Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Te tudod mit ünneplünk Húsvétkor?

Te tudod mit ünneplünk Húsvétkor?

Figyelt kérdés

Anélkül, hogy meggugliznád. Én tudom.

Ha a Húsvétot nem tartjátok, mert nem vagytok vallásosak, a Karácsonyt miért ünneplitek?



2012. ápr. 8. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
68%
Én tudom. De te láthatóan nem tudod, hogy a Családi kapcsolatokban nincs helye a kérdésednek, mert van külön Ünnepek kategória is. Sőt, azon belül húsvét alkategória is.
2012. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Jézus feltámadását?

Húsvétkor összejön a család, közös ebéd, van sonka meg főtt tojás, töltött káposzta.

Csak egy ünnep amikor jókat kajálunk és megajándékozzuk a szeretteinket.

2012. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A karácsonyt természetessen az ajándákok miatt ünnepeljük,a húsvétot meg a negyven napos böjt miatt.
2012. ápr. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Azért tettem ide, mert sokan hivatkoznak a Húsvétra, így vagy úgy a családi történéseik okán, miközben nem tartják, mert nem vallásosak, ezért merészkedtem itt feltenni ezt a kérdést.

De én sem vagyok keresztény, és én sem tartom, még mielőtt...

2012. ápr. 8. 18:00
 5/14 A kérdező kommentje:
utolsó: hehe:DDD
2012. ápr. 8. 18:01
 6/14 anonim válasza:
Tudom, de nem tartjuk egyiket sem.
2012. ápr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Nem tudom, ti ünneplitek. Én csak örülök, hogy nem kell dolgozni menni.
2012. ápr. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Miről szól nagypéntek?
2012. ápr. 8. 18:03
 9/14 anonim ***** válasza:

Köszönöm kérdésed, tudom. Bár az egyházi ceremóniákon idén sem vettem részt.


De péntek du. fél 3-kor azért abbahagytam a munkát, megmostam a kezeimet és 3 környékén pár percre elmélyedtem a gondolataimban, csak úgy megemlékezésképpen.

2012. ápr. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a húsvétot nem tartom, maximum mindenkinek adok egy csokitojást és ennyi. Locsolkodni meg egyáltalán nem járok el nem nagyon szeretem ezt a dolgot nem ez a stílusom és gyerekkoromban is inkább kirándulgattunk húsvétkor. Egyébként tudom hogy jézus feltámadását ünnepeljük meg a 40 napos böjtnek a végét ilyenkor van sonka meg tojás kajára többnyire. A karácsonyt is csak azért tartjuk mert egy elég fontos ünnep és kb az emberek 98% a tartja meg az ugye a szeretet ünnepe is egyben, és mi nem is szoktuk túlzásba vinni az ajándékokat akkor amikor gyerek voltam nem is vittük csak apró dolgokkal ajándékoztuk meg egymást. Most sem visszük túlzásba pedig anyagilag meg engedhetnénk magunknak a párommal. Én nem vagyok vallásos, igaz megvagyok keresztelve ugyan de ateista vagyok nem hiszek istenben. Sajnos ez van.
2012. ápr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!