Kezdőoldal » Ünnepek » Egyéb kérdések » Ilyenkor mi a helyes teendő?...

Ilyenkor mi a helyes teendő? (Ramadan)

Figyelt kérdés

Elkezdtem a Ramadani böjtöt,viszont sajnos van egy vesebetegségem, nagyon oda kell figyelnem a folyadékra. Tegnap este már éreztem hogy fáj és nyilal a vesém amiért nem ittam napközben. A böjtöt szeretném megtartani, így viszont nem tudom mi fog történni a testemmel. Valami ötlet arra hogy mégis végig tudjam csinálni a Ramadant?

Vagy ilyenkor mi a helyes teendő? Ha vizet veszek a számba napközben de nem nyelem le akkor érvényes a böjt?



2016. jún. 8. 12:30
1 2
 11/17 anonim válasza:

Jaja, az előzők jól mondták.

Ajánlom ezt a cikket:

[link]

2016. jún. 20. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem böjt, ha inni, sőt vizet inni sem szabad.


Ha 12-14 óra hosszat nem jut folyadék a szervezetbe, abba még egy egészséges ember is belebetegedhet.


Főleg, ha mellette nem csak hever, hanem még valamit csinál is, és meleg is van, esetleg izzad is.


Még egészséges embernek sem jó, az biztos.

2016. jún. 21. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
12-es, Az iszlám szerint böjt alatt nem lehet enni és inni sem. Nem könnyű, de ahogy többen is írták aki beteg az nem böjtölhet, egészséges ember viszont gond nélkül végigcsinálja. Nem okoz egészségkárosodást, sőt még jótékony hatásai is vannak. Azt meg nem te fogod eldönteni mi böjt és mi nem. Vagy szerinted mi a böjt? Hogy 1-2 napig nem eszel húst?
2016. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Azert mert a keresztenysegben tartando bojtot atirtak, hogy a hivok nagyobb esellyel tartsak be, az nem jelenti azt hogy a bojtnek konnyunek kell lennie. Ezt keresztenykent mondom. Az nem bojt, hogy ehetsz, de ne egyel hust, ne lakjal jol stb. es nem is fog ra megtanitani, hogy mit jelent a aterrzni masok helyzetet es mit jelent halasnak lenni azert hogy te tobb milliard masik emberrel szemben megtorheted a bojtodet mindennap, mig ok nem.
2016. jún. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
!2/14 óra hosszat szárazon működni a veséknek, az nem lehet egészséges, az biztos. Állatnak se, embernek se.
2016. jún. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

"!2/14 óra hosszat szárazon működni a veséknek, az nem lehet egészséges, az biztos. Állatnak se, embernek se."


1400 éve így böjtölünk és senkinek nem lett semmi baja, de te biztos jobban tudod.

2016. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
kicsit késve de... Nem tudom ,hogy ez e az első vagy már régóta tartod.Viszont az fontos ,hogy fokozatosan szoktasd hozzá a tested,tehát azt úgy nem lehet ,hogy egyik nap még tele etted magad a másik nap meg még csak nem is iszol,inkább fokozatosan-úgy tudom a gyerekeket is így szoktatják rá.
2016. szept. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!