Kezdőoldal » Ünnepek » Húsvét » Nektek nem esett rosszul...

Nektek nem esett rosszul kislánykorotokban, hogy nem kaptok semmit Húsvétra?

Figyelt kérdés

Emlékszem annak idején mindig volt bennem egy kis szomorúság, hogy a fiúk jó néhány ezer forintot összeszednek egy reggeli locsolás maraton alkalmával és még egy csomó csokit is hozzá.

Ti hogy voltatok ezzel? :D


2012. márc. 23. 06:44
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

Míg kicsi voltam tényleg nagyon zavart, de szerintem ez természetes hiszen meg volt az érzés, hogy ő többet kap mint én. Nyilván felnőtt fejjel egészen másképp látom.

Amúgy meg a csokikat szinte mindet nekem adta.(:

2012. márc. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A mi környékünkön az a buta szokás van, hogy a kislányok is járnak öntözni. Hát, visszagondolva, inkább adtam volna oda a csokitojásokat, csak ne kellett volna szaladgálni, verset tanulni, locsolni, jófopizni, meg szorongva ülni mindenhol. Ahogy tini lettem, megváltás lett, hogy elhagytuk ezt otthon, nem hiányzott a Húsvéti pénz, csoki, semmi... nekem kislányom van, rá már nem fogom kényszeríteni, őt majd öntözgetik :P
2012. márc. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mi, azaz én meg az unokatesóm is, és minden gyerek (fiú vagy lány) kapott húsvétkor ajándékot, amit a nyuszi "tojt". Nem volt nagy cucc, inkább afféle mint a Mikulás-csomag, csokinyuszi, csokitojás, kis plüss esetleg... soha nem volt olyan hogy ne kaptunk volna.


Sőt, ha jobban belegondolok, általánosban a húsvéti szünetről visszatérve mindenki, lányok-fiú egyaránt szintén ezt beszélték meg, hogy ki mit kapott a nyuszitól, nem csak mi, az összes osztály. Szóval nem tudom ti milyen korban nőttetek fel, de nálunk bőven ez volt a szokás.


25/L

2012. márc. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
DEEE!!!Utáltam olyankor a bátyámat!!!!De persze otthon maradni és vendéget várni is imádtam,ezt a kettősséget.Sőt a tesóm még olyan volt,hogy semmi csokit nekem nem adott,én pedig tartalékolós voltam és tőlem mindig elkunyizta!!!Volt amúgy olyan év is,hogy anyukám átvitt meglocsolni a szomszédokat,mert annyira hisztiztem!!:)))De jó volt most kicsit nosztalgiázni,köszönöm a kérdésed!Szép napot!!
2012. márc. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
0%
A locsolkodás egy idióta hagyomány.A környékünkön nem locsolkodnak a férfiak.Csak arra szolgál hogy a fiúk pénzt szerezzenek az idősebb férfiak meg jól berúgjanak.Nálunk húsvét az van de locsolkodás az nincs.Halloweent viszont tartunk.Nagyon szépen néz ki az utca tökök , feldíszített házak , jelmezes gyerekek és felnőttek.
2012. márc. 23. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
88%

08:28 büszke lehetsz magadra!!! *irónia*

Szerintem a nyelveteket is megváltoztathatnátok, és beszélhetnétek angolul, mert az egyszerűbb, mint a magyar.

2012. márc. 23. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Nem esett rosszul. Inkább az zavart, hogy amíg ők mászkáltak, mi otthon ültünk.
2012. márc. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ez az élet rendje. Húsvét hétfőn a fiúk gazdagok lesznek estére, a lányok meg büdösek.
2012. márc. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nekem nem esett rosszul tudtam hogy ilyenkor kb ez a rendje a dolgoknak, nem nagyon érdekelt. Csak szegény apámat sajnáltam hogy egyedül ment locsolni mert csak egy lány testvérem van plusz én is az vagyok:) Már nálunk egy jó pár éve nincs ilyen locsolkodásos történet így ezt már nem is érzékelem. 22/L
2012. márc. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nálunk húsvétkor (és karácsonykor) gyűlt össze a család,kb 30 fő,vegyesen unokák,igy nem csak a fiúk,hanem a lányok is kaptak csokinyuszit.Más nem járt,gyerek nem kap pénzt.
2012. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!