Kezdőoldal » Ünnepek » Anyák napja » Keresztanyákat is kell köszönt...

Keresztanyákat is kell köszönteni anyák napján? És a dédiket?

Figyelt kérdés
Nekem nincs édesanyám, keresztanyám is csak papíron. Soha nem látogatott. De a lányomnak van keresztanyja, aki szereti, jó barátnőm. Vigyen neki valamit? (Eddig pici volt, nem tartottunk anyák napját, de már nagyobbacska.) És a dédinek vigyünk valamit? Mit szokás ilyenkor adni?
2013. ápr. 30. 20:50
 1/7 anonim válasza:

Nekem is csak papíron van keresztanyám:) Viszont keresztfiam mindig felköszönt. Szerintem ez amúgy családfüggő, mert ismerek olyat ahol nem szokás.

Nagymamát/dédit szoktak ilyenkor köszönteni.

2013. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Én közeli hozzátartozó vagyok (bátyám lányának vagyok a keresztanyja), minden héten találkozunk, rendszeresen tartom a kontaktot a keresztlányommal, de még soha nem köszöntöttek. Bevallom, kicsit rosszl esik, mert nekem anno állandóan köszönteni kellett a keresztanyámat, pedig jóformán le sem kaksizott. (évi 2x ha találkoztunk, pedig itt lakik a szomszéd városban, most, már végképp nem találkozunk)


Úgyhogy nekem jól esne, ha mondjuk egy rajzot+ egy köszöntést kapnék, főleg, hogy tényleg foglalkozom vele.

De ugye ez sem az ő sara, inkább a szüleié.

Szóval szerintem valami aprósággal lepjétek meg őket, biztos jól fog nekik esni.

2013. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Ja, de köszöntsétek fel a keresztanyát is! Jól tud esni:)
2013. ápr. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a keresztfiamtól mindig egy saját készítésű rajzot kapok. A tesóm megsúgta, hogy az idein már üzenet is lesz :)Ennél több nem is kell, ilyen ajándéknak szerintem mindenki örül!
2013. ápr. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szokás a keresztanyákat is köszönteni. Csak anya, nagyi, dédi. Nálunk dédi sincs, nagyiból is csak egy.
2013. ápr. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs nagyi, mindkettő meghalt még 20 évvel a lányunk születése előtt.

Dédi van egy, keresztanya és anya. Engem nem fognak köszönteni, ez biztos.

2013. ápr. 30. 21:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az anyukánkat szokás. De ha gondolod, a dédinek vihettek valami apróságot közösen, mondjuk egy szép kis cserepes virágot, amit gondozgathat, biztos jólesik neki. A keresztanyát... nem tudom, én még senkitől nem hallottam, hogy felköszöntené, egyedül ezen az oldalon olvastam ilyet. Szerintem nem fontos, de ha akarjátok, ennek sincs akadálya.
2013. ápr. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!