Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Ballagók! Hogy érzitek magatokat?

Ballagók! Hogy érzitek magatokat?

Figyelt kérdés
Én örülök is, meg szomorú is vagyok egyben. Végre vége a középiskolának, de viszont hiányozni fognak az osztálytársak.

2015. máj. 1. 16:51
 1/10 anonim válasza:
A de és a viszont nem kerülhet egymás mellé. Ugyanazt jelentik.
2015. máj. 1. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köss belém. :)
2015. máj. 1. 17:17
 3/10 anonim válasza:

Kedves Első válaszoló!

Tulajdonképpen már kerülhet. A "deviszont" bekerült a Magyar nyelv nagyszótárába. A "de" az ellentétes értelmet, valaminek ellenére történést fejez ki, a "viszont" pedig ennek irányultságát, finomítását. Mindkét szónak más értelme van, nem lehet azt mondani, hogy ugyanazt fejezik ki, csupán rokon értelműek.

Egyébként rengeteg írónk, költőnk, például Verseghy Ferenc, Baróti Szabó Dávid és Karinthy Frigyes is rendszeresen használta.


[link]

2015. máj. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Én rosszul érzem magam:/ lezarul egy korszak az éltemben,el kell búcsúznom egy csomó embertől.Nagyon furcsa hogy milyen gyorsan elteltek az évek,és hogy mennyi mindent átéltem.Nagyon hiányozni fog:( Viszont azért örülok hogy egy korszakot végleg lezárhatok,és tudom hogy elvégeztem egy nagy feladatot:)
2015. máj. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
A ballagónak válaszolva pedig: Normális, hogy így érzel. Attól még, mert nem egy iskolába fogtok ezentúl járni, az osztálytársaiddal tudod továbbra is tartani a kapcsolatot, ha szeretnéd. Teljesen más élet vár rád, biztosan az sem lesz rossz. Nem lehetsz örökké középiskolás, valamikor bele kell vágni a nagyvilágba, és szerintem ez elég izgalmas.
2015. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

en 8.-os vagyok es most ballagok, es nagyon orulok neki. regen joban voltam az osztalytarsaimmal, aztan nem tudom, miert, de elarultak, cserbenhagytak a barataim, volt legjobb baratom utal engem, csak bar tudnam az okat!

14/L

2015. máj. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Tavaly ballagtam, nem voltam boldog. Bármikor végigcsinálnám újra az egész sulit, ha vissza lehetne menni az időben. 21/F
2015. máj. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Rosszul. Üres érzés... A gimibe MÁR nem tartozom, az egyetemre MÉG. Akkor hova? Mit csináljak? Az érettségi oké, megy egyetem..munka...család..stb. DE ÉN MÉG GYEREK VAGYOK. Most lettem 18 egy hónapja... Miért kell elválni mindenkitől? Hol lesznek a vicces töri óráink, a rohadt matek korrepek nulladik órában... És mi ez a többesszám? Már nem vagyunk egy osztály, nincs többé "mi" jelen időben, csak a múlt... Már nem tartozunk össze. Vége. 8 év után...vége. Nagyon rosszul érzem magam.
2015. máj. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
de jo nektek hogy ilyen jo osztalytarsaitok vannak.
2015. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyenlőre sehogy. Az a durva, hogy az első nap a suliba még mindig annyira közelinek tűnik mint a tegnapi ballagás.

Az érettségi miatt még van egy kis stressz bennem, utána valószínűleg (főleg ha elfogadható lesz a végeredmény) szabadnak fogom érezni magam. Még egy évet abban a suliba maradok a szakmai képzés miatt, igaz már csak a fele osztállyal az oldalamon.

De az biztos hogy sokszor fogok visszajárni a tanáraimhoz, mert az általános sulival ellentétben, az ittenieket szerettem és nem egynek tartozom hálával.

+remélem az osztálytársakkal is tudom majd tartani a kapcsolatot, én igyekezni fogok! :)

2015. máj. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!