti áron számolva is egy többszázezer forintos pezsgő), de nem is valami Koccintós, amit már 500 Ft-ért utánahajítanak az első húgyszagú csövesnek a sarki késdobálós talponállóban.


HA AKARSZ, akkor elmész, ha olyan a helyzet, akkor SZEMÉLYESEN átadod és egyúttal gratulálsz, ha nem olyan, akkor fogod a sátorfádat meg a csomagodat (benne az üveg valamivel, amit vettél és amit odaviszel), és hazamész (utána amit vettél, azt odaadhatod akár valaki másnak, vagy megihatod magad).


Én - ha nem hívnak meg a lakodalomba és főleg, ha nem vagytok semmilyen bensőségesebb viszonyba - akkor egy üveg italon vagy egy doboz bonbonon (egy csokor virágon... - ezek olyan kb. azonos árú, 2000-3000 Ft-os dolgok) kívül, illetve ennél komolyabb értékű egyéb dolgon kívül mást semmi esetre NEM vinnék, ha egyáltalán elmennék.


De ha nem hívtak meg a lakodalomba, akkor én úgy fognám fel, hogy töltelékember vagyok, nem is biztos, hogy feltétlenül ott a helyem a házasságkötő teremben.

2019. szept. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
25%

Ez sosem értetetttem, mikor a polgári szertartásra meghívanak egy csomó embert aztán semmi. Azt is nyugottan tarthatnák szűk családi körben.

Én ha elmennék, akkor vinnék nekik mondjuk egy üveg italt és gratulálnék aztán kész

2019. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!