Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Mit gondoltok arról, hogy...

Mit gondoltok arról, hogy szokássá vált a lánygyerekeknek is ajándékot adni húsvétra?

Figyelt kérdés

Ti családotokban hogy működik ez?

Gyerekként nálunk csak a fiúk kaptak a locsolásért csokinyuszit, tojást, vagy egy kis pénzt.

Most pedig tapasztalom, hogy a környetetemben a lánygyereknek is szorgalmazzák az ajándékozást. Ami nem egy csokitojásban merül ki, hanem több tízezer forintos ajándékokban.

Nekem ez olyan idegen, hogy miért gondolkodnak így. A nagyobb ajándékok szerintem születésnap, karácsonyra szólnak.

Húsvétkor meg, mint ahogy írtam csak a fiúknak. Ti erről mit gondoltok? Nem akartam ezzel senkit megsérteni, hanem csak kíváncsi vagyok, hogy másoknak erről mi a véleménye.



2023. márc. 8. 18:59
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez már régen is így volt, a húsvét olyan a gyerekeknél mint a karácsony, a locsolkodáson kívül van tojáskeresés, mi kiskorunkban mindig fészket építettünk hogy abba hozza a "nyuszi" az ajándékot. Kaptunk labdát, legot stb. Ha lenne gyerekem én is ajándékoznék ilyenkor nekik.
2023. márc. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Soha életemben nem hallottam olyanról kérdező, hogy húsvétkor csak FIÚ gyerekek kapnak ajándékot. De nemcsak nálunk nem volt ez szokás hanem se óvodába se iskolába se közeli se távoli rokonoknál. Mindegyőnk kapott ajándékot nemtől függetlenül. Te valami kegyetlenül elcseszett helyen laksz ahol ilyen "szokás" van! 😂
2023. márc. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Locsolkodni nyilván nem voltam lányként, de gyerekként kaptam húsvétra ajándékokat. Nálunk vasárnap reggelre jött a "nyuszi". A kertben voltak szétszórva a csokik, lehetett keresgélni, meg a többi ajándékot is. Nem volt annyi, mint karácsonykor, de nem csak csokit kaptam.
2023. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is az volt a szokás amit te írsz kérdező. A fiúk a locsolkodásért kapták a csokinyuszit, csokitojást, meg a pénzt, mi lányok pedig semmit. Először huszonéves koromban hallottam olyanról, hogy a lányoknak is szokás ajándékot adni húsvétra. Teljesen ledöbbentem rajta. És őszintén szólva, azóta újabb 20 év telt el, de még mai napig nem tudok napirendre térni efölött.
2023. ápr. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

De. Kevered a szezont a fazonnal. A fiúk kapnak a locsolkodásért, de mind a fiúk, mind a lányok kapnak egyaránt a szüleiktől egyebeket is. Eléggé hülye szokás, amit felvázolsz: a fiúk kapjanak csak. Miért? Te talán örülnél neki, hogy fiútesód kapott egy rakat dolgot, te meg semmit, azt is erőlködve? Hogy miért? Bocs, rossz testbe születtél. Akkor logikus lenne, hogy van valami, amikor meg csak a lányok kapnak (és nem a mondvacsinált ünnepekre gondolok, mint a nőnap, ami még csak nem is munkaszüneti nap, és senki nem ünnepli különösebben, csak néhány kedves szóval).


Karácsonyra, meg születésnapra miért járna nagyobb? Nálunk például a húsvét nagyobb ünnep, mint a karácsony, sőt, ez a legnagyobb ünnep az évben. A saját születésnapjainkból viszont nem csinálunk akkora hatalmas fesztivált, persze megünnepeljük, de nincs hét országra szóló buli, csak egy torta, jó beszélgetések, meg néhány kisebb, apró ajándék, kb. mint névnapra.

2023. ápr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!