Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagásra mit, milyen értékbe...

Ballagásra mit, milyen értékben illik ajándékot kérni rokonoktól?

Figyelt kérdés

Én lennék az, aki ballag majd 12.-ből.

Szüleimtől, nagyszüleimtől már megvan, hogy mit kérek/kapok. A többi rokonnal vagyok gondban...

Most hívtunk meg többeket pénteken és tegnap, első kérdés, hogy mit kérek. Pénzt családon belül nem annyira szoktunk ajándékozni, meg nekem az furcsa is lenne nagyon.


Mondták, hogy gondolkozzak és van is pár ötletem, de pofátlannak sem akarok tűnni, hogy pontosan megmondom, hogy ezt és amazt vegyék meg.



2022. márc. 6. 11:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Ne csinálj belőle ekkora ügyet. Ha nem akarnának venni, nem kérdezték volna. Csak mondd meg és kész és örülj neki.
2022. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el a szüleidnek, hogy mit szeretnél, és majd ők továbbadják, ha annyira nincs ötletük a rokonoknak. Így még meglepetés is lesz: vagy azt kapod, vagy nem. :) Mindenesetre ajándék lónak ne nézd a fogát!
2022. márc. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy az arcomon minden látszódik azonnal... Az is, ha nem örülök szívből valaminek.

Pont ezt szeretném megelőzni ezzel.

2022. márc. 6. 11:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én 5000-100 ezerig mindig vágyom valamire, tehát kb. minden árkategóriában tudnék mondani. Pl. 5000-ig: egyedi kerámia bögre, ezüst ékszer, virág egy szép cserépben, nekem bármikor jöhet. 10-20 ezer között: egész napos fürdő belépő 2 főre egy jobb helyen, a kedvencem koncertjére jegyek. 20-50 ezer között: Tároló bútor a táskáimnak, új szemüveg, robotporszívó. (én már rég ballagtam 12.-ből :) ) 50.000+: Egy régóta vágyott fotel, vagy egy drágább lámpa.

Nos, ezeket csak példaként írtam, ha végig gondolod egész biztosan van a te vágyaid között is minden árkategóriában. Én ezeket mondanám el a szüleimnek, aztán majd ők tolmácsolják. A rokonok meg majd eldöntik, hogy mi fér bele nekik, vagy esetleg összedobnak egy nagyobb ajándékra.

2022. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pár ezer forintos dologban gondolkozz, nagyon max 10e
2022. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
100%

Ajándékutalvány a kedvenc helyedre, élmény amire már vágysz egy ideje. Nem kell értéket mondani, az utalványnál ők dönthetik el ezt.

Adj meg 2-3 helyet ahol szeretsz vásárolni és hogy innen örülnél utalványnak

2022. márc. 6. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Csinálj egy listát, legyen rajta 5-10 ezres cucc és drágább is, küldd el mindenkinek, hogy ezekre vágysz, aztán mindenki eldönti, mit tud finanszírozni
2022. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
56%
Az egyik osztalytarsam 30embert hivott meg mindenkitől kapott 20e ft a szülőktől 200at,vett egy jó autót es kifizete a jogsit
2022. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

"Az a baj, hogy az arcomon minden látszódik azonnal... Az is, ha nem örülök szívből valaminek.

Pont ezt szeretném megelőzni ezzel."

Ezért mondom, hogy mondd el a szüleidnek, hogy mit szeretnél. Ha úgy gondolják a rokonok, hogy túl drága, akkor adnak pénzt vagy vásárlási utalványt, amit felhasználhatsz majd, amikor megveszed. Ha már megkérdezték, hogy mit szeretnél, nem hiszem, hogy teljesen mást adnának...

Egyébként meg tanuld meg tényleg a gesztust értékelni, azt, hogy gondolnak rád, hogy törik a fejüket, hogy becsomagolják, hogy elhozzák, hogy adnak mellé puszit - és akkor az fog kiülni az arcodra, hogy bármi is van a csomagban, igenis örülsz, hogy (bármilyen!) ajándékot kapsz, mert az azt jelenti, hogy vannak, akik szeretnek, és ez a legfontosabb!

2022. márc. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
80%
Elsősorban azt kellene tisztázni, mi az értékhatár? Te vagy az első, aki ballag a családban? Ha nem, a többiek milyen értékben kaptak ballagási ajándékot? Ha Te vagy az első, érdemes lenne tisztázni, ki mennyit szán erre, és akár az is jó megoldás lehet, ha összefognak és együtt vesznek valamilyen mardandó, értelmes dolgot.
2022. márc. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!