Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ennyi pénzt adni esküvőre...

Ennyi pénzt adni esküvőre barátnak "elég"?

Figyelt kérdés

Jövőre lesz a párom baráti társaságából is 1 párnak az esküvője, illetve az én egyetemi barátnőmnek is. Fejenként 15ezer (tehát összesen 30ezer) normálisának tekinthető vagy kevés?


Sosem voltam meg baráti esküvőn, csak 1-2 távoli rokonén, ezért nem tudom hogy mennyit szokás adni


2020. aug. 23. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%

Kevés. Személyenként meg kell haladja az ünnepi vacsora értékét legalább 30%-kal.

Ha a párodat is viszed, akkor a duplája.

2020. aug. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Annyit szokás adni, amennyit az anyagi helyzetetek lehetővé tesz. Egy barátnak, főleg ha csak ilyen közvetett, meg egyáltalán nem kell vagyonokat osztogatni, az esküvő nem jótékonysági rendezvény. Bőven elég az a 30 ezer, tőled a párod barátainak még sok is.
2020. aug. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, mennyibe kerül egy esküvő, gondolom helyenként változó (itt a Csongrád megyébe illetve Békés megyében bizros nem annyi, mint Pesten). Ezért is kérdezem.


Nem viszem a párom, hanem ő is meghívott, mivel ugyanúgy az ő barátja is az én barátnőm, mint nekem, ugyanannyi ideje ismerjük stb. Az ő baráti társasága pedig az enyém is ugyanúgy.


Köszönöm a válaszokat

2020. aug. 23. 12:37
 4/15 anonim válasza:
83%
Szerintem a 30 ezerért sem szólna senki, azonban én két darab 20ezrest adnék.
2020. aug. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%
Amennyit az anyagi helyzeted megenged. Aki azért hív vendéget, hogy kifizesse a vacsoráját, oda nem mennék el. Fejenként 15 ezer nagyon sok.
2020. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Az anyagi helyzet az megenged többet is, ez olyan, mint a félretett pénz, félre tudom tenni s fizetésem felét is, és el is tudnám költeni az utolsó fillérig, csak nem akarom.

Itt is tudnék 100ezret is adni, de nem akarnék azért

2020. aug. 23. 15:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rendben van akkor az a 30 ezer.
2020. aug. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Mi fejenként egy huszast szoktunk adni általában. De a legegyszerűbb, ha a baráti társaság 1-2 tagját megkérdezitek, hogy ők mennyit adnak.
2020. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Honexya válasza:
mi a párommal fejenként 10 ezret (vagyis összesen 20 ezret) adtunk, szerintem 30 ezer tökéletes. :)
2020. aug. 23. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! (igen, előtte a többi barátot is megkérdezem azért, hogy ők mennyit adnak)
2020. aug. 23. 19:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!