Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvői szertartásra...

Ha csak esküvői szertartásra hívnak meg Titeket, lakodalomba nem, hogy veszitek, illetve el szoktatok menni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a mostani helyzetre értem, hanem a víruson kívüli időszakra.

Ha valaki meghív Titeket úgy az esküvőjére, hogy az utána következő lakodalomba nem vagytok hivatalosak, attól még elmentek? Mennyire bántó ez Nektek? Esetleg így is megtiszteltetésnek veszitek, hogy így gondolnak Rátok?

Ami engem illet, attól függ, milyen közeli viszonyban vagyok az illetővel. Ha családtag, közeli rokon hívna meg így, akkor rosszul esne. Barátoknál attól függ, hogy a többi barátjukat meghívják e, ha igen, de engem kihagynának, akkor ugyancsak rosszul esne, legalábbis ha közeli a viszony. Ugyanakkor ha az anyagi lehetőségeik miatt csak a család fér bele, és másokat nem hívnának meg éppen ezért, azt teljesen megértem.

Ha valaki nem annyira hozzám közel álló, akkor értelemszerűen nem zavar, ha csak esküvőre hív.



2021. jan. 12. 16:37
1 2 3 4
 11/32 anonim válasza:
94%
Bármilyen hihetetlen van ilyen meghívás. Nekem az egyik munkatársam mikor férjhez ment, meghívott a szertartásra mert egész jóban vagyunk, de annyira nem mint egy jó barát vagy egy családtag. Annyi, hogy a meghivóba csak a szertartás szerepelt. Elmentem, normálisan felöltöztem, ajándékot nyilván nem vittem, de gratuláltam aztán haza mentem. Én nem sértődtem meg egyáltalán. Ha rokon vagy közeli barát hívott volna így akkor az más lett volna. Akkor biztos nem mentem volna el.
2021. jan. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
74%

Ez a fajta meghívás nekem nagyon ellenszenves, de ettől még tényleg létezik.

Sokszor van olyan, hogy vagy eleve kétféle meghívó készül, és csak akit a vacsorára is meghívnak, annak van odaírva, hogy "és az azt követő vacsorára az x étteremben". Vagy: Egyféle meghívó készül, de van úgynevezett vacsorakártya, és akit meghívnak a lagziba is, annak beleteszik a meghívóba a vacsorakártyát.


Én is kaptam már úgy, hogy csak a szertartásra, nem is esett jól, és nem is mentem el. Pont azért, amit többen is írtak, fodrász, kirttyenteni magam, stb. azért a fél óráért.

Amúgy egyszer egy kolleganőm adott így, de az egész csoportnak a munkahelyen, ez rendben van, aki akarta, megnézte őket. Aztán a legjobb (?) barátnőmtől is így kaptam a meghívót, és még hozzá is tette, hogy "ha gondolod, gyere el megnézni". Hát nem mentem (azért esett rosszul, mert igaz, hogy kb. 25-en voltak, család, de azért két barátnő is ott volt a párjával, ezek szerint neki nem én voltam a legjobb). Aztán egy főiskolai csoporttársból barátnővé előlépett csaj is így hívott meg, ő eleve 140 km-re volt, nyilván nem mentem el. Meg legutóbb egy ötvenes volt kolleganőm (barátnőjének nevez), tartottak utána hejehuját, de csak a szertartásra hívott, szintén kihagytam.

2021. jan. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
73%

Én az ilyet megköszönöm, megmosolygom, de nem megyek el soha.

Mi csak azt hívtuk meg a szertartásra, akit a vacsorára is, így volt egy 18 fős, családias, meghitt de mégis kis elegáns esküvőnk.

Amúgy azért szokták (visszatérve az eredeti kérdésre), mert ugye az snassz, hogy a házasságkötő teremben ül mondjuk 20 ember a 100-200 helyett.

Egyik ismerős is (a videót mutatta), kb. a "fél várost" meghívta a szertartásra. Ahogy vonultak be, kb. 200 ember, még volt, akinek ülőhely sem jutott. Tényleg egy fényességes esküvőnek nézett ki. (Aztán 15 emberrel elmentek vacsorázni).

2021. jan. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim válasza:
80%
13. Na mondjuk az elég gáz.
2021. jan. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
89%
Az semmi, de én kaptam már olyan meghívót közeli barátoktól (tehát a vőlegény és a menyasszony is a barátom), szép korrektül kinyomtatva, hogy az esküvőre és az azt követő vacsorára, tollal meg odaírva, hogy "a szertartás nem kötelező, de a bulira mindenképp gyere el".
2021. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
90%
15-ös, hát ez a jobbik eset:DD
2021. jan. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
88%

Ennek is lehet többféle oka. Én egy nagyon jó barátnőm házasságkötésén is így voltam: nekik egész egyszerűen nem volt pénzük nagy lagzit tartani, így arra a közvetlen családon kívül csak a 2 tanú volt hivatalos. Ettől függetlenül a szertartásra elmentem, mert örültem a boldogságuknak, és részese akartam lenni az eseménynek.

Voltam már munkatárs esküvőjén is így. Ott kicsit furább volt, hogy ha egyszer közelinek érez annyira, hogy meghív, akkor annyira miért nem, hogy a lagzira is... Én ha tehetném, a szertartásra is csak azokat hívnám, akiket szeretünk, és akikről tudom, hogy ők is szeretnek minket.

2021. jan. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagy a család / baráti kör és korlátozott a hely a lagziban, akkor lehet így csinálni.

Aki messze lakik és szeretnéd elhívni, azt mindkettőre kell, mert csak a szertartás miatt nem fog eljönni. Illetve diszkréten kell csinálni, hogy senki ne sértődjön meg. Én voltam már többször csak templomi esküvőn, utána pogácsázás, gratuláció, beszélgetés és megyek a dolgomra. Sértődés soha nem volt még, ha valaki jelent annyit számomra, hogy ott legyek az esküvőjén, akkor ott vagyok. Ha nem, vagy nem érek rá, akkor udvariasan kihúzom magam alóla, ezen se sértődött még meg soha senki.

2021. jan. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
87%

Valószínűleg falun másképp van ez, mint egy nagyvárosban....


Az én környezetemben teljesen normális, hogy a templom tele van - de a vacsora csak a szűkebb családnak szól. Mondjuk unokatesókig bezárólag.


Tök fölösleges milliókat elkölteni a fél falu etetésére...

2021. jan. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
61%

Eleve a szertartást mi a lagzival egybekötve, egy helyszínen tervezzük, eszembe se jutna valakit csak az egyikre másikra meghívni, pofámról sülne le a bőr. Valakit vagy várok, vagy pedig nem, de akkor meg sem hívom.

Több lagzin voltam már egyébként, mindenhol ugyanígy volt. Volt kivétel is persze, ahol polgári szertartás volt a tanukkal, szülőkkel, de a hivatalban, és utána volt a lagzi. Na nyilván oda 100-an nem férünk be, de ez fordított eset. Szertartásnál, ha más helyszín van, azt mondom oké, nincs hely, ne hívjon meg, de hogy a lagzival spórolnak ki pont. :D Kit érdekel egy szaraz fél órás beszéd?

2021. jan. 13. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!