Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Szerintetek ha csak 10 ezer...

Szerintetek ha csak 10 ezer forintot adok egy barátnőm esküvőjére az baj?

Figyelt kérdés
Szeptemberben lesz egy barátnőm esküvője, és egyszerűen nem fogok tudni több penzt kigazdálkodni jelenleg. Szerintetek ez nagyon kevés és kínos, hogy ennyit tudok nekik adni?

2022. szept. 4. 21:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem mindegy azért, hogy milyen viszonyban vagytok. Ha jóban, akkor valószínűleg tudja, hogy nem vet fel titeket a pénz. Egyébként nem véletlenül nászAJÁNDÉK a neve, és nem belépődíj... Annyit adj, amennyi miatt még nem kell kenyéren és vízen élned hónapokig. Aki nem érti meg, hogy most akármi miatt csak ennyit tudtál rászánni, az nem valódi barát.
2022. szept. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Engem nem érdekelne. De biztos tudják hogy nem vagy milliomos. Ha mégis kellemetlen neked akkor add sima borítékban, név nélkül. Ha nagyobb lagzi akkor alószínű lesz pár ember aki ugyanígy fog tenni ezért nem fog koderülni hogy te voltál az.
2022. szept. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%
Én kellemetlenül érezném magam, ha úgy mennék el valakinek az esküvőjére, hogy a saját ételem/italom/szállásom árát nem tudom nekik kifizetni, 10 ezer forint márpedig ezeket nem fedezi. Azt mondom, ennél az összegnél talán a semmi is jobb.
2022. szept. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Ha valaki 10 Ft-ot adna, vagy abszolút semmit, az se zavarna. Nem a vendégeim dolga, hogy finanszírozzák az esküvőmet, azért hívom meg őket, hogy együtt ünnepeljünk. Aki meg lett hívva, az elég fontos számomra, szomorú lennék, ha anyagi okokból nem jönne.
2022. szept. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Ha van egy szerényebb körülmények között élő barátnőm akkor pofátlanság lenne elvárni hogy 30-40 ezret fizessen és utána ne tudjon kaját venni. Ha a pénz érdekel valakit (vannak ilyen párok is) akkor eleve nem hívnak szegényebb embert.
2022. szept. 5. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
11%

Nekem áprilisban volt az esküvőm pestmegyében, olcsó helyen. Rövid volt és picike.


15E volt minden vendégnek a kaja...

Szóval a barátnőd 15-20 ezret fizet azért, hogy te le tudj ülni, és ehess valamit.


Vidéki árakat nem ismerem.

2022. szept. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
25%
Vagy nem mész el, vagy valahogy összeszedsz legalább húszezret. Te fogod rosszul érezni magad, ha tízezerrel állítasz oda, mikor tudod, hogy a vacsora minimum huszasban lesz. Ma már (sajnos) az a szokás, hogy mindenki állja a fogyasztását. Ha nekem nem lenne pénzem, nem mennék el.
2022. szept. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
12%

Ha nemcsak felszínes barátság, akkor azért nem szúrnám ki a szemét egy tízezressel.

Vagy 20000-t adnék, vagy ha nagyon nem lenne pénzem, később vennék neki ajándékot is.

2022. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

6. Annak viszont örülsz ha valaki többet ad mi? Éppen ettől van hányingerem. Higy egyesek elvárják a több pénzt pedig azért hívják elvileg hogy együtt ünnepeljenek.

Abba belegondoltál higy amíg egy ember 10 ezret ad addig a másik 50-et? Felesleges emberenként számolgatni. Mert pl Béla ad 50 ezret, Gizi 10-et, Pisti 30-at. Az átlagosan 30 ezer. Úgyis vissza fog jönni az étteremben elkoltött pénz ára.

2022. szept. 5. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
93%

Ha én lennék az a barát, akkor engem nem zavarna.

Ismerem a barátaimat és ha úgy gondolom, hogy meghívom az esküvőmre és vendégül is látom,akkor ezt úgy teszem, hogy megengedhetem magamnak anélkül hogy számítanék az ajándék pénzre.

Inkább legyen kevesebb ember, de olyanok akikkel szívesen ülök egy asztalnál, mint azon parázni, hogy eljön e minden gazdag rokon, akik majd összedobják a 3,5 millás lagzimat.

2022. szept. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!