Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Titeket is idegesít a hallowee...

Titeket is idegesít a halloween? :D

Figyelt kérdés
Engem nagyon xd
2020. okt. 27. 14:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%
Nem, mivel az egyik kedvenc ünnepem.
2020. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
Miért idegesít? Én szeretem,jó lenne ha itt is tartnák.. :/
2020. okt. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
38%

Aki szereti mit szeret benne, nem is ünnepeljük Magyarországon, sőt egész Eu-ban sem.

Engem nem idegesít, nem foglalkozom vele.

2020. okt. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim válasza:
65%
#13 Nem igaz, Ausztriában ünnepeljük. Járunk házról házra a gyerekekkel beöltözve, kifestve. Akinek meg az a baja, hogy amerikai ünnep (ami szintén nem igaz, mert kelta), annak halkan jegyzem meg, hogy a paprika is Amerikából került Európába a nagy földrajzi felfedezések idején.
2020. okt. 30. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Egyáltalán nem. Én kifejezetten szeretem.
2020. okt. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekem tetszik!

Nagyon hangulatos ünnep szerintem.

Kár, hogy idehaza nincs hagyománya.

2020. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
55%

Egyáltalán nem kár. Olvassák el, mit írnak az egyházak az okkult, halottkultuszt hirdető tanokról. Meg nem is rokonszenves az egész.

Lehet szidni, ócsárolni, lenézni, akkor is ez a véleményem, és még sokan másoknak is.

2020. okt. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
50%

17-es, szerintem a legnagyobb probléma inkább az, hogy nálunk túl közel esik halottak napjához (konkrétan egy nap választja el). Amerikában nem is ilyenkor mennek ki a sírokhoz gyertyát gyűújtani (vagyis a francia bevándorlók régen igen, de az USA nagy része nem).

Egyszerűen mi ekkor elcsendesedünk, halottakra emlékezünk. Ugyanaz, mint a karácsony - nálunk nem seggét mutogató Télapó hozza az ajándékot, hanem ezt mi kicsit bensőségesebben éljük meg. A mi ünnepünk lényegét nyomja el. Vagy ugyanúgy zavarna, ha karácsony előtt pl. a téli napfordulón a druida Yule-ünnepet tennénk be - amiről ugyan kevés a forrás, hogy hogyan ünnepelték, de annyit tudunk, hogy jó hangosan és fatuskókat égettek. Semmi bajom azzal, hogy mások négy fal között mit ünnepelnek, de azzal már lenne bajom, hogyha fogyasztói szinten mindenhol ez ömlene rám (ahogy ömlik is a részeges, bugyuta télapó-figurákkal), elnyomva azt, amit a többség már több száz év óta itt ünnepel.

Önmagában a cukorgyűjtő, beöltözött gyerekekkel nem lenne baj. Ha amerikai lennék, valószínűleg én is beöltöznék vagy a gyerekem, ha lenne. Mert már a nagyapa is ezt csinálta gyerekként. Ha nem adunk neki okkult tartalmat, akkor nem is lesz, megmaradhat ez egy farsanghoz hasonló szórakozozásnak. Ahol ez hagyomány. Nálunk ekkor már a hagyomány. Ha nem ekkor lenne, hanem mondjuk 3 héttel később vagy korábban, akkor igazából nem zavarna ennyire.

2020. okt. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
47%

Első részével teljesen egyetértek, ami a halottak napját, Mikulást és karácsonyt illeti.

Nekem baj lenne a cukorgyűjtés, mert egyszerűen ezt nem tartjuk itthon. Okkult tartalmat meg nem mi adunk, hanem azóta van neki. Ott a farsang, az régi hagyomány nálunk, akkor lehet beöltözni. Óvodában, suliban, egyházi vagy más közösségekben (ott is sokan tartanak, felnőtteknek is) vidám, jópofa ünnep.

2020. okt. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
Minden ünnepet utálok a halovint is meg mindegyiket
2022. aug. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!