Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Csak szerintem hulyeseg a husvet?

Csak szerintem hulyeseg a husvet?

Figyelt kérdés
Nem kell szunet az embereknek,nemsoka itt a nyar birjak mar ki addig aztan kivehetik a sz@r0s kis szabadsagukat. Az meg hogy 4 napig megall az elet az orszagban nem valtoztat azon h a jezus meghalt xd mi valtozik? Nem feszitik keresztre ha unnepelunk v mi? Xd felesleges szerintetek is? Majd ha en is meghalok ertem is zarjatok be a boltokat😂
2022. ápr. 16. 12:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Mit akartál vásárolni, hogy így szíven ütött bizonyos üzletek zárva tartása?

Netán plázázni akartál volna?

2022. ápr. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%

Igen, csak szerinted. Te meg ezt a 3 (nem 4, hisz ma minden nyitva van) napot "bírd már ki".

Egyébként pedig a húsvét a feltámadásról szól, nem elsősorban a halálról.

2022. ápr. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
2. Nagyon nem izgat hogy mirol szol🤣
2022. ápr. 16. 13:00
 4/18 A kérdező kommentje:
Ez egy butasag.. olyat unnepelni ami nem is letezik:D
2022. ápr. 16. 13:10
 5/18 A kérdező kommentje:
A kovetkezo mi lesz? Az unikornisok ünnepe? xddddd
2022. ápr. 16. 13:11
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező ünnepelni.

Az élet nem áll meg 4 napig. Azzal, hogy egy-két nap a kereskedelmi dolgozók is lazíthatnak, még nem élet megállás.

2022. ápr. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 entomologus_delirus válasza:
100%
Azzal tisztában vagy hogy nem azért van Húsvét, hogy pihenni tudjunk? Óvatosan kérdezem, hogy esetleg hallottál már a keresztény kultúráról? Elhiszem, hogy nem érdekel miről szól, rendben van hogy te nem ünnepeled. Én sem vagyok megkeresztelve, nem tartozom semmilyen vallási körbe, de szerintem az alapvető műveltség része, hogy legalább valami minimális fogalmam legyen arról, melyik ünnep miről szól. De tudod mit, legyen igazad és akkor ne tartsunk semmilyen keresztény ünnepet. Ne legyen Karácsoy sem, 2 és fél nap piihenő helyett sokkal többet segítene a kereskedelemben dolgozókon, ha nem lenne Karácsony előtti roham, mmeg utána nem vinne vissza mindenki mindent, hogy bocsi de nem lett jó, mégse tetszett. Szóval ennyi erővel mondhatnám, hogy azt se ünnepeljük, elég ha csak azok tartják, akik még tudják miről is szól és nem az ész nélküli ajándékozás lebeg a szemük előtt. Mások vagyunk, máshogy látjuk a dolgokat és ez így rendben is van, amíg normális keretek között tudunk róla beszélgetni. Mondjuk nálam a normális keretek közé nem fér bele az, hogy "olyat ünnepelni ami nem is létezik". Ne haragudj, de a keresztény kultúra létezik és ez az ünnep annak a része. Szóval lehet neked hülyeség a Húsvét, akkor nem tartod, de élvezd ki te is kicsit, hogy van plussz szabadidőd, olvass, tanulj, jót tenne neked egy ki kultúrálódás.
2022. ápr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ünnepelni, de egy jó kis 4 napos hosszú hétvége.
2022. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De minek?!🤣
2022. ápr. 16. 18:56
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
A húsvét maga kétnapos, és azért van körülötte akkora felhajtás, mert a kereszténység legnagyobb ünnepe, hiszen feltámadt Jézus. A húsvéthoz sok szertartás kötődik, amiből kiemelkedik nagypéntek. A nagyszombatnak kisebb jelentősége van, így azt nem emelik ki ennyire. Nem ünnep, hanem egy sima hétvégi nap.
2022. ápr. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!