Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ha csak esküvői szertartásra...

Ha csak esküvői szertartásra hívnak meg Titeket, lakodalomba nem, hogy veszitek, illetve el szoktatok menni ilyenkor?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a mostani helyzetre értem, hanem a víruson kívüli időszakra.

Ha valaki meghív Titeket úgy az esküvőjére, hogy az utána következő lakodalomba nem vagytok hivatalosak, attól még elmentek? Mennyire bántó ez Nektek? Esetleg így is megtiszteltetésnek veszitek, hogy így gondolnak Rátok?

Ami engem illet, attól függ, milyen közeli viszonyban vagyok az illetővel. Ha családtag, közeli rokon hívna meg így, akkor rosszul esne. Barátoknál attól függ, hogy a többi barátjukat meghívják e, ha igen, de engem kihagynának, akkor ugyancsak rosszul esne, legalábbis ha közeli a viszony. Ugyanakkor ha az anyagi lehetőségeik miatt csak a család fér bele, és másokat nem hívnának meg éppen ezért, azt teljesen megértem.

Ha valaki nem annyira hozzám közel álló, akkor értelemszerűen nem zavar, ha csak esküvőre hív.



2021. jan. 12. 16:37
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
78%

"Tök fölösleges milliókat elkölteni a fél falu etetésére..."


Ezzel egyet értek, csak akkor nem kell meghívni a fél falut biodíszletnek.

Amúgy a "fél várost" én is csak jelképesen értettem, húszezres kisváros, azért a fele nem volt ott az ismerősöm esküvőjén, de tömve volt a nagy házasságkötő, 15 fő kivételével csak a szertartásra voltak meghívva.

Mindenkinek saját dolga amúgy, ez igaz.

Nekem pl. célozgattak ügyfeleim, apám jóbarátjáék, de nem vettem a lapot, nálunk a házasságkötőben is az a 18 ember volt, akik a legközelebb állnak hozzánk, és akik meg voltak hívva a vacsorára is.

2021. jan. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
91%

Miért lenne biodíszlet...?


Sokan szeretnek osztozni az ifjú pár örömében. Azt lehet zabálás nélkül is !!!

2021. jan. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

Van ilyen, általában lagzira csak a családot, barátokat hívják, de a szertartásról értesítik a munkatársakat, szomszédokat is.

Őszintén szólva én jobban is örülök egy ilyennek, rühellem a tömegrendezvényeket, legfeljebb 8-10 fős házibulikba szoktam elmenni. Aki igazi barátom és ismer, az nem fog olyan helyre hívni, ahol száz, általam nagyrészt nem ismert ember üvöltő zene mellett gólyatábor szintű játékokat játszik részegen.

2021. jan. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam már így. Munkatárs esküvőjén. Sokakat meghívtak a szertartásra. De a buliban a család volt ott. Szerintem ebben semmi rossz nincs. Nyilván elmentem, megnéztem őket, gratuláltam. És egyáltalán nem hiányzott a buli nekem. És így nem is került semmibe sem :D
2021. jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim válasza:
100%
Én voltam olyanon hogy csak a templomi esküvőre hívtak meg minket. Az illető lány nem is volt a barátnőm csak eggyütt konfirmáltunk meg az apja valami nagyon távoli rokona apukámnak s a szüleimet hívták meg. De mivel apú akkor volt nagyon beteg, anyunak melkette kellett legyen s én mentem el a templomi esküvőre egy csokor virággal amit anyukám vett a közelben. Az esküvő után a templom udvarán volt szeretetvendégség ahol adtak szukkot ( Cola, Fanta,Sprite, stb,) ásványvizet, tésztákat, mivel voltak nagyon sokan akiket csak a templomi esküvőre hívtak meg s így szervezték a kinálást. Onnan meneteltünk gyalig a vendéglőbe eggyütt a násznéppel de én meg akik nem voltunk hivatalisak a lagzira, kiváltunk a menetből s hazamentünk. Fényképeket is csináltak amiket elküldtek nekem
2021. jan. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
100%
azért remélem, egy kis tésztát bé lehetett tenni egy pungába elvitelre :D (bocs, csak imádom az erdélyi szavakat)
2021. jan. 15. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék, de attól függ, hogy ki hív meg így. Ha családtag, vagy közeli barát, akkor is elmennék az esküvőre (ha jó a viszonyunk). Nem tudom, hogy nálatok mi a szokás, de a mi környékünkön a szomszédot is megszokták hívni a szertartásra. (A házasulandó gyerekkori szomszédait.) Néhány éve minket is meghívtak egy ilyenre, és szerintem ott teljesen érthető volt, hogy nem hívtak meg a lagzira utána, mert bár a viszonyuk jó, de se közeli családtag, se közeli barátok nem vagyunk. Jó, igen örültem volna, az ingyen kajának, de nem éreztem sértések, hogy nem hívtak meg.
2021. jan. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim válasza:
100%
Utolsó elötti! Én partiumi vagyok mert Nagyváradon lakom s semmi közöm erdélyhez. Magyarúl is tudok helyesen nem azt a hun székely tájszolást beszélem s meg se tudnám tanúlni. A punga helyes szó nem erdélyi s nálunk, Nagyváradon be s nem bémegyünk valahova. Hogy vittem volna pungát a templomba mikor nem is tudtam hogy fognak kinálni? Az esküvőre hivtak de azt nem mondták hogy kinálás is lesz a templomudvaron. Amúgy szalvétába csomagoltak nekem tésztákat hogy vigyem haza s betettem.a kabátom zsebébe mert már október végefele volt s kellett a kabát.
2021. jan. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
0%

"Magyarúl is tudok helyesen"

efelől vannak kételyeim

2021. jan. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék. Lehet, hogy nem állunk olyan közeli kapcsolatban, hogy velem akarjon bulizni, nincs ebben semmi rossz. Örülnék, hogy legalább részben szeretné, hogy részt vegyek élete egyik legfontosabb napján.
2021. jan. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!