Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Elmenjünk úgy egy esküvőre,...

Elmenjünk úgy egy esküvőre, hogy semmit vagy csak kevés pénzt tudunk adni?

Figyelt kérdés

A nyáron hivatalosak vagyunk egy esküvőre, ahol a pár pénzt kért ajándékba.

Sajnos nekünk azonban most olyan a családi helyzetünk, hogy csak kis összeget (maximum összesen 2 főre 10 ezer Ft) tudnánk adni, lehet, annyit sem, ez sajnos addig fog kiderülni.


Tudom, mennyibe kerül manapság egy esküvő, az övék is lesz legalább 3-4 millió (ezt mondták), de egyszerűen nem fér most bele.

Arra gondoltam, így üres kézzel nem megyünk el, de akkor meg a párt bántanánk meg...


Ti mit tennétek, elmennétek így vagy sem? Nagyon ciki lenne csak ennyit adni?



2023. ápr. 26. 08:55
A kérdező szavazást indított:
Elmennénk és nem adnánk pénzt
Elmennénk és minimális pénzt adnánk
Elmennénk nagyobb összeggel (kölcsön vagy átcsoportosítás)
Nem mennénk el
43 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
91%
Vélhetően nem a pénz miatt hívtak meg. Mindenki élt már nehéz időket, sokszor még a leggazdagabbaknak is volt olyan időszaka amikor épp nem volt pénze, szóval én a pár helyében megértő lennék, nekünk is volt olyan vendég az esküvőnkön akiről tudtuk, hogy épp nincs jó passzban, mondtuk is neki külön, hogy legyen az az ajándék, hogy eljön és velünk ünnepel.
2023. ápr. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
36%

Én nem mennék el. Átlag 30k per fő szoktak adni manapság a lakodalomban, ami még egyáltalán nem biztos, hogy fedezi a fogyasztásomat.

Nem is magyarázkodnék, ne kelljen belemenniük a "dehogy gond, gyertek nyugodtan üres kézzel akár, csak együtt legyünk" szöveggel. Nekem biztos gáz lenne, én nem mennék.

2023. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sajnos voltunk már olyan esküvőn, ami előtt a pár számolgatta, kitől mennyi fog visszajönni (és mivel volt lemondás, ami mínusz pénz lett volna, meghívtak utolsó pillanatban még pár embert, hogy fizessünk eleget). Szóval vannak nagyon rossz tapasztalataink is.
2023. ápr. 26. 11:30
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Hú de durva... amúgy a végleges létszámot pár nappal az esemény előtt kell fixálni a vendéglővel, jó nyilván nem 15 fő különbséggel foglaltak.
2023. ápr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk volt ilyen, aki pont ennyit adott. Nyilván tudtuk, hogy ki volt, hiszen nagyjából tisztában voltunk a meghívottak anyagi helyzetével. Semmi rossz érzés nem volt bennünk, nem azért hívtuk meg őket. Örültünk a szándéknak, és ennyi.
2023. ápr. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 DeMoR ***** válasza:
74%
Én nem hagynék ki egy ilyet egy ilyen dogma miatt... Majd adtok később, ha több lesz, addig adtok egy diszes papírt amin szerepel az összeg, amit majd betudnak jobb időkben nállatok váltani, vagy ilyesmi, az a pár, meg aki csak azért akar meghívni, mert pénzt vár, oda nem is kell menni. ;)
2023. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim válasza:
79%
Én nem mennék el.
2023. ápr. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
51%

Kedves kérdező! Szerintem ne te szégyelld magad! Ha tényleg szeretnek titeket, akkor egyáltalán nem érdekli őket!

Mi ez a badarság, hogy 30 ezer/fő? Én anno azért hívtam meg az embereket,mert szeretem őket és örültem hogy velünk vannak! És ha "mínuszos"? A vendégek kérik, hogy extrákat??? Nem. Akkor be rajtuk verjék már le a pár nagyzolását!

2023. ápr. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
74%

Kb ennyibe kerül az étel-ital per fő, 30 ezer az alja.

Ezért ahol nem tárgyi ajándékot viszek nászajándékba, ott kb ez az összeg van. Ez nem extra, ez a vacsora kb.

2023. ápr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
66%
9: igy van
2023. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!