Kezdőoldal » Ünnepek » Ajándékozás » Én látom rosszul a helyzetet?

Én látom rosszul a helyzetet?

Figyelt kérdés

Általános iskola 4. osztályában kezdtük el kihúzni a neveket, hogy ki kinek vegyen Mikulásra ajándékot. Én még alsóban, azt hiszem pont elsőnek vagy 2.nak egy fiút húztam. Nem igazán tudtam akkor még, minek örülne egy fiú (egyet tudtam, az édességnek), valamint akkor édesanyámnak is még jó hogy főznivalóra volt pénze, mivel épp fizetése előtt voltunk. Így volt kb. 1000 Ft-unk, amiből vásárolni kellett a fentebb említett fiúnak. Telepakoltam édességgel a csomagot, mivel 1000 Ft-ból ha vettem volna bármit is pont kijött volna, de ha édességet nem tettem volna bele akkor szinte biztos, hogy az lett volna a baj. Mikor odaadtam a csomagot, tisztán emlékszem hogy még elkezdett bunkózni, hogy én csak édességet tettem bele, stb. Anno nem tudtam még 10 évesen belegondolni ebbe az egészbe, csak szimplán rosszul esett, de hogy közeleg a Mikulás így végiggondoltam hogy általános iskolába kinek mit vettem. És azt gondolom erről, hogy szerintem szánalmas, milyen gyerekek vannak. Az utolsót is ráköltöttük, azt is megtehettem volna, hogy azt mondom: én nem vettem ne haragudj semmit. Vagy talán hogy nem megyek iskolába direkt aznap. Ráadásul szerintem pont hogy a Mikulás az édességevésről szól, Karácsony az ami inkább komolyabb. Vagy szerintetek én gondolom rosszul ezt az egészet?

És, ráadásul nem is sz*r cuccokkal tettem tele a csomagot, hanem minőségi csokikkal és gumicukrokkal volt tele. Talán még gyümölcs volt benne de erre már nem emlékszem.

Most 10.-es vagyok, újra kihúztuk a neveket. Tegnap vettem meg a "csomagba valót", 1500 Ft volt a max., 2000 Ft körüli összeget költöttem a lányra, akit húztam.

Üzenetben leírnám, miket vettem, és hogy szerintetek jók e a csomagba. 15/L


És még egy kérdésem lenne. Ti mikor tartjátok az osztállyal a Mikulást?


2016. nov. 30. 18:31
 1/2 anonim ***** válasza:
te nagyon jól látod a helyzetet!Mi nem Mikulást tartunk,hanem inkább ilyen kis angyalkás ajándékozást.Még ki sem húztuk a neveket,de én is azért izgulok.Én tavaly egy bögrét,és egy milkát,valamint írtam neki egy verset,és annak nagyon örült az illető!Nekem nyugodtan küldheted,kíváncsi is vagyok rá!
2016. nov. 30. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Félsz attól, hogy ugy jársz majd mint 4.ben. De nem kell. te gondolod jól a dolgokat. Nekem már van gyerekem, megtehetném, hogy nem csak édességet kap. De nem veszek neki mást. Kap egy kis mikulás csomagot és ennyi.

Nálatok így a húzással talán azért más a dolog, mert ez a karácsonyi ajándék helyett van. Csak ugye akkor már nem mentek iskolába.

Talán mikor 4. es voltál, nem értetted, vagyis nem magyarázta el senki.


Ezt a mostani dolgot nem kell túl aggódnod. Biztos szuper csomagot készítettél!

2016. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!