Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Illik-e meghívni a diplomaoszt...

Illik-e meghívni a diplomaosztóra?

Figyelt kérdés

A párommal még nem egészen egy éve vagyunk együtt (9 hónap). Hamarosan diplomaosztóm lesz. A kérdésem az lenne, hogy illik-e meghívni a párom szüleit is?


Hozzátenném, hogy nem szeretnék nagy ünnepséget, a szüleim, tesóm, párom, illetve (talán) 1-2 barátnőm lesz még jelen, a többi rokont nem hívtam.

Egyébként jó velük a kapcsolatom, mivel még a párom nem költözött külön, elég sokat vagyunk náluk, így gyakran találkozunk. Eléggé visszahúzódóak (ezért nem is tudom, hogy szívesen jönnének-e \a barátom szerint igen\), de szerintem ők is kedvelnek engem. Az ünnepség a lakóvárosukban lesz, úgyhogy nagy költséget, időt nem igényelne az utazás.


A másik, hogy bunkóság-e csak a ceremóniára hívni? Egyéb okok miatt még nem tudom, hogy egyáltalán hogyan és hol fogunk ebédelni (én 100 km-re lakom az egyetemtől), viszont oda már tényleg csak a családot és a páromat szeretném. Viszont nagyon nem szeretnék bunkó lenni velük.


Volt már valakinek hasonló esete? Előre is köszönöm az értelmes válaszokat. :)


2014. jún. 19. 10:40
 1/8 anonim válasza:
én nem hívtam, de azért mert vidéken volt és pénteken, és dolgoztak
2014. jún. 19. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi kb. másfél éve voltunk együtt párommal, amikor nekem volt a diplomaosztóm. Úgy beszéltük meg, hogy ez egy remek alkalom, hogy találkozzanak a családok. (Pesten tanultam és természetesen a két család az ország két ellentétes végében élt)

Tehát végül is ez ilyen 2in1 rendezvény volt. Ebédelni együtt mentünk, alatta a szülők kifaggathatták egymást.


Anyumék a hugim barátjának a diplomaosztójára is hivatalosak voltak, tehát ez nem egy új dolog.

2014. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim nem voltak a húgom párjának a diplomaosztóján, és a húgom diplomaosztóján se lesznek ott a párjának a szülei. Jóban van a két család, gratuláltak, aztán ennyi. Magára a ceremóniára amúgy is véges a meghívottak száma, nálunk legalábbis max 4 embert vihettél.
2014. jún. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, jöhet még! :)
2014. jún. 19. 16:30
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én szüleim se jöttek az akkori párom diplomaosztójára, fel sem merült.
2014. jún. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tök felesleges.
2014. jún. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem nem kötelező meghívni őket, lehet hogy nem várják el, viszont nagyon kedves gesztus lenne, szereznél náluk egy jó pontot, és a párodnak is jeleznéd vele, hogy szeretnél a családjába tartozni. Már ha komolyan gondolod vele.
2014. jún. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én jegyben járok a párommal és a párom tesója is a vőlegényével. Unokatestvérüknek ma van a diplomaosztója és minket nem hívtak meg a két párt...nem tudom mit gondoltok erről de nekem nem esett túl jól...viszont ezt a csajt meg azanyjáét az esküvőnkre hívni akarja a párom...
2019. júl. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!