Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy szokássá vált a lánygyerekeknek is ajándékot adni húsvétra?

Figyelt kérdés

Ti családotokban hogy működik ez?

Gyerekként nálunk csak a fiúk kaptak a locsolásért csokinyuszit, tojást, vagy egy kis pénzt.

Most pedig tapasztalom, hogy a környetetemben a lánygyereknek is szorgalmazzák az ajándékozást. Ami nem egy csokitojásban merül ki, hanem több tízezer forintos ajándékokban.

Nekem ez olyan idegen, hogy miért gondolkodnak így. A nagyobb ajándékok szerintem születésnap, karácsonyra szólnak.

Húsvétkor meg, mint ahogy írtam csak a fiúknak. Ti erről mit gondoltok? Nem akartam ezzel senkit megsérteni, hanem csak kíváncsi vagyok, hogy másoknak erről mi a véleménye.



2023. márc. 8. 18:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Locsolásra a fiúk kapnak ajándékot. Viszont a húsvéti ünnepre minden gyerek nemtől függetlenül, ha a szülő ajándékozni akart.

Te kevered a szezont a fazonnal.

2023. márc. 8. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt én sem értem, miért adnak ilyen drága ajándékokat. Viszont szerintem te sem örülnél, hogyha tesód kapna ajándékot, te meg nem. Csak mert nem fiú vagy.
2023. márc. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem is ismerek senkit, aki tartaná a húsvétot. Mindenki otthon punnyad, bográcsozik, a kirándulóhelyeken meg se lehet mozdulni.
2023. márc. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Locsolásra a fiúk kapnak ajándékot."

Ez egyértelmű. Már miért kapna a lány locsolásért? Nem keverek semmit semmivel. Nem írtam olyat sehol, hogy a lányoknak locsolásért jár az ajándék.


Ezt írtam

Gyerekként nálunk csak a fiúk kaptak a locsolásért csokinyuszit, tojást, vagy egy kis pénzt.

Ez nem azt jelenti, hogy azt sérelmezem a lányok miért nem kapnak locsolásért ajándékot.

Hanem szerintem húsvétkor csak a fiúgyerekek kapjanak.

Ezt szerettem volna kifejezni. De ahány ház, annyi szokás.


Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

2023. márc. 8. 20:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Unokaöcsémnek és unokahugomnak is adok csokitojást, úgy nagyjából ezt kapják a szüleiktől is, mindketten.

Nem vagyok hajlandó diszkriminálni egyiket sem, csak mert valami hülye népszokás ezt megköveteli. (Sőt, a fiúnak megtiltottam, hogy meglocsoljon.)

2023. márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"Unokaöcsémnek és unokahugomnak is adok csokitojást, úgy nagyjából ezt kapják a szüleiktől is, mindketten."

De én kifejezetten arra az esetre gondolok, mikor több tízezer forintos ajándékokat vesznek ilyenkor és két lány gyerek van csak.

2023. márc. 8. 20:41
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenki vesz több tízezer forintos ajándékot húsvétra a gyerekeinek.

A húsvét sok családnál ajándékozásról szól a gyerekeknek. Van, ahol csokitojást, csokinyuszit adnak. Fiúnak-lánynak.

Karácsonykor a jézuska, vagy a télapó hoz ajándékot. Húsvétkor a nyuszi.

Nincs nemek közti megkülönböztetés.

2023. márc. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
54%
Eleve bármilyen ajándék hülyeség húsvétra. Szerencsére a locsolós baromság meg már nem divat, gyerekként én is sérelmeztem, hogy míg nekem otthon kell ülni kiöltöztetve és elviselni, hogy büdös löttyöket fújnak a fejemre, a fiúk mindenhol pénzt meg csokit kapnak. Ha ad valaki, adjon minden gyereknek nemtől függetlenül 1-2 csokinyuszit azt cső.
2023. márc. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 NTBS ***** válasza:
Az a baj, hogy az egész ünnep elvesztette a szépségét.
2023. márc. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
65%

@9, szerintem sose volt neki szépsége. Én például gyerekként gyűlöltem húsvét előtt sütni-főzni, tojást festeni, húsvétkor szép ruhába öltözni, és tűrni, hogy mindenféle alkesz meglocsoljon irtózatosan büdös kölnivel, ráadásul ezért ajándékot is kellett adnom.

Kb. 12 éves voltam, amikor először léptem le otthonról húsvétkor, 15 éves lehettem, mire anyám is beelegelt, és kiadta az ultimátumot apámnak és öcsémnek: mi elutazunk, ha gondolják, jöhetnek velünk kölni nélkül, de akár mehetnek továbbra is locsolkodni, viszont az autót visszük.

2023. márc. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!