Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagáson szöveget kell...

Ballagáson szöveget kell felolvasnom, de nem akarok, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Igazából nem túl hosszú szöveg csak pár mondat, de mikrofon lesz és utálom a hangomat, beszédhibás is vagyok. Mindig nagyon szorongok az ilyen szituációkban. Elmondtam a tanárnak hogy nem szeretnék de rámerőltette, hiába tudja hogy nem szeretek szöveget mondani. Mit csináljak? Úgy érzem hogy direkt meg akar alázni

2021. máj. 20. 20:01
1 2
 1/14 anonim válasza:
100%

Én annó szociális fóbiával jártam így.A sok diák közül pont engem kellett kiválasztani :)

Utáltam.Többször elvolt próbálva,és akkor volt leginkább gond,mikor eszembe jutott hogy mit csinálok,és hogy mindenki engem fog nézni,vagy hallani...és majd biztos elcsuklik a hangom,vagy hülyén festek stb.

Sokat szorongtam előtte miatta.De végül eljött a pillanat,vettem egy nagy levegőt,és felolvastam.Egy viszonylag hosszú szöveget kellett.Igazából próbáltam teljesen kikapcsolni a külvilágot,és koncentrálni a szavakra.Előtte otthon is sokat felolvastam,hangosan.Már nem emlékszem hogy élesben milyen volt,lehet volt egy két bakim,mármint hogy kicsit elcsuklott a hangom vagy ilyesmi.De egy ballagáson senki nem figyel az ilyen beszédekre,mindenki csak túl akar rajta lenni,várja a végét.Diák,és szülő egyaránt.Úgyhogy senki nem figyelt szerintem rám...max. a "kedves" magyar tanárnőm,aki rám erőltette a hülyeségét :D

Arra kell törekedni,hogy nagyon gázul ne viselkedj...apró bakik beleférnek...de pl. ne fajuljon odáig hogy leejted az olvasnivalót,a mikrofont,rálépsz,belerúgsz,pofára esel stb... :D

2021. máj. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Tepfal ***** válasza:
100%
Lehet, hogy ez nem vigasztal, de én már arra sem emlékszem, hogy ki mondott szöveget a ballagáson, nem hogy mit mondott vagy bakizott-e. Még ha bakiznál is és nevetnének, egy hét múlva az sem érdekelne senkit, elfelejtenék. Senkit nem érdekelnek a beszédek a ballagáson szerintem azon a szülőn kívül, akinek a gyerek épp beszél.
2021. máj. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
82%
Vigyél magaddal egy másik papírt, amire tök más van írva. Olvasd fel pókerarccal, majd amikor őrjöngeni kezdenek, mondd, hogy ezt kaptad. Például egy bevásárlólista megfelel.
2021. máj. 21. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
19%
Nagy megtiszteltetés ballagáskor szöveget felolvasni. Több ilyen alkalom nem lesz.
2021. máj. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vagy legyél határozott és megmondod neki, hogy NEM. Vagy ha nyuszi vagy akkor itt a következménye.

Senki nem fog rád figyelni, emlékezni meg pláne. Remek lehetőség arra, hogy gyakorolj.

2021. máj. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
nem kötelezhet, de ugye nem akarsz felső oktatásban továbbtanulni mert ott ennél sokkal nehezebb szereplések várnának rád
2021. máj. 21. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Introvertált vagy. Hatalmas löketet adna a személyiségednek, ha megcsinálnád. Igen, rohadt nehéz főleg ilyen fiatalon. Trenírozd magad rá, olvasd fel olyan ember(ek) előtt, akikben megbízol és nem nevetnek ki. Egyébként nem nevet ki senki csak a Te félelmeid hitetik el veled.
2021. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, nem kell. Elmondod a tanárnak lassan és tagoltan, hogy ő is megértse, hogy Nem. Fogod. Felolvasni.


Keressen más balekot.


Amúgy miért téged akar?

2021. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
91%
Szerintem is jót tenne ez neked,ha visszahúzódó vagy. Én sem emlékszem már,hogy az én ballagásomon melyik osztálytársam olvasott fel pedig nem volt olyan régen. De ha nagyon nem szeretnéd,akkor szólj,hogy nem,és kész. Csak neked tűnik nagy dolognak pedig igazából nem az nyugi :)
2021. máj. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom, ez segít-e valamit: Őze Lajos egykori színész erősen dadogott. A kamera előtt, vagy színpadon nem. Fia is dadogós állítólag. Sok nagy színészünk volt, akinek volt valamilyen beszédhibája. Emberek vagyunk, nem?

Ne a mikrofonnak beszélj. Olvasd el szépen lassan, értelmezve a szöveget. Akár meg is tanulhatod, ha jó a fejed hozzá.

Hacsak nem vers, akár „röptében” át is fogalmazhatod.

A hallgatóság az iskolatársaid, tanáraid. Jól ismerheted őket.

Ne legyen ez más, mint egy folyosói dumálás. Csak most más szövegét mondod, nem a sajátodat.

Az, ha sokszor elolvasod előre azért is jó, mert nem esel pánikba, ha elveszted a sort, hol tartasz. Nem is kell megállás nélkül a papírt lesned. Mosolyogj rá mindenkire, és legyél velük nagyon közvetlen.

2021. máj. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!