Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Milyen idétlen/ kínos/ fölösle...

Milyen idétlen/ kínos/ fölösleges/ hajmeresztő/ kellemetlen ajándékokat kaptál már?

Figyelt kérdés

Sokszor hallok panaszkodni embereket arról, hogy pl. valaki nem ehet cukrot, de minden alkalommal édességet kap a családjától, vagy hogy használt vagy elromlott cuccokat ajándékoznak oda stb. Persze nyilván egy tusfürdő jó ajándék is lehet, ha valakinek pont az a kedvenc tusfürdője, de a legtöbb esetben nem az, tehát számít az, hogy a megajándékozotthoz az adott dolog egyáltalán nem passzol. Ezt általában tudják az ajándékozók, csak nem érdekli őket.

A Ti életetekből milyen példákat tudtok erre mondani? Nekem pl. gyerekkoromban rendszeres volt, hogy nagyon kértem valamit, amit végre megvett az anyám… a tesómnak! Én meg kaptam valami tökmást… :) Vagy kaptam kínai gyártmányú testápolót olyantól, aki tudta, hogy nem használok ilyet, de ha tenném is, biztos nem kínai lenne.

Tehát érdekelne, hogy milyen hülyeségeket kaptatok már!

Tudom, hogy elvárás, hogy mindennek örüljünk és hálálkodjunk, hogy milyen nagyszerű, mert már annyira vágytam egy csomag tyúkszemtapaszra, de attól még el lehet ismerni, hogy kissé félrenyúlt az ajándékozó.



2022. dec. 9. 23:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Szemüveges vagyok, szemüveg nélkül még a házon belül sem boldogulok könnyen. Szinte születésem óta rossz a szemem, tehát minden közelebbi-távolabbi rokon tudja ezt.

Karácsonyra kaptam egy napszemüveget, amit nem lehet használni a dioptriás szemüveggel együtt. Az ajándékozó a nővérem volt (akkor 21 éves volt), anyám jóízűen röhögött (apám akkor már nem élt)

Nem kicsit fájt.


A születésnapjára (január 20, hogy tuti emlékezzen, miért kapja) kapott tőlem egy bizsu (aluminium) pókot, gyönyörűen becsomagolva egy igazi, élő pókkal együtt.

A nővérem allergiás az aluminiumra, tehát sohasem hordana egy aluminiumból készült 5 Ft-os gagyit, plusz libabőrözik a pókoktól. Na ő szépen bontogatta a kis ékszeres dobozt (többet ért, mint ami benne volt), és a pók kimászott. Amikor a legjobban sikoltozott, akkor megkérdeztem, hogy nem akarja-e felvenni a napszemüveget, kölcsönadom, itt van nálam, és letettem a pók mellé.

Értette.

Anyám szerint gonosz voltam, hogy szegény nővéremet megsértettem.


Azóta nem találkoztam velük (abban az évben érettségiztem, és a következő hónapban elköltöztem, nem kizárólag emiatt, több ok is volt rá).

2022. dec. 10. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Anyám mindig mást vesz, mint amit kérek. Pedig nem is drága dolgokat szoktam kérni, sőt. Mégis, általában (nem működő) hibajavítót kapok a kínaiból, rajta ott az árcímke (150 ft), vagy olyan valamit, amire nincs ráírva mi az, és még ő se tudja.. vagy valami sütőkelléket, de a konyhából meg ki vagyok tiltva.. :/
2022. dec. 10. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos a család is tud gonosz lenni az emberrel! Sajnállak titeket válaszolok.

Nekem szerencsére nem rosszindulatból vették, de egyszer mikor kezdtem kis tini lenni a szüleim egy tusfürdő szettet vettek, aminek örültem de én még jobban örültem volna még a játéknak. :)

2022. dec. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
5%

"Sokszor hallok panaszkodni embereket arról, hogy..."

És most tényleg az fog boldoggá tenni, ha további panaszkodásokat olvashatsz, meg olyan beteg történeteket, mint pl. az első?... Elég perverz...

2022. dec. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%

nekem tejallergiám van (nem, nem laktóz, mert a laktózmentestől is rosszul vagyok :)) és rendszerint kapok csokikat, hol karácsonyra, hol húsvétra. de legalább van mivel lekenyereznem a húgomat ;)


egyébként a legrosszabb ajándékom az volt hogy nem kaptam semmit, családi szokás hogy a gyerekek is vesznek egymásnak meg a szülőknek, a szülők meg a gyerekeknek. nos a nővérem mindenkinek vett csak nekem nem.

2022. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Anyósomnak elromlott a porszívója, ezért a párom vett neki egy állóporszívót, mert nagyon idős és könnyebb neki azt kezelni. Ez idáig rendben is van. De, nekem is ezt vett karácsonyra. Van porszívóm, soha nem használom az állót, nem is egy nagy mínőség. Azért a 35.000 ft helyett vehetett volna pl. 2 mozijegyet 3.500- Ft-ért. Életem legrosszabb ajándéka volt, majdnem sírtam 40 évesen. 🙁 Pesze, nem mondtam...azóta se.
2022. dec. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Jaj, vannak ilyen “kreatívok”, akik képesek mindenkinek az ajándékát letudni egy olyan ajándékkal, amit egy személynek találtak ki. Megértem, hogy rosszul esik, hogy ennyire nem fektetett energiát bele.
2023. jan. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én minden évben kapok a családom valamelyik tagjától vagy akár tagjaitól zoknit. Sima zokni, bundás zokni, mamusz minden szokott lenni. Csak mindig rózsaszínt.... Aki ismer engem az tudja hogy soha nem vennék fel rózsaszínt
2023. jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ugyanígy vagyok mint a 8-as: apám éveken keresztül (ha olyan volt a dolog) mindig rózsaszínt adott, pedig én se különösebben rajongok érte
2023. jan. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Metionin ***** válasza:
100%
Méretben 2x-3x nagyobb fehér vagy pasztellszínű ruhákat (xs méretem van és csak feketét hordok), tini újsághoz csomagolt korrektort, lejárt megavasodott tusfürdőt, C kosaras melltartókat (az A-t sem tudom hordani, mert nagy), babát (12-13 évesen bár korábban sem babáztam soha, mindig utáltam őket), gagyi színest meg vízfestéket a százasból, mert úgyis szeretek festegetni (megrendelésre csináltam képeket, nyilván nem ilyen cuccokkal de képek ingyér azért kellettek volna viszonzásképpen), random piákat (nem iszom alkoholt), kisbabák gondozásáról szóló füzetkét 15 évesen (már akkor sem akartam gyereket), 5 éveseknek való hajdíszt 30-hoz közeledve és társai, volt ott minden mint a búcsúban :D
2023. jan. 4. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!