Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a helyes teendő?...

Ilyenkor mi a helyes teendő? (Ramadan)

Figyelt kérdés

Elkezdtem a Ramadani böjtöt,viszont sajnos van egy vesebetegségem, nagyon oda kell figyelnem a folyadékra. Tegnap este már éreztem hogy fáj és nyilal a vesém amiért nem ittam napközben. A böjtöt szeretném megtartani, így viszont nem tudom mi fog történni a testemmel. Valami ötlet arra hogy mégis végig tudjam csinálni a Ramadant?

Vagy ilyenkor mi a helyes teendő? Ha vizet veszek a számba napközben de nem nyelem le akkor érvényes a böjt?



2016. jún. 8. 12:30
1 2
 1/17 Eszter76 ***** válasza:
100%

Ha vizet veszel a szádba, de nem nyeled le, attól ugyanúgy fog fájni a veséd, nem mész vele semmire.

Nincs ötletem, hogy tudnád végigcsinálni. Én nem tenném a helyedben (de persze ezt neked kell tudni).

2016. jún. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
56%

Nem érvényes, mivel lenyelheted a vizet. Plusz értelme sincs, ugyanúgy fájdalmaid lesznek.


Igyál nyugodtan.


Az internet szerint aki betegség vagy idős kor miatt nem tudja betartani a böjtöt annak minden elrontott nap után meg kell etetnie egy szegény embert.

2016. jún. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
2016. jún. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
17%

illetve tudtommal vizet ihatnak ramadán alatt is...

Bár ezért is tartom hülyeségnek az összes vallást.. majdnem mindenhol van böjt... ami kb önsanyargatás ilyen rohadt melegben..

2016. jún. 8. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Betegen nem muszáj megtartani.
2016. jún. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
73%
Egy egészséges böjtnek nem lehetne része a folyadékmegvonás, sőt minél többet kellene inni. Ha a vallás követeli ezt meg akkor is felmenti a betegeket, ne kockáztass.
2016. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%

Az iszlám felmenti a terhes nőket, a betegeket a Ramadan betartása alól. A férjem muszlim, Ő tartja szigorúan, és vizet sem lehet inni napközben.

Butaság lenne, ha Te tartanád, mert betegebb leszel csak. Ha meg megszeged napközben, akkor meg fölösleges.

2016. jún. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
95%
Kérdezd meg az orvosodat hogy ezzel a betegséggel böjtölhetsz-e. Az iszlám szerint a betegek felmentést kapnak a böjt alól. Ha ez egy átmeneti múló betegség akkor később be tudod pótolni az elmaradt napokat, de ha a betegséged tartós akkor nem böjtölhetsz. Helyette egy szegény embert kell élelmezned minden nap.
2016. jún. 9. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Epeszu, egeszseges, felnott, muszlim. Ezek a feltetelei a bojtnek. Te nem vagy egeszseges, igy mentesulsz.
2016. jún. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
legjobb barátnömnek is hoozátartozik a ramadan a vallásához. ö azt mondja hogy ha valaki beteg akkor nem kötelezö,illetve ha nagyon meg akarod csinálni akkor akár máskor is böjtölhetsz. neki pl 6 napot kell plusszba böjtölnie amit ö télre tervez
2016. jún. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!