Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvői szertartásra...

Ha csak esküvői szertartásra hívnak meg Titeket, lakodalomba nem, hogy veszitek, illetve el szoktatok menni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a mostani helyzetre értem, hanem a víruson kívüli időszakra.

Ha valaki meghív Titeket úgy az esküvőjére, hogy az utána következő lakodalomba nem vagytok hivatalosak, attól még elmentek? Mennyire bántó ez Nektek? Esetleg így is megtiszteltetésnek veszitek, hogy így gondolnak Rátok?

Ami engem illet, attól függ, milyen közeli viszonyban vagyok az illetővel. Ha családtag, közeli rokon hívna meg így, akkor rosszul esne. Barátoknál attól függ, hogy a többi barátjukat meghívják e, ha igen, de engem kihagynának, akkor ugyancsak rosszul esne, legalábbis ha közeli a viszony. Ugyanakkor ha az anyagi lehetőségeik miatt csak a család fér bele, és másokat nem hívnának meg éppen ezért, azt teljesen megértem.

Ha valaki nem annyira hozzám közel álló, akkor értelemszerűen nem zavar, ha csak esküvőre hív.



2021. jan. 12. 16:37
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer voltam így táboli rokon esküvőjén. De elég uncsi volt, többet nem mennék el ilyenre. Nem is sértődnék meg, udvariasan kihúznám magam.
2021. jan. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat! :)


#4-es#

Ez a hibajavítós megoldás tényleg nagyon gáz volt. Nem csodálom, hogy nem mentetek el egyáltalán.


#6-os#

Ez egész jó szervezés, szerintem korrekt volt így, ahogy nagynénétek csinálták.


#12-es#

Ez elég gáz a barátnőid részéről, úgy, hogy más barátnők meg ott voltak. A kolléganőd korrektül viszont csinálta, hogy minden kollégát együtt hívott, még ha csak az esküvőre is.


#15-ös#

Szerintem ez a jobbik eset. :)


#27-es#

Nálunk (Bp.) is szokás meghívni távolabbi rokonokat, munkatársakat, szomszédokat így. Ha valaki nem családtag, közeli rokon, vagy barát, még akkor is meg lehet adni a lehetőséget, hogy eljöjjön az esküvőre, ha szeretne (bár mi nem éltünk ezzel).


Többen írtátok, hogy ha csak esküvőre hívnak, akkor nem visztek nászajándékot, azt én sem szoktam, mert akkor nincs mit "finanszírozni", meg akkor nem olyan közeli a viszony közöttünk.


Egyébként nekünk már megvolt az esküvőnk, viszont a mienk egy kicsit sajátos volt, mert az esküvőre és az azt követő vacsorán csak a család vett részt, 18-an voltunk, a baráti körünknek pedig rá félévre szerveztünk egy vacsorát (úgy alakult, hogy az esküvőnket az eredetileg tervezett időpontnál előbbre hoztuk, és amikor eredetileg lett volna az esküvő, a baráti körös vacsorát meghagytuk aznapra).

Mi nem akartunk senkit csak a szertartásokra meghívni.

2021. jan. 20. 14:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!