Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Mennyi pénzt adjak a barátnőm...

Mennyi pénzt adjak a barátnőm esküvőjére tanúként?

Figyelt kérdés
A férjem fog elkísérni az esküvőn, ahol én leszek a tanú. Úgy gondolom, hogy 60-100 ezer között kellene adjak neki. Elég ha beleteszem egy borítékba vagy valami szép dobozkába? Emellé kell mást is vennem?
márc. 18. 07:25
 1/8 anonim válasza:
100%
Nem kell. Úgy szoktuk csinálni, hogy valamilyen módon megérdeklődjük, hogy mennyibe jön ki /fő az esküvő, mindent beleszámítva, tehát fotós, videóg, ruha, kaja stb és legalább kihozzuk magunkat nullára. Ha nagyon drága az esküvő, mert feleslegesen flancolnak, akkor nem érzem kötelességemnek, hogy kifizessem magam és nullára jöjjön ki, mert az ő döntésük volt a drága esküvő. Ha közeli barát akkor esetleg (te az vagy). 100 ezer forint kettőtőkre elég kell legyen egy átlagtól drágább esküvőre is. Számold ki, ha 50 ezer/fő-vel számolunk, akkor 100 ember esetén az egy 5 milliós esküvő. Ha ennél drágább esküvőt csinálnak, akkor az más ő döntésük volt. Valószínűsítem, hogy volt költséged a lánybúcsúval, szóval szerintem a 100 ezer kettőtőkre bőven elég.
márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%

"Elég ha beleteszem egy borítékba vagy valami szép dobozkába?"


Ilyen aprópénzt kár beletenni szép dobozkába, még ha valami impozáns összeg lenne akkor érthető, de ennek bőven elég a boríték is.

márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Tanúként nem adunk pénzt.
márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azta, de kár h nem hívtalak téged tanúnak az esküvőnkre
márc. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Tanú nem ad pénzt.
márc. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg ajándékutalvány és pénz?
márc. 18. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:
35%

Úgy látszik még mindig nem érted.

A tanú nem vendég, nem ad pénzt.

A tanú fontos szerepe leginkább az esküvőig tart ill., magán a szertartáson.

márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
83%
Nálunk a tanuk is adnak pénzt. Én még ilyenről nem hallottam, hogy a tanú nem ad pénzt.
márc. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!