Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Lányok/asszonyok ti mivel...

Lányok/asszonyok ti mivel készültetek húsvétra?

Figyelt kérdés

Én csak 3 kalácsot sütöttem és most kicsit szégyellem magam, mert tudom hogy más nők sokkal többet készülnek ilyenkor, sütnek-főznek egész nap....

nem tudom én ma 10 -től sütöttem-főztem idáig, már elfáradtam mire mindent kitakarítottam, merthogy közben a konyha is kész lett , szép tiszta ragyog.

Csináltam ebédet, közben felraktam a sonkát is főzni, meg elkészítettem a kalácsokat.

Tegnap is egész nap vasaltam (elmaradtam vele a héten) aztán tanultam nyelvet, majd kreszt is kicsit , aztán tornáztam egyet, csináltam egy krumplipürét majd este 10 kor még nekiálltam egy kalácsot készíteni, ami éjfélkor lett kész...

tényleg szinte az egész napom úgymond hasznos dolgokkal telt, amíg a párom csak játszott szinte egész nap, mégis lúzernek érzem magam, mert tudom hogy anyós és sógornő biztos sokkal több mindennel készültek mára.

Más is érzi néha hogy ő kevés, és annak ellenére hogy látja a hétköznapokon hogy mennyivel többet tevékenykedik mint a párja, mégis kevésnek érzi magát?

Vagy én vagyok csak hülye, hogy elvárnám magamtól hogy 4 fajta sütit készítsek minimum, mert húsvét van?



2021. ápr. 3. 14:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%
Ugye csak viccelsz? Kit erdekel anyos vagy sogorno velemenye? Hat mutassa meg valaki a terkepen hogy HOL erdekel!!?? Fel kell mutatnod es 10es skalan osztalyozzak anyosek? Es ha 5alattit kapsz megolnek vagy mi? Parod egesz nap jatszott mig te meloztal? Hat raontottem volna a kalacs tesztat.
2021. ápr. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Semmivel nincs most nagyon pénz nagy húsvétolásra.
2021. ápr. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Hülye vagy!!!! minek minek minek ?

Mi ez a megfelelési kényszer

Minek 3 kalácsot sütni


Minek érdekel más véleménye

Ha meg ennyire zavar az urad,hogy játszik,igen is tudsz neki szólni,hogy házimunkába mindenki vegyek ki a részét

Pl Te főzök ő mosogat

2021. ápr. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem te vagy a hülye, hanem a párod, hogy nem szól hogy állj már le, sétáljatok egyet,egyféle süti is elég lesz, vacsit meg majd ő csinál...
2021. ápr. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon ügyes vagy, hogy ennyi mindent csináltál, egy percig se érezd rosszul magad.

Én például ma még nem főztem semmit, majd később fogok, vagy maximum rendelünk valamit. Tojást majd fogok festeni a kislányommal később. Sütinek eddig egy tejkaramellás tortát csináltam, majd meglátom mennyire fogy. Én például feleslegesnek érzem, hogy többféle sütit csináljak. 4-en vagyunk itthon, de az 5 hónapos kisfiam úgysem eszik még tortát. Kár lenne 3-4 féle, hiszen úgyse fogyna el, locsoló is kevesebb jön idén a vírus miatt.

Ne hasonlítgasd magad másokhoz, sehol sincs előírva, hogy mit kell csinálni.

2021. ápr. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

akkor tényleg nem gáz, hogy nem sütök több fajta sütit? Barátnőmék is legalább 3 féle dolgot készítenek (mondjuk neki segít a férje a sütésben) .

Igazából mindig hülyeségnek , meg feleslegesnek tartottam ezt a nagy sütést-főzést készülődést, mintha egymásra akarna licitálni mindenki, miközben általában ebéd után már senki nem kívánja a süteményeket.

Karácsonykor kb 10 féle sütemény volt......(tényleg tökre felesleges volt mindenkinek sütni)

Tulajdonképpen otthon is ezt láttam, bár szépen fel van osztva nálunk a női meg a férfi munka.

Néha elbizonytalanodok, hogy én nem vagyok elég jó nő, elég jó háziasszony, mert tulajdonképpen ezerszer inkább ülnék le tanulni az asztalhoz, minthogy süssek egy süteményt....

ok ok néha van kedvem és akkor jól is esik sütni, de nem mindig...

Akkor ti itt mind csak egy fajta dologgal készültetek mára?

2021. ápr. 3. 14:54
 7/26 anonim ***** válasza:
76%
Nem ünnepeljük a húsvétot úgyhogy semmi extrát. Nem jön család szóval párommal ketten leszünk. A kaját is rendeltük mert tegnap elég sokáig dolgoztunk és ezért sokáig aludtunk. Mondjuk alapból mindketten ateisták vagyunk, ha keresztény lenne akkor lehet lenne valami családi ebéd.
2021. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek és köszönöm 5-ös a dícséretet..nagyon jól esik.

igen aki írta ezt a megfelelési kényszert az jól beletrafált...tényleg hajlamos vagyok minden téren a tökéletességre törekedni, meg kevesebbnek érezni magam mint a másik. Sütiket is csak azért kezdtem el készíteni, mert tudom, hogy ez egy társadalmi elvárás a nőkkel szemben, hogy akkor vagy jó háziasszony meg jó nő, ha tudsz jókat sütni -főzni, meg ha tökéletesen viszed mindig a háztartást is....

Néha el is csodálkozom a nagyon tökéletes nőkön, akik mindig gyönyörűek, mindenben ügyesek, minden területen is jól teljesítenek (munka, háztartás ,család, nőiesség, sport, tanulás)

Nem tudom, hogy hogy csinálják.

És még én ne is szóljak semmit, mert nincs még gyerkőcöm.

2021. ápr. 3. 14:58
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére nekem nincs beteges megfelelési kényszerem, és a párom sem néz háztartási cselédnek. Plusz soha nem éreztük azt hogy többet kell zabálni, csak mert ünnep van.

Sonka lesz, és ennyi. Ha megkívánunk valami sütit, esetleg rendelünk egy cukrászdából, most már ők is házhoz szállítanak.

2021. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Gondolom valami apró faluban élsz, hogy nálatok elvárás hogy egy nő a konyhában legyen látástól vakulásig.

Én városban nőttem fel, soha nem hallottam ilyen ősrégi hímsoviniszta dumákat, maximum régi filmekben láttam ilyet.

Nincs is olyan ismerősöm aki ipari mennyiségben gyártja a különféle sütiket.

2021. ápr. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!