Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt adnál? Esküvő

Mennyi pénzt adnál? Esküvő

Figyelt kérdés

2022 nyarán volt a lagzink. 20.000ft-ot kaptam egy közeli rokontól. Idén lesz az ő esküvője. Mennyi pénzt adnátok a helyembe? Normál esküvő mindkettő volt zenekar minden ami kell.

Köszi a válaszokat!



2023. máj. 14. 08:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

10: Aranyat 20.000 Ft értékben manapság szerintem max. nagyon-nagyon gagyit lehet kapni (ha egyáltalán lehet bármilyet is, bár ezt nagyon erősen kétlem). Nagyon felszaladtak az árak az aranyékszerek tekintetében IS (minden más téren is, akármit is nézünk - élelmiszerárak, üzemanyagok stb.)


Utóbbi 2 mondjuk erősen összefügg (bár ez már nem tartozik a kérdéshez.)

2023. máj. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
22%
Én tavaly egy rokonom esküvőjén 15 ezret / 3 fő. Tulajdonképpen menni se akartam, mert az érintett rokon nekem anno semmit nem is mondott, amikor házasodtam, szóval tőlem ennyit kapott meg azt, hogy este 8kor elindultam.
2023. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%
Semennyit, valami ajándékot vennék annyiért, amennyit rá tudok szánni. Szörnyű ez a ki mennyit adott - mennyit adjak neki én most gondolkodás....
2023. máj. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%
Most olvastam, hogy a vacsora, terembérlés stb egy kb 100 fős esküvő esetében önköltségként kb 35 ezer/fő,azaz ennyibe kerül a párnak ill. a szervező családtagoknak,átlagosan. Nyilván nagyban függ a helyszín menü egyebektől is, felfelé korlátlan a különbség, de ez az átlagos, szóval azt hiszem, hogy minimum ennyit.
2023. máj. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
55%

Én megkérdezném, mit szeretnének. Ha normális, akkor erre nem azt mondja, hogy hát kellene egy hűtőszekrény, hanem valami olyat, hogy jól jönne egy palacsintasütő. (és akkor megvenném azt, meg mellétennék esetleg egy kisebb összegű MediaMarkt vásárlási utalványt)


S akkor azt vennék. Ha meg azt mondja, hogy plazmatévére gyűjtenek, vagy a gyereknek Xboxra, akkor adnék ugyanannyi értékben vásárlási utalványt, mint előbb, csak nem tennék mellé semmit, esetleg valami kis jelképes csecsebecsét, házassági emléket.


Mondjuk nem mindegy, hogy most költöznek össze, és mindent is kell venni a mikrótól a botmixeren át az olajfritőzön keresztül a hajszárítóig, vagy 10 éve együtt élnek, és a házasság csak a hivatalos, isten és mindenki előtti szentesítése a dolognak, és mindenük is megvan. Ez utóbbi esetben pláne megkérdezném, hogy mire van szükség, és adjanak mondjuk egy 5 tételből álló listát, hogy mire van ténylegesen szükségük (amiből kiválasztanám ÉN, hogy mit kapnak), vagy adnék utalványt és akkor az fillérre annyi lenne, amit én rá tudok szánni.

2023. máj. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Senior Séf ***** válasza:
92%
Elég szomorú, hogy manapság nem a lehetőség határozza meg, hogy mennyit ad az ember, hanem az elvárás.
2023. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Ha 20-at kaptatok, akkor maximum ennyit érdemes adni, hogy ne negatívan jöjj ki a dologból. Egyébként én tartom magamat ahhoz az elvhez, hogy az esküvő nem a pénzbevételről kell szóljon, így egész pontosan 0 Ft.-ot adnék.
2023. máj. 17. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
40%
Aki 0 forintot adna, az vendégségbe is üres kézzel megy? Elhívnak vacsorára és nem viszel a háziasszonynak egy virágot, egy bonbont, a férjnek egy bort?
2023. máj. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
73%
Helyesbítek akkor, hogy egyértelmű legyen. A saját fogyasztásomat fizetném, azon felül semmit vagy maximum amennyit kaptam tőlük.
2023. máj. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
67%
18: A 0
2023. máj. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!