Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ünneplitek a Halloween-t vagy...

Ünneplitek a Halloween-t vagy hasonlókat?

Figyelt kérdés

2023. szept. 3. 00:11
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
41 szavazat
1 2
 1/20 anonim válasza:
96%
ünnepelni nemigazán, de ilyenkor általában összeülünk a barátaimmal horrorfilmezni
2023. szept. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
nem igazán ünneplem, de díszíteni szoktam
2023. szept. 3. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
26%
Eleg beteg volna temetobe ruccanas meg halottainkra gondolas utan vicceskedni. Ahol unneplik, ott meg a halottak napjat, mindenszenteket nem szoktak, csak templomban. Ezt eleg ostobasag osszehozni.
2023. szept. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
97%
Ünnepelni nem, de nagyon szeretem a hangulatát, számomra akkor a leghangulatosabb az ősz. Kicsit kidekorálom a lakást, töklámpást rakok a kertbe stb.
2023. szept. 3. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanazt tudom írni,mint az előttem szólók. Nem ünneplem (sajnos), mert itthon nincs kultúrája. Viszont díszíteni én is szoktam. Szeretem a hangulatát.

Tudom az itteniek szerint ez nem ünnep, meg nálunk mindenszentek van. Oké... Senkinek nem lesz baja attól, mert kiteszünk a lakásba néhány dekort.

2023. szept. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szerintetek behozható lenne Magyarországra? Örülnék, ha sikerülne elindítanunk, mert a Halloween szerintem is megadja az ősz hangulatát, imádom. Pláne, amikor azon a napon nagyon "szürke" időjárás van.:D
2023. szept. 3. 09:13
 7/20 anonim ***** válasza:
27%

Nem. És itthon kifejezetten rühellem. (Attól még lehet dísztököt tenni a kertbe, nem kell a többi "bullsh*t" köré.)

Angolszász országokban szeretem, mert ott van hagyománya.

A Halloweennak és az őszi hangulatnak semmi köze egymáshoz a szememben. Sőt, a Halloween ebben igazából idegen elemként csak zavaró tényező. Az szép őszi hangulat nekem úgy is a szept köz-okt köz, nem a november, különben is, a Mindenszentek és a Halottak Napja előbbrevaló a szememben. Azokhoz az ünnepekhez megvannak a magunk a családi hagyományai.

2023. szept. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 NTBS ***** válasza:
71%
Nem. Én Mindenszentek napját és Halottak napját tartom.
2023. szept. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
93%
Tököt faragok, gyertyákat gyújtok, kártyát vetek a jövő évre, feldíszítem a szobát, halloween-es filmeket nézek. Ha ez ünneplésnek számít.
2023. szept. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Akik felkészülnek, megélik valahogy az őszies hangulatot, nektek lenne kedvetek ismerkedni?:)
2023. szept. 3. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!