Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Én vagyok hálátlan, vagy...

Én vagyok hálátlan, vagy normális, hogy rosszul esik, hogy használt ajándékot kaptam szülinapomra?

Figyelt kérdés

Meglepetésként kaptam egy olyan ajándékot, ami hasznos, viszont látszik, hogy használt. Én úgy érzem szülinapra/karácsonyra nem illik használt ajándékot adni, másképp semmi bajom nem lenne, ha azon kívül adnak olyasmit. Viszonoznám, meghálálnám, de ezzel kissé megsértettek, arra gondoltam inkább ne kaptam volna semmit erre a napra, minthogy kellemetlenül érezzem magam ez miatt. Nekem van igazam, vagy túl hálátlan vagyok?


(Az illető nem szegény, fix munkahellyel rendelkezik, nincs gyereke)



2022. dec. 18. 14:46
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
64%
Szerintem akkor gáz, ha nagyon látszik, hogy leharcolt, vagy ha fogyasztható termék pl. ehető vagy kozmetikai. Én örülnék egy turis ruhának vagy egy használt könyvnek, ha az állapota megfelelő és tudom, hogy direkt nekem vette az illető, mert eszébe jutottam róla (kaptam már így turis szoknyát és több antikvár könyvet is). De a félig kifogyasztott tusfürdő, letaposott cipő, vagy bolyhosra hordott ruha nem okozna kitörő örömet.
2022. dec. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
96%
Én például használt könyvnek is tudok örülni
2022. dec. 20. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Van különbség aközött, ha a hordozó kábé hibátlan állapotbsn van, csak nincs rajta épp a címke, meg aközött ha egy leharcolt szétrágott-szőrös törött valamit kaptál.

Te azt írtad, jó állapotú. Akkor?

2022. dec. 20. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
91%
Ja, nem írtad, mégsem. Szóval: állapota?
2022. dec. 20. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
hiányzik egy tartozék, ütésnyom van rajta
2023. ápr. 23. 10:34
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam használt kirakót, örültem neki. Attól függ.
2023. máj. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!