Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Csak szerintem van túl sok...

Csak szerintem van túl sok haszontalan pirosbetűs ünnep ebben az országban?

Figyelt kérdés

ezeknek nem kellene annak lenni: nagypéntek, húsvét, pünkösd, augusztus 20., illetve a karácsonyt át kellene helyezne helyezni és nevezni, május 1-én pedig inkább az eucsatlakozást kellene ünnepelni, mint a munkát. szekularizáció, mindenki vallásos és vannak hasznosabb tartalmak is egy ünnepnek, mint ami le van jelenleg írva a törvénykönyve.


Ezeknek viszont inkább pirosbetűsnek kellene lenni:

-dec. 23-24. a szeretet ünnepe és a rákészulés

-február 12-13. a szerelem ünnepe és a síszünet

-nőnap

-stb.



2022. febr. 5. 16:03
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
85%
Minden heten van hasonló kérdes, olvasd vissza a valaszokat..
2022. febr. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 A kérdező kommentje:
Kuldj linket ezekrol a kerdesekrol! En nem lattam egyetlen ilyet sem.
2022. febr. 5. 17:19
 3/38 anonim ***** válasza:
53%

December 24-e időnként felmerül, nem tudom, lesz-e belőle valami. Szerintem azért haboznak, mert háromnapos ünnepként simán lehetne, hogy kedd-szerda-csütörtökre esik egy évben, akkor a hétfőt, pénteket bedolgoztatják és kiadják, és ez egy egybefüggő nyolcnapos ünnepet eredményezhetne, ennyi időre nem akarnák, hogy leálljon az ország. (Pláne, hogy te a 23-át is kiadnád, akkor nincs is semmi.) A húsvéti 4 napos munkaszüneti időszak legalább fixen péntektől hétfőig van, ott ez nem fordulhat elő.

A „karácsony áthelyezése és átnevezése” alatt nem tudom, mit értesz, mi a baj a nevével és az időpontjával?

A pünkösd szerintem is fölösleges, meg idegesítően váratlanul ér minden évben, ehelyett tényleg lehetne valami normális.

EU-csatlakozás megünneplésével egyetértek, én mindig gondolok rá elsején, hogy annak az évfordulója :)

Szerelem ünnepét én nem tenném februárra, legrondább hónap az évben, inkább tavasszal tudnék elképzelni egy ilyet.

Nőnap hidegen hagy, emiatt fölösleges egy újabb munkaszüneti nap.

2022. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
2022. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

#3.

az, hogy a dec. 25. vallásos dátum. az ateista emberek számára, akik magyarországon többen vannak, dec. 24. többet jelent, ezért inkább dec. 23-at és 24-et tenném munkaszüneti nappá a hagyományosat pedig eltörölném. a karácsony helyett, pedig a szeretet ünnepe nevet használnám.

2022. febr. 5. 17:33
 6/38 A kérdező kommentje:

#3.

De valentin februarban van.

2022. febr. 5. 17:34
 7/38 anonim ***** válasza:
100%
Én is ateista vagyok, de a karácsony pont nem zavar, szerintem legtöbbünknek így is az jut róla eszébe, hogy a szeretet ünnepe. Ráadásul a műveltebb vallásosak is tudják, hogy Jézus születésnapjaként a 25-e egy találomra kijelölt fiktív dátum, tehát még így se kapcsolódik hozzá.
2022. febr. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
96%
leszarom Valentint, ezen az éghajlaton kinek van kedve ködben meg latyakban romantikázni, amikor áprilisban meg virágoznak a cseresznyefák...
2022. febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 A kérdező kommentje:

#7.

en betiltanam oszinten szolva a Betlehemeket is. a regi fenyounnep sokkal szebb volt szerintem.


Jezus nem elt, kiatalalt leny.

2022. febr. 5. 17:38
 10/38 anonim ***** válasza:
90%

9. Majd ha többsegi lesz ez a velemeny, akkor ....

Addig bírd ki guggolva. 😁

2022. febr. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!