Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Miért nem képesek felfogni?...

Miért nem képesek felfogni? Ilyen nehéz dolog ez?

Figyelt kérdés
Megmondtam a családomnak, hogy pénz kérek semmi mást. Ma négyszemközt megkérdeztem a mamám, hogy mit kapok. Azt mondta hogy valami maradandót(értsd: arany nyaklánc, stb). Tudni kell rólam, hogy gyűjtök valamire illetve nem szoktam az ilyeneknek örülni, inkább a pénznek amiből olyat tudok venni ami nekem jó(nem smink vagy ruha), például most szobabútorra gyűjtök ami nem 1-2 ft, illetve nem hordok ékszert. Jogosan borultam ki? Akkor inkább adjanak kevés pénzt de ne olyat amit nem használok. Mert nem tartom értelmét.

2015. jún. 6. 15:05
 1/10 anonim válasza:
22%
Jogosan kaptad fel a vizet. Szerintem beszéld meg velük, adj konkrétumokat, hogy miért nem tetszik ez neked. Meg fognak érteni idővel.
2015. jún. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
Hát azért azt is előre bejelenteni, hogy te mit meg mit nem kérsz az bunkóság. Tudod van egy ilyen mondás, hogy "ajándék lónak ne nézd a fogát". Ballagásra meg tipikusan aranyékszert vagy órát szoktak ajándékozni.
2015. jún. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Szuvenír nyihaha, ne kukucska protkó!

Ha pénzt kapsz és (majd, valamikor) bútort vásárolsz ezt kipótolva, vajon évek múlva látod-e szobabútorodon: ezt a kis ajtót a szekrényen mamámék vették?

2015. jún. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha megkérdezték, hogy mit szeretnél és úgy alakult ez a szituáció, akkor jogosan borultál ki, fordított esetben nem. Örülj, hogy egyáltalán kapsz valamit..
2015. jún. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
53%
Hát én ballagásra megmondtam hogy nem akarok órát ékszert semmi ilyesmit. Nem kérdezték de megmondtam hogy ilyet venni teljesen felesleges ugyse fogok pecsétgyűrűt vagy bármit hordani.Megkérdezték hogy akkor mire gyűjtök elmondtam azt mondták túl drága(fogalmuk sincs mi mennyibe kerül) mondtam hogy semmi gond akkor tényleg nem kell semmi menjenek el inkább abbol a pénzből nyaralni akkor se fogog ékszert hordani órát meg csak jóval drágábbat akarok majd egyszer venni. Megsértődtek nem kaptam semmit én meg örültem hogy nem volt felesleges pénzpocsékolás olyanra amire semmi szükség nincs. Ha nem zavar hogy megsértődnek/néznek téged elég felnőttnek hogy elhigyék tudod mit akarsz mond meg nekik hogy olyat amit akarnak az tényleg felesleges és inkább menjenek el nyaralni mint erre pazarolják a pénzt ha neked nem akarják odaadni. vagy megsértődnek vagy megértik
2015. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Atya ég, ha létezik a helyesírásnak meg a fogalmazásnak istene, akkor most a saját könnyeibe fulladt bele. Remélem egy magyar szótárra gyűjtöttél.
2015. jún. 7. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Az arany nyaklánc nem inflálódik úgy, mint a forint, tehát azzal is jól jársz szerintem.
2015. jún. 7. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%
Ja, csak arany nyakláncért nem adnak bútort. Fölsölegesnek tartom én is ezt az ékszerajándékozós hülyeséget, ha nagyon adni szeretne valaki valamit és a kérdező meg nem szereti az ékszereket, tényleg a legobb a pénz. A szobabútor is időtálló és hasznos.
2015. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8%
Igen, az arany nyakláncért pénzt adnak, rádásul 5 év múlva is ugyanolyan értékűt, mint most. A pénzért pedig szerezhetsz bútort is, kedves Géniusz.
2015. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja és nem parasztság eladni a kapott aranynyakláncot PÉNZÉRT, mikor a bútor MOST kell a kérdezőnek és nem 5 év múlva Zsenikém...
2015. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!