Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mit vegyek neki(k)karácsonyra?

Mit vegyek neki(k)karácsonyra?

Figyelt kérdés

Új kapcsolat, külföldi partner.

40-es férfi, kb mindene megvan. Arra gondoltam, hogy valami tipikus magyar gasztrocuccal lepném meg (a tárgyi ajándékon kívül, ami már megvan). pl. szalooncukor, de mivel én nem fogyasztok ilyesmiket, fogalmam sincs melyik milyen. Kb középkategóriás, bármelyik szupermarkerben megvehető termék lenne az ideális.

Vennék vmit az anyukájának és az unokahugának is (3éves).

A karácsonyt együtt töltjük, én utazom BUSSZAL hozzá, így a szállítás kérdése is egy újabb faktorként jön számításba :D pl. speckó termelői hústermék = erős illata (szaga van), nem túl szerencsés sztem egy 5 órás buszúton



2022. dec. 10. 18:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Én ennyire friss kapcsolatban nem erőltetném még ezt a nagy magyarságot. Pláe nem büdös húsokkal. Esetleg egy jobb minőségű szaloncukor valóban jó ötlet, esetleg valami magyar bor, vagy pálinka. Tapasztalatból mondom, külföldi a férjem meg a családja. Ahogy a kapcsolatunk komolyodott, ők kezdtek el egyre jobban érdeklődni a magyar gasztronómia után, most már ők maguk kérnek pl magyar fogásokat családi eseményre. De eszembe nem jutott ezt rájuk erőltetni.
2022. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Semmi ráerőltetés. Isten ments. Ő említette egyszer, hogy szívesen megkóstolná ezeket a tipikus magyar ételeket, pl. húscuccokat. Mivel én ilyet sem igazán fogyasztok, én azt sem tudom kb. hogy mi a Pick és a Gyulai közt a különbség. Ezért is írtam ki a kérdést :D
2022. dec. 10. 18:48
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem szeretik a kulfoldiek a pickünket meg ilyenek. Ezekkel óvatosan. Mert elfogadják lehet kedvesen aztán dobjak a kukába mert "mócsingos hús".


Amugy nagyon nem illik neked utazni meg neked udvarolni egy pasinak. A magyar nőket is lejáratod egyúttal. Marhára nem így kéne az egészet csinálni.

2022. dec. 10. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Ja, értem. :) Hát, húsokat szerintem ne vigyél főleg ha te nem eszel ilyesmit, majd ha egyszer Mo-n jártok ő szépen megkóstolja amit szeretne. Meg ajándék gyanánt hát, nem is túl gusztusos ezek a húsfélék. Szaloncukor, bor vagy pálinka ahogy írtam, esetleg más, tipikus magyar édességek. A férjem imádja pl a túró rudit. Abból vehetsz esetleg valami válogatást, van már többféle ízesítéső azt hiszem. Nem olvad ki buszon se; fagyaszd le előző nap és az utazás előtt vedd ki a fagyasztóból, úgy kibírja az utat. Én repülőn is mindig úgy hozom.
2022. dec. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Bmeg gyerekek f nak kell lehúzni a magyar árut?

Kib szott jó szaloncukrok vannak magyar gyártóktól, sajt, hús is tartós szalámi pick bármi jó. Nekik kuriózum.

Aki kidobja, az olyan is. De pl ott az olaszok prosciutto crudo ja, van akinek az büdös itthon mert szokatlan. Attól még érdekes.


Nehogy már lehúzzátok esztelen barmok a csodálatos termékeinket, kincseinket. Szégyenek vagytok.

2022. dec. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szaloncukor az esélyes, de ott is ezerféle van. A túró rudi jó ötlet, köszönöm! Alkoholt egyikünk sem iszik :)

Még ami eszembe jutott, az ilyen speckó házi készítésű csodaszappan (kecsketej, levendula stb.). Nagy bio- és egészségrajongó, ezért gondoltam valami hasonlóra, a kislánynak pedig valami plüss állatra.

2022. dec. 10. 18:59
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Miért írsz többesszámban? #1 és #4 vagyok. Nem húztam le, de egy öt órás úton aszalni ezeket a hústermékeket nem célszerű, főleg hogy a kolbászoknak még táskán keresztül is elég erős illatuk van. Ezért is írtam, hogy a párja majd megkóstolja ha Magyarországra jönnek.
2022. dec. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
34%
Szerintem meg nem muszaj magyaros dolgot venni, sot ne magyarkodj. Vegyel egy szep salat neki vagy egy par kesztyut, azok minden evben fogynak. Lindt csoki, whisky, egy kepkeret, egy gyertya, takaro, agynemu..barmi johet csak szep, minosegi, izleses legyen es stilusahoz illo.
2022. dec. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

A tárgyi részét már kitaláltam: egy könyv lesz (angol nyelven)+egy boxkesztyű (kick boxol), de a gaszrorésze a nagy kérdés. Alkoholt nem fogyaszt :)

A hús-kérdéstől is szívesen elállok, leginkább a szállítással járó kihívások miatt.

Szaloncukorból milyen márkák és ízek ajánlottak?

2022. dec. 10. 20:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Vigyél egy rúd bejglit. Csak ne mákosat.
2022. dec. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!