Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » ILLIK-e, SZOKÁS-e a 8. -ból...

ILLIK-e, SZOKÁS-e a 8. -ból az idén ballagó (majd továbbtanuló) unokámnak "ajándékot, pénzt adni", ha IGEN, akkor, mennyit, milyen értékben?

Figyelt kérdés
Most ballag majd az első unokám és nem tudom mi a teendőm. Az én koromban még a középiskolában is egy egyszerű, kifelé eseménytelen ballagás volt (max. kaptunk egy csokrot). Most meg, ahogy hallom, összehívják a családot, ismerősöket, eszem-iszom alkalomra, már a nyolcadikos ballagásra is. Azért kérdezem meg, mert nem tudom, hogy helyi szokásról van-e szó vagy ez már "általános". A kapcsolatom jó az unokámmal, a mobiltelefon költsége is az enyém (többek között), mindig megtartjuk a név-, és születésnapot, karácsonyt. Segítsenek eligazodni ebben a pénzigényes világban.
2015. márc. 14. 09:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
73%
Én az ékszervásárláósdit soha nem értettem, nem mindenki szereti hordani (pl. én soha nem tudtam neki örülni, mert nem hordok még órát sem), sokkal egyszerűbb megkérdezni a gyereket vagy a csokor mellé egy kis költőpénzt adni, hadd vegyen belőle, amit ő szeretne.
2015. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam semit igaz 17 évesen végeztem aZ általánosal xd
2015. márc. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
Falusi szokás és az alsóbb néposztályban nyolcadikos gyereknek ballagási ajándékot adni.
2015. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!