Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » A cégek, multik, a fogyasztói...

A cégek, multik, a fogyasztói társadalom miért kezd el minden ünnepet, évente ismétlődő eseményt stb. már majdnem 1/4 évvel előtte tukmálni?

Figyelt kérdés

Pár hete kezdődött a nyári szünet, én most jöttem haza egy nyaralásról, de még megyek több helyre is, sokan vannak, akik még csak most fognak menni, eddig pihentek, de már most elkezdték reklámozni az iskolakezdést. Szerencsére még a TV-ben a sok szenny nem megy, de már a tanszereket kipakolták.

Már májusban elkezdték a nyarat reklámozni, sőt már pünkösd óta ezzel boldogítottak minket.

A mécseseiket, majd szeptember elején már a zsebünkbe akarják tömködni.

Aztán szeptember közepétől jöhet újra a vigyorgó Télapó, meg Mikulás, hogy "Szerezz be minden ajándékot!" úgy, hogy még több, mint negyed év van addig. Meg a BUÉK-os óriásplakát.

Aztán jön a Valentin-nap, amit közvetlen a "télközépi" ünnepek után el kezdenek tolni...

Sorolhatnám az egész évet végig.

Erre hogyhogy van igény? Én, mint jó naptárral rendelkező ember, mindent a maga idejében tartok. Megélem az év összes részét és ünnepét, nem tolom, húzom, csűröm, csavaron, össze-vissza. Szerintem nem vagyok azzal egyedül, hogy számomra a karácsonyi időszak advent első vasárnapjával kezdődik és ha nem is pont vízkereszt után vasárnap, de mondjuk gyertyaszentelőkor záródik (legalábbis a karácsonyfa addig áll) és nem szeptembertől.

De a legfurcsább, hogy amikor aktuális, akkor már abbahagyják. Pont karácsony másnapján lenne aktuális, mert sokak cserélik vissza az ajándékokat.

Miért van ez?



2021. júl. 11. 12:20
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Hogyhogy miért? Hogy fogyassz, vásárolj, költsd a pénzed!
2021. júl. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
De kinek van kedve karácsonyfadíszt vásárolni szeptember közepén, amikor kéthetente még van egy-egy nyáriasabb nap is?
2021. júl. 11. 13:46
 3/25 anonim ***** válasza:
79%
Hogy vásárlássa ösztönözze az embereket.
2021. júl. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Mert egymással is versenyeznek a cégek, multik. Nyilván ha most megveszed a sukikezdésre a dolgokat pl a Tescoban, akkor augusztus végén már nem fogod megvenni sem az Auchanban, sem az Aldi/Lidlben, sem sehol máshol.
2021. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
De ki a fene vásárolna be ilyenkor? Szerintem sok helyen, még a régi tanszerek vannak a polcokon, meg a fiókokban...
2021. júl. 11. 20:14
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Elég sokan.
2021. júl. 11. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
WTF? Most kezdődött a nyári szünet. Pár hete, sőt napja még a medencét, meg a naptejet reklámozták...
2021. júl. 11. 20:18
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Most is reklámozzák a naptejet és a medencét is. Nem csak egy dolgot lehet egyszerre.
2021. júl. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
80%

Oké. Ettől függetlenül még lehet, hogy valaki most fogja megvenni. Nem mindegy neked?


Én pl hónapokra előre mindig megveszem azokat a dolgokat, amiket extra akciósan fogok ki, úgyis megvenném pl minden hónapban, akkor inkább megveszem most és spórolok 40-50%-ot,mint havi szinten vagy később több pénzt adjak ki dolgokra. Pl ilyen a mosópor, mosó tabletta, mosogatógéphez tabletta, öblítő, pelenka, tápszer, kutyakaja, sampon.

De pl az iskolakezdő és karácsonyi cuccokat pl tipikusan az utolsó pillanatban veszem meg, amikor már le vannak árazva. Vannak kivételek, pl a héten vettem 2 doboz aldis vízfestéket, mert úgyis kelleni fog és az baromi jó és olcsó. Ennyi, a szekrényben eláll.

2021. júl. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
27%
Kérdező, ha neked kereskedelmi vállalkozásod lenne, nem ugyanezt csinálnád...???? Mivel a profitra törekednél, te is reklámoznál, minél többet akarnál eladni....
2021. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!