Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Adnátok karácsonyra pénzt a...

Adnátok karácsonyra pénzt a 15 éves lányotoknak ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Már lassan egy éve nagy vágya egy air force1. Sajnos az anyagi helyzetünk miatt nem tudjuk megvenni neki olyan könnyen. Azt mondta, hogy ha karácsonyra kap 20000ft-ot, akkor lesz annyi pénze, hogy megvegye. Alapvetően ilyen értékben szokott ajándékot kapni. Én viszont nem támogatom, hogy ilyen drága cipőt vegyen. Nemtudom mi tévő legyek. Vegyek neki egy ruhaboltba utalványt, amit nem tud air forcra elkölteni vagy adjam be a derekam? Gyorsan válaszoljatok, mert holnapig el kéne döntenem.

dec. 21. 15:18
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
36%

Kedves 10, gondoltam ajánlok valami arany középutat, hogy senki ne érezze rosszul magát.

Mivel a lány azt mondta, hogy pénzt kér, és még húszezer kéne, nem látom a javaslatomban a problémát. Nem azt mondta, hogy húszezret kér, hanem közölte mint tényt, hogy még annyira van szükség. Mellesleg a kérdező említette, hogy nem úsznak a pénzben, szóval nincs joga azt mondani, hogy most nem ad húszezer forintot kézhez?

16 évesként én örülnék tízezernek is. Inkább mint hogy valami egyéb utalványt adjon.

dec. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
96%

1. Mért kell középút? Ami semmiképpen nem arany.

2. Nem tudsz olvasni. "Azt mondta, hogy ha karácsonyra kap 20000 Ft-ot, akkor lesz annyi pénze, hogy megvegye. Alapvetően ilyen értékben szokott ajándékot kapni." Vagyis annyit szeretne. Nem úsznak a pénzben, de húszezer forintjuk azért még van ajándékra. Ahhoz azért olyan nagyon nem kell úszni ... Nem kell feszegetni a húrt, és további szívatással provokálni!

3. Hogy te minek örülnél, az nem tartozik ránk. A kérdező lánya nem örülne.

dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
26%

Nos rendben, nyilván én is annak a húszezernek örülnék legjobban, de mivel a kérdező szándékait illetően úgy tűnt, hogy vagy ezt adja, vagy valami teljesen mást, és abszolút ez utóbbi felé hajlik, gondoltam ajánlok valamit, ami mindkettejüknek megfelelne.


"Hogy te minek örülnél, az nem tartozik ránk"

Te fűzted hozzá először, hogy ilyen ajándékozást illetően milyen érzelemmel lennél tele, úgyhogy szépen kérlek ne oktass ki.

A másik, hogy ennyi erővel én meg nem neked válaszoltam, hanem a kérdezőnek. Ő majd eldönti, mit tesz.

dec. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
98%
szerintem inkább szórd el azt a 20.000 mondjuk hógömbökre és három kesztyűre, hogy nehogy esetleg megkaphasson valamit, amire már jó ideje vágyik... a végén még szegénynek lenne egy boldog ünnepe, és nem javító-nevelő célzatú prédikációval telne a szünet... remélem neked is wctisztítót vesz és papírzsebkendőt.
dec. 22. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
97%

Ha tényleg régóta szeretné és gyűjti is rá a pénzt akkor a részemről semmi akadálya nem lenne, hogy megvegye

Sőt büszke lennék rá, hogy tudott egy olyan dologra spórolni amit szeretne és nm elszórta minden szarra


Nekem a vans ski hi 8 cipő volt nagy álmom sokáig, és félreértettem rá a pénzt majd megvettem és ezzel nagyon sokáig boldog is voltam

dec. 22. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
97%
Igen, adnék. Az öröme a legfontosabb, főleg, hogy úgyis adnál kb. ennyit.
dec. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
86%

Fösvény vagy Kérdező.

A tízeske meg egy követelődző. Tuti hogy nincs testvére és egyke.

dec. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk sokat elmond rólad, hogy egy CIPŐN játszmát indítasz és inkább alávernél a saját lányodnak... 🤮
dec. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
77%

Az az ajándék, ami elvárásokkal érkezik, nem ajándék, hanem feladat.



Igaz ez pénzre, programokra, de tárgyakra is. (Úgy szól a fáma, hogy aminek nyele van azzal dolgozni kell, tehát nem jó ajándék)



Engem úgy neveltek, hogy munkát ajándékozni bunkó dolog.


Nekem is volt olyan, hogy pénzt kaptam, és gázszámlára költöttem.

Mert éppen akkor és ott az volt fontos, hogy meleg legyen a lakásban, sokkal inkább mint valami csecsebecse vagy ruha amire az ajándékozó gondolt.


Ha ajándékba adsz nyaralást és az ajándékozott fél nem templomokat és múzeumokat látogat meg az adott városban hanem egy rockfesztivált, mert neki az a kikapcsolódás, meg élmény amit máshol nem élne át, miért baj?



Most épp egy amazon utalványt készülök elkölteni, és valószínüleg valami hétköznapi de szükséges lesz a választás.



Szerintem engedd el ezeket a prekoncepciókat, arról, hogy mi a hasznos ajándék meg mi nem.



Ha neki ez a cipő okoz örömet, miért ne?

dec. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
100%
Remélem végül pénzt adtál neki, hogy meg tudja venni a cipőt amit szeretne
dec. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!