Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Ti milyen ajándékot adnátok...

Ti milyen ajándékot adnátok egy idős férfinak? Valami ötlet?

Figyelt kérdés
Nos a családdal úgy gondoltuk a dédim 96. születésnapjára valami nagyobb ajándékkal is meglepnénk.Gondolkodunk esetleg háborús emléktárgyat adjunk neki vagy valami mást.Valami ötletetek van?(bármi jöhet ő megjárta a Don folyótól elkezdve a háborút)

2015. okt. 5. 14:31
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Van sok ötletünk persze csak kíváncsik vagyunk ti mit adnátok.Tehát 96 éves lesz mint leírtam háborúban is harcolt fogolytáborban is volt.Na de hagyjuk ezt nem muszáj pont háborúval kapcsolatosat.Régebben már kapott egy ilyesmit egy járóbotot melyet 1985 körül kapott rajta háborús feliratok...
2015. okt. 5. 14:34
 2/11 mellivora válasza:
20 éves Ararat konyak hozzá egy cohiba szivar. De szerintem Dédnagyapád annak fog a legjobban örülni ha együtt van a család! Isten éltesse!
2015. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A 96 éve alatt azért sok minden más is történt, nem hiszem, hogy pont a legszörnyűbb időszakra emlékezve akarná a szülinapját ünnepelni. Nektek kell tudnotok, van-e bakancslistája, és mi az, ami még nem valósult meg belőle, mennyire van jó erőben, mi dobja fel. Van, aki annak örül, ha sikerül összeszedni a még életben lévő barátait, akikkel nehezen tud máskor találkozni, van, aki hőlégballonozni akar, esetleg egy luxusszállodában, szép helyen eltölteni egy-két éjszakát, de az is lehet, hogy a thai-masszázst szeretné kipróbálni.:-)
2015. okt. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Kérdés, mennyi időtök van még a születésnapig? Lehetne neki készíteni albumot, amibe minden évről összeszedni néhány érdekes, jelentős történés képét, pár sorral, 1-1 A4 lapra. Persze, ez hosszú hónapok munkája. Én a férjemnek 60. születésnapjára csináltam egy ilyet. Nekem is nagyon tanulságos és érdekes volt mi mindenre nem is emlékszik már az ember, amik előkerültek.
2015. okt. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én tuti nem háborús emléktárgyat adnék neki. Azt inkább el akarja felejteni az ember.

Lehetne pl. egy nagy családi album. Pl. nem kézzel, hanem fotókönyvnek megcsinálva.

Biztosan van már sok unoka, dédunoka. Benne lehetne mindenki időrendbe szedve. Sok kép a dédiről, amikor az unokákkal van.

De az elején lehetne az ő életéről is időrendben a legfontosabb képek. Gyerekkori képek, katona kép, házasság, gyerekek, unokák, dédunokák.

Szép nagyba csináljátok, hogy mutatós legyen.

2015. okt. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én már biztos, hogy nem tárgyat adnék... (durva és morbid leszek, de én már csak ilyen realista vagyok: nem hinném, hogy sokáig tudja élvezni a tárgyak adta örömet, és ezt ő is pontosan tudja!)

Ő szerintem már csak a mának élhet, én tuti, hogy élménnyel ajándékoznám meg! Biztos, van amit nagyon szeret, bár kérdés, hogy milyen egészségi állapotban van.

Vagy van-e kedvenc étele, itala, esemény, amin részt venne. (színház, mozi, hangverseny, opera...)

2015. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nagyapám azt hiszem a 85.szuletésnapjára kapott egy olyan albumot amiben az egész család benne volt, képek akkorról amikor még csak ő és mama voltak, aztán képek a gyerekeikről kiskortól házasságig, aztán az unokákról kiskortól mig mi is házasodtunk, aztán a dédunokákrol is, nagyjából úgy összeválogatva, hogy ő vagy ő és mama is tudjanak emlékezni arra amikor készültek (értsd úgy, hogy nem a tavalyelőtti nyaralásomról voltak benne képek, hanem pl amikor tatámmal tehenet etettünk kettecskén).
2015. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Albumot írtátok sokan.Decemberben lesz csak előre tervezünk.kb 20 fő lesz ott szóval leszünk páran:)
2015. okt. 5. 15:44
 9/11 anonim válasza:
a fotóalbum tökéletes. Bármi porfogó dísztárgy hidd el, ilyen korban felesleges. Ellenben egy finom és különleges ital, egy nagy sereg gyerek-unoka-dédunoka egy jó ebéddel, neki ez 96 évesen többet fog mondani mindennél, pláne ha csinálok egy ilyen albumot és megkérdeztek pár képet, melyiken ki van, mi történik...nagyon fel fog töltődni szép élménnyel :)
2015. okt. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez lesz köszi:) háború az csak eszembe jutott mivel álandóan arról beszél:)
2015. okt. 5. 19:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!