Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Szerintetek is illene mindenki...

Szerintetek is illene mindenkit meghívnom a ballagásomra?

Figyelt kérdés

Idén ballagok a gimnáziumból. Én ennek nem tulajdonítok különösebben nagy jelentőséget, de azért mégiscsak "lezárul az életem egy szakasza" és nyilván a családom is szeretne eljönni a ballagásomra, megnézni engem és az osztálytársaimat stb.. Annak idején, az általános iskolai ballagásomat nem ünnepeltük meg mert én nem szerettem volna (Túlzásnak tartottam volna és nem is éreztem szükségét. Valamint még pici voltam és nincsen velem egykorú a családban ezért utáltam az összes családi összejövetelt mert csak ücsörögtem, amíg a felnőttek egymással beszélgettek.), azonban több rokon is sérelmezte, hogy még egy családi ebéd sem volt. Sokat gondolkodtam rajta, hogy akkor idén mi legyen és végül úgy döntöttem, hogy akkor együtt elmegyünk egy étterembe (semmi rongyrázás vagy felhajtás, csak szimplán egy ebéd vagy vacsora). Azért döntöttem így mert a családban mindenkinek megünnepelték a középiskolai ballagását, a szüleim engem is szeretnének ezzel "megajándékozni" illetve most már én is idősebb vagyok, jól esne és élvezném is. Itthon beszélgettünk róla, hogy hol legyen, mikor stb. (mert már előre le kell foglalni a helyet illetve nyilván a rokonokkal is egyeztetni kell, hogy mikor érnek rá) és elmondtam, hogy én kikre gondoltam, hogy kiket hívnék meg és ezen picit összevesztünk, pedig azt mondták, hogy az én ballagásom lesz ezért én dönthetek a részletekről (nyilván ésszerű határokon belül). Én azokat a rokonokat szeretném meghívni, akikre valóban "igazi családtagként" tekintek (szüleim, tesóm és a párja, a két nagymamám, az egyik unokatestvérem és a családja, a nagynéném és a nagybátyám), viszont a szüleim szerint akkor már az egész családot illik meghívni, vagyis a többi unokatestvéremet a családjukkal is. Nekem semmi konkrét bajom nincsen velük, de nem ismerem őket, életemben egy szót nem beszéltem egyikükkel sem és most sem tudnánk mit kezdeni egymással (több mint 20 évvel idősebbek nálam). Nyilván nem körülöttem fognak forogni a dolgok, mindenki beszélget azzal akivel akar és azt csinál, amit akar stb..Viszont én olyan kellemetlenül érezném magamat, hogy meghívtam őket és egy szót nem beszélek velük, számomra ők szinte idegenek és egyébként a szűk család sem igazán tartja velük a kapcsolatot illetve azt sem szeretném, ha esetleg félreértenék és azt hinnék, hogy azért hívom meg őket mert esetleg várok tőlük valamilyen ajándékot. Én nem látom sok értelmét annak, hogy azokat is meghívjam, akikkel egyébként nem tartom a kapcsolatot.

Ti mit gondoltok erről?


2017. márc. 9. 17:45
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Innentől egyre több idegennel fogsz találkozni, akiknek egy részét meg kell ismerned és nem kerülheted el. Új iskola, munkahely, különböző közösségek.

Jó, ha az ember hozzászokik az ilyesmihez és képes kapcsolatot kialakítani idegenekkel is, az előmenetel szempontjából is döntő lehet.

Itt csak családtagokról van szó, remek alkalom a szociális képességek fejlesztésére.

2017. márc. 9. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szerintem ez teljesen más. A saját korosztályomban könnyen ismerkedek, idegenekkel is könnyedén el tudok beszélgetni, az emberek általában kedvelni szoktak. Ha elmegyek egyetemre, új emberek közé, akkor szerintem szintén hasonlóan alakulnak majd a dolgok. Viszont ők a korosztályom, ugyanolyan életszakaszban vagyunk, vannak közös témáink, nagy valószínűséggel vannak hasonlóságok az érdeklődési köreink és az értékrendünk között. Viszont, mint ahogyan írtam, az unokatestvéreim több mint 20 évvel idősebbek nálam, felnőtt, dolgozó, családos férfiak. Egy éppen 18. életévét betöltött lány és egy 40-es éveiben járó férfi mégis miről beszélgessen egymással... Ott lennének a feleségeik és a kisgyerekeik is, őket is talán 3x láttam egész életemben.
2017. márc. 9. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Az életben viszont nem csak a saját korosztályoddal leszel körülvéve, meg kell tanulnod fiatalabbakkal és idősebbekkel is kijönni. De nem erőltetem, a te döntésed.
2017. márc. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

ha a tagabb rokonsag gyerekeinek ballagasan a te csaladod is ott volt, akkor ugymond " illik" visszahivni oket, es egy napot csak kibirsz, megha olyanokkal is kell lenned, akikkel egyebkent nem sokat beszelsz. raadasul ha a ballagas utan nem tartotok ettermi / otthoni osszejovetelt, akkor csak az a par puszi erejeig talalkozol veluk, amig a viragot, meg esetleg az ajandekukat odaadjak a ballagas kozben / utan.

nem kell minden 50. leszarmazottat odacsoditeni, de nagyszulok, unokatestverek csaladjait illik azert ilyenkor meghivni szerintem.

2017. márc. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mivel nem vagyok jóban apa tesójának a családjára, nem hívtuk meg őket. A ballagás előtt beszéltünk telefonon max 2 percet.

Azt, hogy miért nem jöttek, mind ráfogtuk arra, hogy messze laknak :D

2017. márc. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Szerintem nem. Sok helyen amúgy is korlátozott számú vendéget lehet hívni.

Én speciel senkit nem hívtam. Asszem a szüleim eljöttek, de már ebben sem vagyok biztos. Marhára nem érdekelt az egész; már akkor tudtam, hogy majd a diploma lesz az, amit ünnepelni akarok.

2017. márc. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én csak a szűk családi kört hívtam meg (anya, anya párja, húgom), mások kb. nem is járultak hozzá a középiskolai előmenetelemhez.
2017. márc. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát, nálunk egy esküvőn vannak ilyen sokan, nem ballagás után. Én nem csinálnék ekkora hacacárét, az biztos.
2017. márc. 10. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Az esküvőjükön ott voltunk, de az utána lévő vacsorára már nem hívtak meg bennünket, amit megértek mert tényleg nem tartjuk a kapcsolatot. Más különösebb esemény nem nagyon történt, de mondom, nem szoktunk találkozni, nem beszélünk egymással. Szerintem ilyen esetben ők sem hívnának meg minket mert minek? Semmi értelmét nem látom, ha mindenkit meghívok akkor az valóban rengeteg ember. Nincsen megszabva, hogy a sulis rendezvényre hányan jöhetnek be, de én biztosan nem fogok 20+ fővel odaállítani, ezért maximum abban gondolkoztam, hogy utána ebédre/vacsorára meghívom őket, de én ezt is értelmetlennek tartom. Azért szerintem felesleges meghívni őket, hogy csendben ücsörögjenek mellettünk, megkajáljanak, aztán hazamenjenek.
2017. márc. 11. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!