Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mért fáj az egyes embereknek,...

Mért fáj az egyes embereknek, hogy vannak Magyarországon, akik megtartják a Halloween-t?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a halloween-es kérdéseket, és szinte mindegyikhez oda van írva, hogy "nálunk nincs halloween, mindenszentek van, ilyen ünnep nincs nálunk, amerikamajmolás, nem európai ünnep", stb...


Elhiszem, hogy nektek nem tetszik, de másnak igen, ez mért fáj nektek annyira, nem egy napon van halottak napjával. Kifejtenétek?



#Halloween #Mindenszentek #halottak napja.
2015. okt. 26. 18:01
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
33%

Lehet vallásosak vagy valami és számukra ez sötét mágia.


Ettől függetlenül nem arról van szó, hogy fájna nekik. De igazuk van, hogy nekünk nincs ilyen ünnepünk.

2015. okt. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
És attól még mért ne tarthatná az, aki szeretné? A karácsonyfa állítás sem magyar szokás, mégis átvettük, és szerintem mindenki olyan ünnepet ünnepel (vagy épp nem ünnepel) amilyet akar, ebbe senkinek senki joga beleszólni. És különben is, ma már egyáltalán nem ilyen sátánista szertartás, csupán egy jópofa ünnep. Különben is, a mindenszenteket erre a napra építette rá az egyház, ahogyan sok más keresztény ünnep is pogány ünnepekre épül.
2015. okt. 26. 18:23
 3/41 anonim ***** válasza:
17%
Mert ezzel elárulod a saját kultúránkat. Kritikátlanul veszel át idegen szokásokat. Jogod van hozzá, de akkor tűrnöd is kell a kritikát.
2015. okt. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim válasza:
55%
Az nem idnok, hogy elárulják a magyar meg az európai kultúrát ezzel, ugyanis a Mindenszentek napja egy Római katolikus és Ortodox keresztény ünnep. Európa lakosságának több mint fele nem ezeket a vallásokat gyakorolja, tehát nekik nem is létezik ez az ünnep.
2015. okt. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
pontosan 4-es. És ha a protestánsok azzal indokolnák meg, hogy október 31 a reformáció ünnepe, azt teljes mértékben el tudom fogadni. De ezt a mindenszentek dolgot annyira nem, hiszen nem egy napon van a kettő, és különben is, mindenszentek nem a halottak napja, hanem (benne is van a nevében)minden szentnek az ünnepe, azoké is, akikről név szerint nem emlékeznek meg.
2015. okt. 26. 18:56
 6/41 anonim ***** válasza:
83%

Bár engem személy szerint nem nagyon érdekel, hogy ki milyen ünnepet tart meg, de gondolom sokan azért vannak kiakadva a halloweenre, mert sok olyan magyar ünnep van amit ugyanúgy meglehetne tartani, és hasonlóképpen csokit-cukorkát lehet kéregetni, de a magyar hagyományokat valamiért nem tartják.

Talán előbb a saját ünnepüket kéne élvezni.


De nem akarok hazudni.. mégis van két olyan ünnep aminél nálam is kinyílik a bicska ha olvasom, hogy valaki megtartja. Ez pedig a július 4-e, és a hálaadás napja Ezekhez aztán végképp semmi közünk.

2015. okt. 26. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 Gina Lollobrigida válasza:
100%

Én leginkább a Valentin, Bálint nappal vagyok így hogy hányok tőle. (egyébként miért nem a "szerelmespárok" napjának mondják ha már van? Karácsonykor sem Ádám Éva nap miatt tartjuk a karácsonyt, ráadásul egy embernek miért kell Boldog Valentin vagy Bálint napot kívánni, ha közben Alfréd vagy Jolán?


A másik: valóban nem egy napon van a Halloween a Halottak napjával, hanem egymást követő három nap megosztása a következő:


október 31: Halooween

november 1: Mindenszentek ünnepe

november 2: halottak napja


csak amikor ezt 15 éve az őskeresztény Orbán-Torgyán kormány bevezette, akkor is jól utánanéztek a dolgoknak, ezért hiszik sokan, hogy elseje a halottak napja

2015. okt. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
82%
Azért, mert az "igaz" magyarok elítélnek mindent, ami nem ősi, nem mélykeresztény, nem mélymagyar, nem hagyományos, és nem nemzeti. Aljas árulás. És ami a legrosszabb, hogy nem bírják elviselni, ha valaki jól érzi magát. Nálunk az "ünnepek" csak szóljanak gyászolásról, háborúkról, háborús hősökről, meg miséről, de ezeken kívül ne merjen senki bármi mást ünnepelni, mert az sátánista és hazaárulás IS.
2015. okt. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
80%
Egy magyar csak ne legyen boldog. Szépen panaszkodjon és gyűlölködjön minden nap, ahogy igaz magyarhoz illik.
2015. okt. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:

6-os, én is pont így vagyok vele. Ezek a tipikusan amerikai ünnepek, és az volt a durva, hogy láttam nyáron egy szórakozóhely plakátján, hogy nyáron függetlenség-napi buli lesz. Azt meg ugyan minek?? Semmi közünk hozzá, az amerikaiak sem emlékeznek meg március 15.-ről, vagy október 23.-áról.


Meg hát szerintem a halottakra nem csak ilyen sírós temetőlátogatós dologként lehet emlékezni, hanem a szép dolgokra kellene örömmel visszaemlékezni. És bár a #8 #9-es válaszoló kicsit sarkalatosan fogalmazott, de igaza van. Mi magyarok mindig olyan búskomorak vagyunk, minek ennyit szomorkodni? Más népek képesek vidáman visszaemlékezni a halottaikra, mi minek bőgünk ennyit??

2015. okt. 26. 19:42
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!