Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ne vegyek ilyen ajándékot...

Ne vegyek ilyen ajándékot nőnapra? Igaza van a szüleimnek?

Figyelt kérdés

1 hónapja dolgozom, 20 éves vagyok. Nem keresek jól, de rosszul sem ahhoz képest, hogy kényelmes a munka.


Alapvetően nekem az mindig több örömöt okoz az, ha másoknak adok. Nálam tényleg érvényesül az, hogy jobb adni, mint kapni. Már gyerekkoromban is inkább a testvéreimnek kedveztem, mintsem magamnak, még ha ebből rosszabbul is jöttem ki. Nem tudok ezzel mit csinálni, egyszerűen ilyen vagyok.

Még egy vadidegen embernek is bármikor vennék ételt, ha odajönne hozzám és azt mondaná, hogy éhes és ételre van szüksége..


Egy húgom és egy nővérem van, és bármikor bármiben segítek nekik, adok nekik, bármi.


Kitaláltam, hogy nőnap alkalmából 1-1 relatív drágább parfümöt (20-20 ezer forint). A húgom még tanul, nincs saját keresete és már hónapok óta szemezget egy parfümmel, amit majd megakar venni magának, ha kap ösztöndíjat, szóval ez most pont kapóra jönne. Nagyon örülne neki, én meg mégjobban, ha látom ezt. :D


Na de a nővérem már másabb. 3 éve dolgozik, többet keres, mint én, és a 3 év alatt konkrétan semmit nem költött rám. A szüleim pedig ezért nem nagyon díjazzák, hogy én meg ajándékot veszek neki.

Valóban igaz, hogy se születésnap, se semmire nem vett nekem semmit még (ellenben egy 2 hónapos kapcsolatra költött 30-40 ezer forintot parfümre, majd szakítottak a barátjával később. :D), de ez engem nem zavar, nem várom el tőle. Ő 5000 forintot sem ad kölcsön senkinek szívesen, legyen az bárki. Ha pedig igen, akkor valamilyen módon felhánytorgatja.

Volt már ilyen. Kértem tőle kölcsön pár ezer forintot még fiatalabb koromban, amit vissza is adtam, de egy kisebb vitatkozásnál felhozta, hogy "Na, többet se adok neked pénzt".

Szóval Ő ilyen..


De most, hogy így belegondolok, van benne igazság, amit a szüleim mondanak, hogy a szöges ellentétek vagyunk, én az utolsót is odaadnám, míg Ő soha, vagy, ha igen, akkor azt nem szívesen.


Szóval a húgomnak 100%, hogy megveszem a parfümöt, de azt meg a lelkiismeretem nem engedi, hogy a nővéremnek nem..


Teljes mértékig igaza van a szüleimnek, tudom, de valahogy meg mégsem.. Paradoxon kicsit.. :D


Mit gondoltok erről?



márc. 8. 12:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nőnapra vegyél mindkettőnek egy szál virágot.

A húgodnak pedig ettől függetlenül vedd meg a parfümöt.

márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Túlbonyolítod. Egy szál virág - vagy kicsi cserepes -, esetleg csoki mellé, és kész.

Anyádról nem írtál. Neki mivel készülsz ? :)

márc. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Figyu, ha neked jól esik, akkor vedd meg. Ha igazán önzetlen vagy, akkor nem fog zavarni, hogy ő nem vesz neked semmit. De én parfümökkel vigyáznék, lehet nem fog tetszeni nekik. Ha már venni akarsz, menjetek el közösen és valasszanak magunka az értékhatáron bellül.
márc. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Itt nem a nőnapról van szó. Eseménytől függetlenül vennék most nekik valamit. A nőnap csak a véletlen műve, és kihasználom.


2#

Most is munkában vagyok, munka után majd valami cserepes virágot+csokit szeretnék venni neki, csak a probléma az, hogy 1 óra még hazaérek vonattal és félek, hogy kárt teszek a virágba, de virág + csoki lenne a terv.


3# Amit vennék a húgomnak azt elméletileg szagolta már, így tuti nem lövök mellé vele.


Nyilván nem zavar, hogy Ő nem költ rám, de elgondolkodtató, amit a szüleim mondtak, ennyi az egész.

márc. 8. 13:05
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Utalványt vegyél az adott üzletbe, az általad kinézett értékben, abban, amit a parfümre (húgodra,illetve nővéredre) TE rászánnál. Mégse pénzt adsz, ugyanakkor 100%, garantáltan tutibiztos, hogy nem nyúlsz mellé.
márc. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Akkor vidd a csokit, virágot. Aztán valamikor megmondod a hugodnak, hogy na hugi, megünneplem veled az első fizetésem. Vendégem vagy a kiválasztott parfümre.
márc. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Kedves kérdező! Én is nő vagyok. Igazán meglephetnél valamivel nőnapon! Nagy, könnyben úszó szemeim vannak!
márc. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 NTBS ***** válasza:
73%

Mindenkinek virág!

Húgodnak mehet a parfüm.

A nővérednek ne vedd meg!

márc. 8. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Végül elég jó áron tudtam venni 2db parfümolajat. Mellé kaptak csokit, nagyon örültek neki, szóval én is örülök. :D
márc. 8. 20:48
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj a nárcisszal?
márc. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!