Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » ILLIK-e, SZOKÁS-e a 8. -ból...

ILLIK-e, SZOKÁS-e a 8. -ból az idén ballagó (majd továbbtanuló) unokámnak "ajándékot, pénzt adni", ha IGEN, akkor, mennyit, milyen értékben?

Figyelt kérdés
Most ballag majd az első unokám és nem tudom mi a teendőm. Az én koromban még a középiskolában is egy egyszerű, kifelé eseménytelen ballagás volt (max. kaptunk egy csokrot). Most meg, ahogy hallom, összehívják a családot, ismerősöket, eszem-iszom alkalomra, már a nyolcadikos ballagásra is. Azért kérdezem meg, mert nem tudom, hogy helyi szokásról van-e szó vagy ez már "általános". A kapcsolatom jó az unokámmal, a mobiltelefon költsége is az enyém (többek között), mindig megtartjuk a név-, és születésnapot, karácsonyt. Segítsenek eligazodni ebben a pénzigényes világban.
2015. márc. 14. 09:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálatok( remélem nem veszed rossz néven a tegezősédemet) nem tudom szokás-e..

Kérdezd meg a lányodat/fiadat.

Nálunk szokás, szinte kis esküvő méretű ünneplés, 30 fővel kb a zsűk calád, van ahol csak 20fő, kinek mekkora

Ajándékot is szoktak.

Ano 2001ben en 35e ftot kaptam összesen mindenkitől, plusz ajándekokat(ékszert is pl kersztszülőtől)


Szerintem a legegyenesebb, ha a gyerekedet kérdezed meg.

En gyerekként is jobban örültem valami szemelyes ajandéknak, van akitől könyvutalvanyt kaptam.

A penz azert jött jól,mmert abből staférungoltak a középiskoláta a bentlakásos suliba ( sok dolog kellett, és mi nem igazán engedhettük meg magunknak az egyszerre több új ruhát akkoriban)

2015. márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Én annó pénzt kaptam, bár nálunk ajándékozás helyett mindig ez volt a szokás, néha jobban örültem volna ajándéknak
2015. márc. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én ballagtam az általános iskolából, akkor mi semmi felhajtást nem csináltunk, a szüleimmel és a testvéremmel elmentünk egy étterembe, ennyi. Meg persze volt csokrom. Viszont utána pár héttel volt a bérmálás, akkor meghívtuk a nagymamákat is, és akkor kaptam egy szép nyakláncot. Ezt így beszéltük meg a szüleimmel előre, anya kérdezte, hogyan szeretném.
2015. márc. 14. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
68%

sajnos már a bölcsiben is ballagnak


1980-ban született az öcsém, és ballagott a bölcsiből; rendes tarisznyás fotóink vannak róla, szóval nem mostanában kezdődött...


Kérdező, az unokád te ismered, és az anyagi lehetőségeidet is.

2015. márc. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Két dologból indulj ki.

Az egyik, hogy nálatok milyen volumenű más ünnepekkor az ajándékozás. Van ahol pár ezre ajándékot vesznek, van ahol kisebb/nagyobb vagyonokat költenek. A második szempont nyilván az anyagi lehetőségeid.


A családi ünnepségre számíthatsz.


De miért nem a szülőktől kérdezed meg? Ők mit vesznek? Vesznek egyáltalán valamit?


Azért a 8.-ból elballagni nem egy nagy teljesítmény.

Különben sem értem a túl nagy felhajtást. Az ember nem másoknak tesz szívességet, hogy tanul, hanem saját magának. Egy gyereknek ez a "munkája".

2015. márc. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim válasza:
100%

Szokás, és illik is valamit adni.

Én nem tavaly ballagtam 8.-ból, de azért nem is olyan régen:)

Volt, akitől pénzt kaptam, mástól csokit, anyuéktól pl egy új telefont (de ez amúgy is kellett volna akkor)

Szerintem nem szükséges egetrengető összegeket áldozni erre, egy csokor+egy kis ajándék:)

2015. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes, mi a gimis ballagásomra sem csaptunk ceremóniát két éve. Eljöttek a szüleim, párom meg húgom (ugyanabba a suliba jár, szóval neki kb kötelező volt) de pl nagymamám már nem. Kaptam sok virágot és plüsst, meg egy kis szobrocskát, aztán hazamentünk és a nagyikkal ettünk, ennyi. A nyolcadikos ballagásra is csak csokit meg plüsst kaptam, teljesen meg voltam elégedve. De persze volt osztálytársam, aki nyolcadikban piszok drága játékkonzolt kapott, tévét meg ilyeneket. Aztán gimiben is volt, aki kocsit kapott ballagásra. Nálunk ez nem volt szokás, a szüleimnél alapelvárás volt, hogy tanuljak jól, nem jutalmaztak érte különösebben.
2015. márc. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát én 40 éves vagyok úgyhogy nem tavaly ballagtam, de anno nagyanyamtol arany nyakláncot kaptam
2015. márc. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Anno én 1986-ban ballagtam az általános iskolából. A sok virágon túl egyedül a keresztanyámtól kaptam egy csodaszép kávés készletet ami a mai napig meg van. A többi rokontól, szüleimtől semmit, ebéd az volt.

A fiam most fog ballagni gimnáziumból, szerencsére ő 7. osztályt már a gimibe kezdte, így a 8.osztályos ballagás elmaradt.Akkor egy csalódott volt, de megígértem neki,hogy a gimist megtartjuk. Már lefoglaltam az éttermet, és már megrendeltük neki neten az ajándékát. Hogy a többi rokontól mit fog kapni az nem lényeges, ha nem kap semmit akkor sem fogja ő sem és mi sem szóvá tenni. Amikor a keresztfiam ballagott az általánosból 10.000 ft-ot adtunk neki. Erre az egyik férjemnek közeli hozzátartozója beszólt, hogy a fiú anyukájának is kéne valamit adni, mert a gyerek tuti hogy hülyeségre fogja elkölteni. Erre a férjem, még egy tízest adott külön az anyjának. Én inkább nem szóltam, de gondolhatjátok mit gondoltam erről az egészről!

Kedves Kérdező!

Ha fiú az unoka akkor csoki, max 5000 ft, érdeklődésiköréhez mérten egy szép könyv vagy valami hasznos ajándék.

Ha lány: akkor arany vagy ezüst gyűrű vagy nyaklánc / nem a legdrágábbra gondolok/, könyv vagy csoki

Ha pénz adsz, 5000 ft-nál ne többet!

2015. márc. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim válasza:
100%
Én ballagásra (2012-ben volt) mindenkitől 30-40 ezer forintot kaptam, pedig nem vagyunk különösebben gazdagok vagy ilyesmi, meg is lepődtem, 160 ezer jött össze nekem ballagáskor, aztán elmentünk egy étterembe ebédelni. Azóta nem volt annyi pénz egyszerre a kezemben :D
2015. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!