Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Mért fáj az egyes embereknek,...

Mért fáj az egyes embereknek, hogy vannak Magyarországon, akik megtartják a Halloween-t?

Figyelt kérdés

Olvasgattam a halloween-es kérdéseket, és szinte mindegyikhez oda van írva, hogy "nálunk nincs halloween, mindenszentek van, ilyen ünnep nincs nálunk, amerikamajmolás, nem európai ünnep", stb...


Elhiszem, hogy nektek nem tetszik, de másnak igen, ez mért fáj nektek annyira, nem egy napon van halottak napjával. Kifejtenétek?



#Halloween #Mindenszentek #halottak napja.
2015. okt. 26. 18:01
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
87%
Talán még annyi tartozik a témához, hogy a halloween eredetileg kelta ünnep. A hagyomány szerint a halottak ekkor fölkelnek és kísértenek. Azért kell tököt faragni, hogy megijedjenek a rémisztő pofáktól és mást zaklassanak. A csokigyűjtés nekem is magas...
2015. okt. 26. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
95%
És hogy tartjátok a Halloween-t? Becsöngettek házakhoz cukorért zombi jelmezben?
2015. okt. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
17%
Az a fájdalmas, hogy majmolják az amerikaiakat az édességgyűjtősdivel-beöltözősdivel. Egyrészt. Másrészt pedig ősi kelta ünnep, semmi közünk nincs hozzá.
2015. okt. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
26%

Hozzám jöhettek


-a cukrosbácsi

2015. okt. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
88%

Míg nem volt gyerekem nekem ez egy semmilyen ünnep volt.


Most hogy a gyerekek már ovisak szeretnének ök is félemetes jelmezeket ölteni, sötétben sétálni.

Idén elöször nálunk a városháza csinál a fötéren egy nagy tüzet, és egy szervezet forrocsokit oszt a gyerekeknek, oda bárki kimehet beöltözve. Ez azért lesz, hogy a gyerekek ne szanaszét ugráljanak de még is élvezzék hogy boszorkányok vagy zombik lehetnek egyszer egy évben.

2015. okt. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim válasza:
3%
a haloween a buzeráns amerikaiak majmolása. Van nekünk saját kultúránk.
2015. okt. 26. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:
Van ahol már itt Mo-n is szokás csokit kunyerálni a gyerekeknek. Sokan amúgy beöltöznek, jelmezes bulikba mennek ilyenkor, kicsiknek is csinálnak sokan otthon partit. Azért írtam ki ezt a kérdést egyébként, mert itt látom gyakorin, hogy sokan jelmez, és dekorációötletet keresnek, és vannak akik rögtön lehurrogják, hogy Magyarországon ez nem is ünnep, ne majmoljuk Amerikát, stb... Szerintem mindenki azt ünnepel, amit akar, és ebbe senkinek semmi joga beleszólni. :)
2015. okt. 26. 20:28
 18/41 anonim ***** válasza:
100%
@16 ha ezzel a hozzászólással te képviseled a "szép" magyar kultúrát, akkor köszönöm én nem kérek belőle.
2015. okt. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 A kérdező kommentje:

18, egyetértek. :D


Egyébként: Minden gyűlölködő figyelmébe ajánlom ezt a cikket: [link]

2015. okt. 26. 20:43
 20/41 anonim válasza:
Jó, jó, tudom. Ez teljesen más tészta, de ez kb. olyan mintha mondjuk a keresztények a hanukát ünnepelnék karácsony helyett és mondjuk ez a többi kereszténynek nem tetszene. Én így tudom a legjobban leírni neked. Remélem tudtam segíteni. :)
2015. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!