Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Tinik! Kb hány forint értékben...

Tinik! Kb hány forint értékben kaptok névnap-, szülinap-, karácsonyra ajándékot? (minnél többen írjatok légyszi)

Figyelt kérdés

Vagy mennyi pénzt?

Ìrjátok külön mindhàrmat légyszi!


KORT ÈS NEMET IS ÌRJATOK!:-)


2012. aug. 26. 18:00
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

otthon max 3000. karácsonykor főleg. az a szeretet ünnepe, nekem nem az ajándékokról szól. szülinap-névnapra nagyszülőktől szoktam kapni pénzt. egyiktől 3000 ft, másiktól örülhetek az 500-nak...

de ha szükségem van valamire (pl ruha, cipő), azt a szüleim megveszik nekem, ha pedig szeretnék mondjuk egy regényt, akkor megkapom. persze feltétel, hogy tanuljak jól. meg ha kérek pénzt akkor is mindig adnak (jó, mondjuk nem 10000 ft-okat kérek...)

szerintem ez így normális.

2012. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
első vagyok, lemaradt, hogy 16/L
2012. aug. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
2%

Névnap

Szüleimtől 10ezer, Nagyszüleimtől (apai, anyai) külön 5-5ezer,


Születésnap

Szüleimtől 50ezer, Nagyszüleimtől összesen 20ezer


Karácsony

Szüleim 50ezer, Nagyszülők 20ezer, Nagybátyám (apai) 10ezer, Nagynéni (apai) 6ezer, Nagybácsi (anyai) 10 ezer


Ezek az általánosak de ha nagyon könyörgök a szüleimnél akkor nagyobbra is fel tudom húzni az értéket. :P

16/L

2012. aug. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Szülinap(június)

Szülőktől: ajándék kb. 20-30.000Ft értékben, 60-70Euro

Nagyszülők (egybe): kb. 20.000Ft, kisebb ajándék (póló, könyv, CD...)

Nagynénik, nagybácsik: családonként 5000Ft.


Karácsony:

Ugyan ez, de tavaly gitárt kértem, ami 60.000volt, szóval nagyszüleim és szüleim közösen vették.


Névnap(május):

Szülőktől: apró ajándék, kb. 10.000Ft

Nagyszülők: 5000Ft

Egyéb mindenki: virág.

14L

2012. aug. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

karácsonyra általában 10.000 Ft értékben, de attól függ h mit kérek, Szülinap változó, attól függ mit kérek, névnapra semmit sem kapok.


12/L

2012. aug. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim válasza:
10%

Szülinap:

Kb 50-60 ezer

+nagyszülőktől kisebb dolgok

Névnap:

Valami csoki nombon virág nem verjük nagy dobra

Karácsony:

Kb mint a szülinap 40-50 itt azért kicsit kevesebb mert öten vagyunk tesok :)


15/L

2012. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

Sosem számoltam igazán, csak arra figyeltem, hogy ne kérjek túl drágát!:)


De ha most kb összeszedem:

Születésnapomra kb 50k+elmegyünk étterembe. (Más rokonoktól 5, gazdagaktól néha 10k-s ajándék, vagy pénz)

Névnapomra általában 10k-ért kapok valamit szülőktől, nagysdzülők 'fagyipénzt' adnak.

Karácsonykor meg változó, volt, hogy 150.000 értekű ajándékot kaptam. (Videókártya a gépembe, csak ezt kértem, de kaptam mellé egy KHUJO kabátot, egy Heavy Tools kardigánt, meg egy két apróságot. Én max 50k-ért kérek bármit is, ha megkérdezik, de sokkal jobban szeretem ha magamnak veszek valamit zsebpénzből.) Rokonoktól meg változó, de általában pár könyv, vicces póló, vagy ilyesmi.


Jah, és rokonok alatt nyagyszülők, keresztszülők, és apai nagymama testvére értendő. (A testvérének a fia a keresztapum:) )


14/F


(Lehet picit sok pénz, de ahhoz képest nem vagyok nagyon elkényeztetve, nem szégyenlem a munkát, szüleim segítéséért nem egyszer összepiszkoltam a kezem!)

2012. aug. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
karácsony 80 ezer ft-ig de az már a nagyon max + nagyszülőktől egy két kisebb dolog szülinap:60 ezer ft-ig max + itt is egy két apróság a nagyszülőktől névnap 5000ft ezt nem szoktuk túlzásba vinni csak fel köszöntenek és oda adják a 5000 ezer ft-ot + itt is egykét dolog a nagyszülőktől nagyszülőktől sose kapok nagy dolgot (nem is kell) tusfürdő csoki stb..
2012. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:
ja és 12f
2012. aug. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim válasza:

Nekem a szüleim elváltak, ezért duplán kell nálam mindent számolni.

Karácsony:

Szülők:20ezer értékben ajándékok

Mama:10 ezer forint és kisebb ajándék(pl egy párna/meleg plüsstakaró)

Unokatesók és családjaik:10ezer az egyik részről máshonnan 5 ezer értékben ajándék.


Szülinap:

Szülők: általában 4-6 ezer között. Bár anyutól most telefont kárek szülinap-névnapra

Mama:5 ezer

Unokatesók és családjaik:az egyik 2-3 ezer értékben ajándék a másik 5 ezer értékben


Névnap:

Szülők: max 4-5 ezer szokott lenni

Mama:5 ezer

Unokatesók és családjaik: 2-3 ezer/család


13/l :)

2012. aug. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!