Kezdőoldal » Ünnepek » Ballagás » Öcsém ballagására ez sok vagy...

Öcsém ballagására ez sok vagy kevés?

Figyelt kérdés

idén érettségizik az öcsém,én már évek óta külön élek, arra gondoltam a ballagási ajándéka egy Chanel Bleu parfümöt adok neki (ez szerintem minőségi is, illata is jó) és kicsit különlegesebb is. mellé még adnék pénzt is, 100 ezer forintra gondoltam.

mit gondoltok?


2017. márc. 18. 23:43
1 2 3
 11/22 anonim válasza:
56%

Szerintem pont jó. A testvére vagy, simán adhatsz neki ennyi pénzt, és tök jó, hogy a pénz mellé egy "kisebb" ajándékot is adsz, így mégsem olyan anyagias az egész.


Az összeg szerintem rendben van, pláne, ha továbbtanul a tesód, lesz mire használnia.

2017. márc. 19. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
59%

Én megkérdezném tőle,hogy mit szeretne(kb ekkora értékben).Pl ha szüksége lenne egy laptopra vagy valamilyen tárgyi ajándékra ekkora értékben,az lenne a legjobb,ha kiválasztanátok együtt és megvennéd neki, a ballagás után meg megkapná.

Van olyan családtagom,aki már több évtizede ballagott,mégis még mindig tudja ,hogy mit kapott a közeli hozzátartozóitól(még mindig használja amit kapott).

Nyilván elektronikai dolognál max pár évig használja, de az is jobb szerintem,mintha kp-ban adnád neki oda,aztán elmenne kajára meg ruhákra(és fél év múlva azt se tudná mit kapott tőled,csak a pénzt).

Pl sokan kérnek ilyenkor minőségi órát.Nem divatmárkákra gondolok.

De olyat is tudok,aki egy jobb fajta biciklit kért a ballagására.Utána ugyanúgy sokáig használta és emlék maradt, tudta,hogy kitől kapta.

Amúgy az összeg szerintem teljesen korrekt, ha megteheted,akkor miért ne?Gondolom még nem dolgozik a tesód és ahogy írtad a szüleid nem tudnak minden dolgot megadni neki, szerintem rendes tőled,hogy segítesz neki.

A parfüm egyébként jó ötlet,de szintén az javaslom,hogy kérd ki a tesód véleményét.Esetleg menjetek el parfümériába és kérd ki a véleményét,hogy neki melyik tetszik.

Ha nem akarod lelőni a poént,akkor mondd azt,hogy magadnak keresel illatot és csak a véleményét kéred ki.Ami meg a legjobban tetszik neki,azért visszamész később nélküle.

2017. márc. 19. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
95%
Max 20 ezer forintot adnék. Nem nagy dolog, ha valaki leérettségizik.
2017. márc. 19. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
én egy forintot se kaptam ezért..
2017. márc. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Amikor én ballagtam akkor sem értettem, hogy minek a ballagási ajándék. Egyszerűen magánügy, hogy sikerül kijárni egy iskolát. Vagy éppen a szülőket dicséri, hogy volt miből.

Ballag? És...

2017. márc. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Neked kell tudnod, hogy nálatok mi a szokás. Én őszintén szólva nem is emlékszem, hogy kaptam volna bármit is - egy-két közeli rokon meg volt hívva a ballagásra, utána pedig nálunk közös ebéd. A rokonoktól biztos kaptam pénzt, de nem hinném, hogy különösebben sokat. És egyáltalán nem volt hiányérzetem. A diplomaosztómra kaptam néhány éve a rokonoktól 20 ezret, a szüleimtől meg a testvéremtől pedig ékszert, plusz étteremben ebédeltünk, és én már arra is azt hittem, fú mekkora rongyrázás. A párommal múltkor szóba került, esküvőre mennyit szokás adni, mondtam, hogy én az unokatestvéremnek pár éve 50 ezret adtam, mire ő teljesen meglepődött, hiszen a legjobb gyerekkori barátjának 5en adtak össze egy 70 ezres ajándékra - és mind mérnökök, szóval lett volna miből. Ennek fényében 100 ezret egy középiskolai ballagásra én soknak tartok, de mint írtam, kérdés, nálatok mi a szokás. Csak gondold végig, mennyit adsz majd a diplomaosztójára és az esküvőjére...
2017. márc. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

Ha megteheted akkor szerintem nem sok,de nem is kevés!

Viszont a parfümöt mit gondolsz,szereti/szeretni fogja?

2017. márc. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
72%
akiknek teljesen rendben van a 100 ezer: gondolom ti is ballagás előtt álltok és még életekben nem dolgoztatok a pénzért igaz?
2017. márc. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Kicsit sok ez szerintem.
2017. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:

Nem akarok irigy, vagy rosszindulatú lenni, ezért igyekszem a dolog egy olyan aspektusát megvillantani, ami talán érdekes lehet. Belegondoltál, hogy valaki egy egész hónapig dolgozik ezért a pénzért? Hogy a testvéred egy (valljuk be) nem túl nagy dolgot tesz le az asztalra (amit nem is biztos, hogy letesz... mert ugye az érettségi még odébb van)?

Ez nem feltétlenül jó pedagógiai módszerre vall sajnos, amellett, hogyan érezhetik magukat a szüleid és a rokonaid, hogyha ők egy ennél kissebb ajándékot engedhetnek csak meg maguknak? Ilyen alkalmakkor azért illik összebeszélni a meghívottakkal.

2017. márc. 29. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!